Alati i radionice

Ja sam ljetos počeo praviti i nikako naći vremana da završim. :)
Uglavnom, išao sam sa cijevima 40x40 debljine 3 mm i L profil 40 mm i djeluje mi sasvim dovoljno za sve normalne poslove. Meni će biti za sitne poslove (elektroniku i slično), ali ne mrda ni kad sam probao sa skačem po njemu. :)

Za neke teške poslove poput onih u Lukinoj radionici bi vjerovatno bile poželjnije 60x60 (ili čak i jače), ali za 90% prilika je 40x40 taman.

Edit: Nađoh jednu sličicu, negdje na pola posla. Ostalo još sa strana uklopiti daske, police i stijenku za kačenje alata.
eebf1ec5a9566e2b811338f989570aad.jpg
Kod mene je konstrukcija od UNP profila 160mm
Šalu na stranu našao u otpadu komplet uradjeno samo daske ušrafio
Čamovina 50mm i oću sad lim preko bar 2_3mm

Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Lako je tebi kad imaš veze na otpadu, ja kad čujem za nešto interesantno dok stignem ili nema ništa ili ostane samo kostur.
 
I jos ispod stola natrpaju alata da mogu sve zivo napraviti i sastavit. Sve vise vidjam kod stranaca da naprave mali radni pokretni sto, na njemu bude stega, brusilice, aparat za varenje i ponesto rucnog alata. Nas clan @airplanejunior napravio je tako nesto, extra stvar ako imas beton pa fino vozas sto. Kad radis nesto ne moras nosit deset puta alat do masine nego natovaris i voz.
 
Sta kazete za ovu mrcinu or 900 kg?
Бомбона.

Ал' мени се више допада овако "сегментни", да можеш да фиксираш на сто штагод и у ком положају помислиш. Јес' да се брат-кубањац својски зез'о са прављењем, али је одлично исп'о:

 
Pa nzm ne vidim bas potrebu za ovakvu plocu iz vise delova ,dovoljno je da ima rupe u ploci i stega uhvati bez problema gde god hoces.
 
I jos ispod stola natrpaju alata da mogu sve zivo napraviti i sastavit. Sve vise vidjam kod stranaca da naprave mali radni pokretni sto, na njemu bude stega, brusilice, aparat za varenje i ponesto rucnog alata. Nas clan @airplanejunior napravio je tako nesto, extra stvar ako imas beton pa fino vozas sto. Kad radis nesto ne moras nosit deset puta alat do masine nego natovaris i voz.
Ja sam kupio materijla za sto za varenje koji će ujedno biti i držač za brusilicu. Pravim ga čim malo otopli
 
Kod tog stola za varenje je naj gore održavanje, one kapljice od varenja zalepe pa ih brusiš, i hvata ga rdja!!!!
A opet ploču ne smeš ofarbati nema kontakt mase za varenje,
Ne mogu reći da nije dobra stvar ali onom ko svaki dan radi neke pozicije koje koje su različite pa šablon ne može već mora hvatati za takav sto!!!!!!
To bi trebala radionica od 500m2 pa da čovek uglavi unutra sve što mu treba
Opet ako praviš neku kapiju ili tako nešto veliko koliki ti sto treba??????????
Evo npr stranice za prikolicu???? 3,7_5,3m je neka srednja mera
Po meni one ćirično P noge bar 4_6 komada istih na ravan beton i radiš, ili makar ravan beton pa ide klečeći

Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Da beton i ta postolja kao,najbolje npr na kamionskoj felni zavaris cev od jedno 60-ak cm ,tj dve ,jedna u drugoj sa mogucnosti podesavanja visine i obicnim srafom sa strane da stegnes na zeljenu visinu,takvih felna jedno bar 5 komada i pravis sta hoces.Ili beton i klececi,bas pre neki dan kupio ona zastita za kolena ,dobra stvar mozes klecati ceo dan na sta god hoces ,ne osetis nista.
 
Ja vec neko vreme razmisljam da pravim taj zavarivacki sto, slican kao ona mrcina gore, samo manji i laksi. Medjutim, nikako mi nije jasno gde da nadjem lim koji je idealno ravan. Kad god kupujem te limove, bez obzira na debljinu, uvek su makar malo izuvijani, a to nije dobro za sto.
 
Nabavis aluminijumske ploce debljine preko 5mm i nemas problema ni sa lepjenjem ni uvijanjem. Kontakt za masu uvek pristupan 😄
 
Ja uopšte ne plniram ploču gore već cevi . Ovako nešto:


Plus ostaviću mogućnost da mugu kasnije da ubcim ove klizače sa strane koji kada se izvuku mugu da budu dovoljni i za kapije. Mislim da postoji način zaštite protiv rdje bez farbanja. Ne znam da li to pomaže i protiv kapljica.

Da beton i ta postolja kao,najbolje npr na kamionskoj felni zavaris cev od jedno 60-ak cm ,tj dve ,jedna u drugoj sa mogucnosti podesavanja visine i obicnim srafom sa strane da stegnes na zeljenu visinu,takvih felna jedno bar 5 komada i pravis sta hoces.Ili beton i klececi,bas pre neki dan kupio ona zastita za kolena ,dobra stvar mozes klecati ceo dan na sta god hoces ,ne osetis nista.
Jesu dobri ti štitnici za kolena ipak izbegao bih varenje na betonu ako mogu. Takodje na stolu možeš lepo da prčvrstiš to što variš.
 
Slab je aluminijum tako da to odpada, a i ne verujem ni njega da bi naso da je bas ravan.
Sto se cevi tice, razmisljao sam i tako da ga pravim. Medjutim, imam problem jer su i cevi obicno izuvijane. Mislim nije to mnogo, ali za neke stvari I par milimetra je mnogo. Tako da jos nisam naso pravo resenje za zavarivacki sto.
 
Nazad
Vrh