Alati i radionice

Ovo tvoje je izgleda isti nivo kvaliteta, ali bar je funkcionalno.
Ma uzeću u kvalitetu, ne vredi da sad još zagledam takve gluposti..
Kažem ti, ja sam zadovoljan. Pogotovo kad se uzme u obzir cena. Mislim nisam rezao sa njima nešto ekstra tvrdo ali ovo što jesma odradile su OK. Čak sam zadnji put sa šrafilicom urezao navoj u cevi bez problema.
Sem držača koji mogu da se bace.

To je nesto sto lici na nareznice i ureznice :LOL: :haha:
E sad. Nećemo da se vredjamo. :)
 
Комшија купио ону као малу аку бушилицу или одвртач како се зове ено ради убија са њом. 200комада само урезујућих шрафова уврне са једном батеријом,а има их две.Ја је узимао од њега и оне од 6 мм ако мало јаче потераше кида главу као од шале,а онако изгледа као играчка.Некад имају неки алат који се повредиш да ваља,а већина буде крш као што сам ја узео ловачки нож при дерању дивље свиње жица на оштрици се преврнула као да је фолија.
 
Što se ureznica i nareznica tiče uzimam fra Čačak, Trebinje, i SSSR
Зна ли ко - је л' још увек раде Требињци и Чачани, јер сам читао вести да су имали какве приватизације, па реструктуирања...

Ако раде, па да су паметни да направе он-лајн продавницу и продају по цени прве руке...

Kzubr brusilica,Kzubr aoarat za varenje...
Јеси ли приметио код њиховог новијег алата некакву униформност и чак исти дизајн амбалаже у коју их пакују, као да теже да направе какав-такав препознатљив бренд? Ако ништа друго, барем то да "раде на себи" ме је пријатно изненадило код њих.
 
Prave u Trebinju, Rodiljub Draskovic je kupio IAT... Samo ne znam na koju foru al njihovi proizvodi u Trebinju skuplji nego u Banja Luci...
Redovno koristim njihove burgije, zadovoljan sam. Imam prijeratnih nesto, e one su bas bas dobre...

Sent from my M2007J20CG using Tapatalk
 
Kupio sam pre par godina ureznice Poljske prouzvodnje, ( NISU PRC !!! ), od 3 "koraka", kao zamenu za par "mašinskih" koje sam uspeo da polomim...
Koristim ih redovno, i zaista su kvalitetne....
Bile su 300 dinara set od 3 komada, 2 početne i jedna završna...
Kupio sam M10 1.75, M7 1.0 i M5 ne sećam se koraka...
Inače, nasledio od pokojnog ćaće nekoliko setova od 3 koraka, predratnih Trebinjskih, perfektne su...
 
Kupio sam pre par godina ureznice Poljske prouzvodnje, ( NISU PRC !!! ), od 3 "koraka", kao zamenu za par "mašinskih" koje sam uspeo da polomim...
Koristim ih redovno, i zaista su kvalitetne....
Bile su 300 dinara set od 3 komada, 2 početne i jedna završna...
Kupio sam M10 1.75, M7 1.0 i M5 ne sećam se koraka...
Inače, nasledio od pokojnog ćaće nekoliko setova od 3 koraka, predratnih Trebinjskih, perfektne su...
M10 je korak 1.5mm.
 
Kad je propala Zastava kod nas tog sitnog alata ispod ruke imalo koliko hoces,ja kupio neki ludi set ureznica i nareznica za smešne pare.Sve novo još u masti i u onim plavim torbicama,ima ih raznih ne treba mi,kao brdo sitnog alata koji sam uzeo za male pare,a ničemu ne služe al neka se ima.Za 50 din kupio termometar od neke stare mašine koristim ga za vodu kad se kolju prasići i kurva se po selu,precizan i dan danas.Glodala i ostalog sam imao punu kutiju,kupljenu za 300 din.

Najlepši pazar je sa Ciganima koji ni ne znaju šta prodaju neko djuture sve.
Kako se koristi termometar kod kurvanja po selu?
 
Prave u Trebinju, Rodiljub Draskovic je kupio IAT... Samo ne znam na koju foru al njihovi proizvodi u Trebinju skuplji nego u Banja Luci...
Redovno koristim njihove burgije, zadovoljan sam. Imam prijeratnih nesto, e one su bas bas dobre...

Sent from my M2007J20CG using Tapatalk
Tako je, prave burgije i još nešto reznog alata. Uz to u istom pogonu mute i Eurokrem, pošto je vukov bata vlasnik i swissliona(eh hercegovci)..
Fra Čačak ne radi odavno. Par njihovih viđenijih majstora imaju svoje radnje sa nešto mašina pa prave po nešto..

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Nemam 0.75....
Nikada nisam imao, a vidiš, valjalo bi i taj da nabavim kad NEKADA U BUDUĆNOSTI krene Vašar u Rumi, pa da kompletiram.... 🍻
Još jedared, od M10 imam "korake" 1.25 , 1.5 iiiii....... 1.75 :ppozdrav:
 
Kako se zove ona sklopka za ukljucivanje/iskljucivanje drebonga i ostale masine?. Ima dva dugmica, zelena i crvena.
Imam elektromotor na njemu pishe
0,18 Kw/50Hz - 0.21Kw/60Hz
50Hz 380-415V 0,72-74A
60Hz 440-480V 0,68 - 0,71A
I zelim da ugradim takvu sklopku, ali ne znam kakvu da kupim jer radi na trofaznoj struji a i ne znam kako se ona zove. Molim za pomoc, jer nemogu vise da igram sa uticnicom.
 
Bimetalna sklopka....👋

image5656c889ed11e.png
 
Mirosti, danas sam bio kod komšije, pohvalio mi se kako je lep set ureznica-nareznica uzeo u lidlu. Odmah sam i pregledao-isti falš kao i kod tebe. Još sam skenjao komšiju jer nema račun da bi ih vratio.
 
Prave u Trebinju, Rodiljub Draskovic je kupio IAT... Samo ne znam na koju foru al njihovi proizvodi u Trebinju skuplji nego u Banja Luci...
Redovno koristim njihove burgije, zadovoljan sam. Imam prijeratnih nesto, e one su bas bas dobre...

Sent from my M2007J20CG using Tapatalk
gde moze da se nabavi njihov materijal,imas li link?
 
Nazad
Vrh