Alati i radionice

@mirosti Hmm,znaci ovaj npr razvodnik sa slike sto sam postavio,on ne moze drzati klip u odredjenom polozaju bez tog blokirajuceg ventila ?.Npr hvataljka za rolo bale,pritisnem dugme u kabini,hidraulicni klip se zatvara,hvataljke hvataju balu,pustim dugme ,sta se desava ?,popusti balu tj ne mogu da je podignem ili ostane tako drzi je ?.
Tako je, mora blokirajući ventil ako želiš da ne popušta.
Imaš da ga kupiš kao nezavisni element.
 
To mi je najlakše ako može,slikaću danas pa večars stavim.Da trenutno je 100 bara.
Gledao sam na sajtu VORAN at isto presu ali kad je upale nameste na manometru npr 250 bara i kako se cedi sok tako klip stiska sve viša.
Kod mene ručicom razvodnika spuštam klip i dođe momenat da motor počne da blokira i onda stanem sa spuštanjem ali i pritisak počne da popušta polako. tj cedi se sok polak.
Nadam se da sam dobro objasnio.
Izmerim klip i slikam detaljno pa ću postaviti večeras.
 
Važi, slikaj izmeri cilidar pa ću proveriti šta imaš trenutno.
Ovako, adhok, preporučio bi da kupiš pumpicu od 4cm3(nije to mnogo skupo), ona bi trebala da daje sa tim motorom oko 290 bara, a da se ventil sigurnosti našteluje na 260 bara.
Ja sam pravio presu za cedjenje sa navojem, i meni najbolje cedi kada nekoliko puta prestanem i posle par minuta dodam silu.
 
Poslednja izmena:
@ Dule Boss
Interesantna su tvoja razmišljanja nema šta, baš se zabavim čitajući..
Posebno mi je interesantan onaj deo gde pišeš da tečnost nemože biti pod pritiskom..;)
Rekao sam da pumpa ne stvara pritisak i da tečnosti ne mogu biti komresovane. (Možda sam napisao da tečnosti ne mogu biti pod pritiskom da ne čitam, sad ako jesam nisam se pravilno izrazio)
Pritisak koji manometar pokazuje je hiidrulični pritisak koji se u ovom slučaju javlja kao posledica otpora zidova i samog klipa na protok ulja koji pumpa pravi.
Tako je, mora blokirajući ventil ako želiš da ne popušta.
Imaš da ga kupiš kao nezavisni element.
Ček, zar taj ventil koji si montirao sam po sebi ne blokira povrat uljia iz klipa kad je u neutralnom plužaju? Ovde pitam, ne pravim se pametan. Zašto se stavlja blokirajući ventil? Kao dodatna sigurnost ili?
 
Poslednja izmena:
To mi je najlakše ako može,slikaću danas pa večars stavim.Da trenutno je 100 bara.
Gledao sam na sajtu VORAN at isto presu ali kad je upale nameste na manometru npr 250 bara i kako se cedi sok tako klip stiska sve viša.
Kod mene ručicom razvodnika spuštam klip i dođe momenat da motor počne da blokira i onda stanem sa spuštanjem ali i pritisak počne da popušta polako. tj cedi se sok polak.
Nadam se da sam dobro objasnio.
Izmerim klip i slikam detaljno pa ću postaviti večeras.
Ko što kaže mirostivi najbolje ti je manja pumpa koja će ostvariti veći pritisak sa postojećim motorm. Verovatno i klip može da ostane isti.
U ovom tvom slučaju cediljke brzina klipa nije bitna. Šta više poželjno je da bude manja. Takodje sistem mora da bude sposban da otvori sigurnosni ventil (ili da se ubaci rasteretni) kako bi mogao da održi maksimalan pritisak duže vreme.
 
Ne Dule, razvodnik ima osnovnu funkciju, ali on uvek ima unutrašnje curenje.
Nebi verovao koliko pritisak u sistemu smanji jedna kap koja iscuri.

Ne preporučuj čoveku rasteretni ventil kumim te!:nono: To ti je super ako ćeš da ti ulje proključa.
 
To mi je najlakše ako može,slikaću danas pa večars stavim.Da trenutno je 100 bara.
Gledao sam na sajtu VORAN at isto presu ali kad je upale nameste na manometru npr 250 bara i kako se cedi sok tako klip stiska sve viša.
Kod mene ručicom razvodnika spuštam klip i dođe momenat da motor počne da blokira i onda stanem sa spuštanjem ali i pritisak počne da popušta polako. tj cedi se sok polak.
Nadam se da sam dobro objasnio.
Izmerim klip i slikam detaljno pa ću postaviti večeras.
Ja bi rekao da ovo radi kao djelovi rashodovanje njemacke prese koje sam kupio za cijepac. Elektro kontrola je takva da kad je startana (auto) ona odradi sa klipom hod dok ne dobije kontakt sa tlacnog prekidaca koji je bio namjesten na 180B. Kad je tlacni prekidac dao kontakt , automatika je vratila cilindar unutra i iskljucila motor(postojali krajnji prekidaci).
Ja sam to prepravio da ne gasi motor i ne vraca vec samo zaustavi a onda manuelno opet dajem komandu naprijed nazad a mikro prekidaci odredjuju krajnje hodove kad ne ukljuci tlacni prekidac (tlak ne dostigne 180B).
 
Izmeri to mi to je glavni parametar, da odredimo silu.
Kasnije ako želiš možemo napraviti na manometru skalu koja pokazuje tone umesto bara..

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Nazad
Vrh