Alati i radionice

Na traktorima imam uljane pa to nije potrebno. Na kolima i motoru bacim i stavim nov. Na testerama i trimeru operem.
Ono sto onaj urade sa izduvavanjem me podseti na neku nuklearku.
 
Ja sam pristalica uljnog kupatila, i za kombajn hoću da uzmem uljno kupatilo od fap13
Nekako sam sigurniji sa uljnim, kupiš socijalnog ulja 130_150din po litru i menjaš svaki dan!!!!!!


Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Jeste lakse i prakticnije...
Al nekako nisam siguran da bolje precisti vazduh.... mozda gresim

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Kombajn nemam, a pravo da ti kazem po onim tockovi koji se vide na snimku sam pomislio da je kamiondzija u pitanju. Posto je filter za recimo tvoj kombajn?
 
Jeste lakse i prakticnije...
Al nekako nisam siguran da bolje precisti vazduh.... mozda gresim

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
Sve starije mašine čak i neki turbo motori su imali uljno kupatilo!!!!
Deks nema teorije da prašina prodje kroz ulje!!!!!
Ali opet je zahtevnije za odrzavanje na kombajnu to nije problem
Kombajn se svaki dan izduvava podmazuje isl

Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Sve starije mašine čak i neki turbo motori su imali uljno kupatilo!!!!
Deks nema teorije da prašina prodje kroz ulje!!!!!
Ali opet je zahtevnije za odrzavanje na kombajnu to nije problem
Kombajn se svaki dan izduvava podmazuje isl

Sent from my moto e5 using Tapatalk
Tu si u zabludi , motori su dugovecniji sa zracnim filterima. To lako mozes da nadjes na netu. Imas cak i test iz 2 sv rata gdje su ameri testirali motore za ruski tenk T34 , koliko duze moze da radi za zracnim filterom , makar je to bilo nebitno jer im je zivotni vijek bio ispod 50 sati, nema veze koji filter imali:)
 
. Imas cak i test iz 2 sv rata gdje su ameri testirali motore za ruski tenk T34 , koliko duze moze da radi za zracnim filterom , makar je to bilo nebitno jer im je zivotni vijek bio ispod 50 sati, nema veze koji filter imali:)
Тестирање Т-34-ке на абердинском полигону? Колико се сећам, о филтеру за ваздух су Амери рекли да им се чини да је филтер тако лош, да им се чини да је у питању немачка диверзија.
 
Filter sa uljnom kupkom sigurno efikasnije čisti vazduh, ali samo ako je pravilno podešen, što uglavnom nije slučaj.
Mnogi misle da usisani vazduh prolazi kroz ulje a on u stvari samo struji preko ulja tako da čim se gornji sloj ulja zasiti prašinom on ima veoma slab efekat. Rešenje je što češće menjanje zaprljanog ulja. Znam za mnoge slučajeve gde ulje u filteru nije menjano po 20 godina..
Filter sa suvim umetkom konstantno čisti vazduh do momenta zapljanosti, a posle toga ima jako loše i ostale efekte na motor.
 
Ako pogledamo samu konstrukciju filtera logicno je da vazduh ne prolazi kroz ulje kao sto Mirosti rece vec.
Misljenja sam da se mnogoo sitnih cestica prasine provuce, nekako mi male te posude i malo ulja staje....
E sad da li je stetno po motor nemam pojma, verovatno jeste.
Svidja mi se suvi sa dva uloska na traktoru, jbg nije svaki dan traktor u prasini, kad je sezona baliranja, branja kukuruza i tako gde ima vise prasine trudim se da izduvam kad god imam vremena.
Tu u selu jednom budaku 549 dizao vatru, nije znao sta je, hteo generalnu da radi, dok ga jedan lokalni majstor nije upitao da li je ikada menjao filter vazduha ili bar izduvao..


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Može li filter u realnim uvjetima skupiti toliko prašine ako se ispuhuje u predviđenim intervalima? Ovo prikazano mi se čini kao namjerno maksimalno zasićenje filtera prašinom, da se više istakne jačina ispuhivanja.
Na mojem traktoru je ispuhivanje predviđeno svakih 10 radnih sati. Jedino nakon malčiranja suhe kukuruzovine je filter prašnjav toliko da se vidi kako izleti prašina iz njega. Nakon ostalih operacija filter je nakon tih 10 radnih sati zanemarivo zaprljan. Do ovakvog zasićenja prašinom,kao na videima, u normalnoj upotrebi, ne bi došlo niti nakon 10.000 rh.
 
Na uljnim kupatilima isto piše zameniti ulje svakih 10h, i one žice ili konci kroz koje prolazi vazduh budu uvek od ulja i vezuju prašinu za sebe!!!!!!!!

Bio sam prisutan više puta kad traktor istera plamen na auspuh zbog prljavog ZABETONIRANOG filtera
Doterivali su mi traktore koji crno dime ja skinem filter ono treba KRAMP da očistim kupatilo!!!!
Suvog se bojim jer smo svi dovoljno bedni da ga izduvavamo i pocepa se!!!!!!!


Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Može li filter u realnim uvjetima skupiti toliko prašine ako se ispuhuje u predviđenim intervalima? Ovo prikazano mi se čini kao namjerno maksimalno zasićenje filtera prašinom, da se više istakne jačina ispuhivanja.
Na mojem traktoru je ispuhivanje predviđeno svakih 10 radnih sati. Jedino nakon malčiranja suhe kukuruzovine je filter prašnjav toliko da se vidi kako izleti prašina iz njega. Nakon ostalih operacija filter je nakon tih 10 radnih sati zanemarivo zaprljan. Do ovakvog zasićenja prašinom,kao na videima, u normalnoj upotrebi, ne bi došlo niti nakon 10.000 rh.
Mogu,gledao ja na sta lici filter sa ULT-a koji radi u toplani tovari sljaku,to je prasine kao u priči.Nakon svake smene ga izduvavaju.
 
Nazad
Vrh