Alati i radionice

Naj gore stanje sam video na viljuškarima u firmi gde rade armaturne mreže!!!!
Kao i na pilani gde su u piljevini
A o fertil azotari u BP veštak bukvalno pojede filtere!!!!!!!!

Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Овоме је још добар мотор, чује се и турбо. Кад на свако додавање гаса се чује лупкање крај није далеко.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
E tako je kod nas u Energetici,a Toplana greje grad Kragujevac nije bas mala kolicina sljake,Ult se ne gasi.Jos stručnjaci jedno vreme nisu znali gde sa sljakom pa se dosetili da nastupaju seoske puteve,tekovina 80ih koja se srecom iskorenila,al kad projuri apenac,celo selo misli da nailaze horde zla :D

A bio sam i prisutan kad je agregat ispustio dušu pored mesalice,vrućina 34 stepena a oni agregat stavili uz mesalicu,kako koja lopata cementa tako oblak prašine pravo ka agregatu i samo je stao :ROFLMAO:
 
2016g dobijem novog kočijaša na Claas axion 850
Traktor full oko 6000h
U pripremi traktor izbije klipnjaču?????
Skinem motor rastavim on pun prašine????
Uzmemo komplet nov motor 25000e i stavimo u traktor to je bilo naj brže rešenje
Posle 150h motor produva???????????
Šta kako opet pun prašine?????
Sve oči uprte u radionicu, kad kočijaš izvadi filter da izduva i ne vrati ga kako treba!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Jebemtiženomajiku kakav idiot!!!!!!!!!
A video sam dosta likova u selu kojima pukne crevo od usisa vazduha i tako voze dok ne zakolju motor

Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Тестирање Т-34-ке на абердинском полигону? Колико се сећам, о филтеру за ваздух су Амери рекли да им се чини да је филтер тако лош, да им се чини да је у питању немачка диверзија.
Nije to samo poligon , da ne kazem naucni rad gdje je svaki vijak testiran.Jenkiji su znali da je sa hitlerom gotova prica , i sledeci rat im je sa sovjetskim savezom , tako da su vrlo temeljito testirali sto im je doslo pod ruku , a sve su dobili legalno od staljina. Normalno trebali su istestirati tenk jer su smatrali da je to oruzje najvise doprinelo zaustavljanju blitzkriga.
 
Može li filter u realnim uvjetima skupiti toliko prašine ako se ispuhuje u predviđenim intervalima? Ovo prikazano mi se čini kao namjerno maksimalno zasićenje filtera prašinom, da se više istakne jačina ispuhivanja.
Na mojem traktoru je ispuhivanje predviđeno svakih 10 radnih sati. Jedino nakon malčiranja suhe kukuruzovine je filter prašnjav toliko da se vidi kako izleti prašina iz njega. Nakon ostalih operacija filter je nakon tih 10 radnih sati zanemarivo zaprljan. Do ovakvog zasićenja prašinom,kao na videima, u normalnoj upotrebi, ne bi došlo niti nakon 10.000 rh.
Postoji problem da kod tebe nema toliko prasine jer ima vise kisa. Ostali smo u nekoj rupi u proljece , nije bilo kise a moralo se pripremati. Ovdje prosle godine tolika prasina da napravis krug po njivi i vidljivost padne na 30 metara , kao da se magla spustila , po ataru kao ekoloska katastrofa, ne vidis traktor samo prasinu.
Spustis filter sa 15cm na beton pa ispadne 100g prasine. Nekad u citavoj sezoni ne nakupis prasine kao taj dan sto je bilo. Uljni filteri su u takvoj prasini beskorisni.
 
Što je najčudnije tehnička rešenja T34 su gotovo u potpunosti preuzeta od zapadnih tenkova, ali su genijalno upakovana/integrisana pa je na kraju to ipak neverovatno efektan ruski proizvod.
T34 je blickrig zaustavio isključivo brojnošću, jer je kvalitetom i efektivnošću bio mnogo inferiorniji od švapskih tenkova.
Odnos je bio 30000 ruskih tenkova prema manje od 3000 nemačkih.
Američko testiranje se u stvari svodilo na kvalitet proizvedenih sastavnih delova. Nisam nailazio na njihov izveštaj kvaliteta odlivka kupole koju su ruskinje odlivale u rupu u nabijenoj zemlji na Uralskom Vagonozavodu.
 
Да су немци имали руске инжињере где би им крај био... У реалности више пута доказано ако нешто ради не дирај!!!
Немци гурали по 2 мотора у тенкове/ловце тенкова. Полу-аутоматски мењачи, гусенице од легура, ослањање сваког точка у 4 тачке итд. Пуно су закомпликовали.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Rusi imaju samo dobre naučnike, nemački inženjeri nikada nisu imali konkurenciju.
Tigar tenk je čudo tehnike za T34, ali je problem, kao što gore napisah što nisu uspeli da ih naprave više od 2300 komada.
Rusi su naštancovali 30 'iljada 34-vorki i pobedili su čistom brojnošću.
Krupova 88 mica je uništavala sve do 2,5 km, a ruska 76 tica nije nikada uspela probiti ni jedan Tigrov oklop. Menjač od 34-vorke izgleda kao da su ga konstruisala deca na opštetehničkom. Obzirom da u početku nisu ispevali preći više od nekoliko km, vezali su još u fabrici rezervni menjač sajlama pozadi, da posada ima da zameni do fronta.
Lično sam gledao Olvar transmisiju od Tigra sa osam brzina napred i četiri nazad, sa diferencijalnim upravljanjem, gde je reklamirano da malo dete upravlja tenk od 60 tona. Za mene je to čista umetnost mašinstva.
Ali to picanjenje ludim nemcima nije ni dalo pobediti..
Pa modna uniforma HugoBoss, ali hladna u rusiji kao babina sisa..:haha:
 
Poslednja izmena:
Al jbg, onda se taj svaba pokvari na frontu, pa citava logistika da se popravi. Dok amer na sermarnu komplet prednji kraj promeni. Svaba je imao tehnologiju ali u tom trenutku losu. Verovali su u vece i bolje, sto rus je kontra radio. Stancovao tenkice i zrtvovao ljude i to su mogli da pravdaju ratom i ogromnim ljudstvom.
 
Svabe su izasle na front sa znatno manje tenkova zbog cene tigrova.Rusi radili suprotno trebao im je sto jeftiniji pouzdaniji tenk.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
 
Amerikanci su tenkove pravili u automobilskim fabrikama Ford, Chrysler, Dodge itd po naredbi vlade, i to su radili možda i najkalitetnije i imali resurs da naprave i najviše te borbene gvožđurije, ali su imali najgore koncipirane tenkove od svih..
 
Да су немци имали руске инжињере где би им крај био... У реалности више пута доказано ако нешто ради не дирај!!!
Ma da ...nije što su naši nego .... (jel su Rusi naši? :)). Druže radio je i drveni plug kaga je jedan čovek vukao a drugi upravljao njime. Jel smo trebali da ostanemo na tome? I mislim da si ovde pogrešno preveo izreku koja apsolutno ne stoji u svetu inžinjerije.

Ruska pobeda se desila zbog mnogo, mnogo stvari, a robusni. masivno pravljen T-34 protiv ulickanog Tigra ili Pantera je samo jedan mali delić slagalice.
 
T34 je bio sve samo ne masivno napravljen tenk. Upola lakši od Tigra.
Ako je hteo da preživi, nije smeo Tigru prići bliže od 2km.
Ali zato rusi puste deset 34-vorki na jednog Tigra i zapale ga benzinom iz flaše..
Ispadaju pocrnele švabe u Hugo Boss uniformama iz fensi tenkića..
 
Nazad
Vrh