Alati i radionice

Da li koristite ove ugaone magnete i koje veličine u radionicama? Dosta puta se desilo da nam fali jedna ruka "samo malo da pridrži" pa mislim da su ovo dobre spravice za te stvari. Vidim da ima i manjih i većih sa velikim opsegom cena ali ih nisam nikad drzao u rukama da bih znao sta mi odgovara pa zato želim da čujem iskustva.

Prva, druga, kuplung treća, ruski ti je menjač sila...
Ja ih isto imam i oni su ti treca ruka prilikom zavarivanja, nema stega ni uglomjera nego samo stavis magnet i varis.Koliko sam upratio imaju dvije velicine njih, s onim velikim mozes da radis sta oces dok ovaj mali nije za velike cevke. Kad nesto brusim uvek ga sklonem odatle jer pokupi svu metalnu prasinu i sljaku ako je ima.
 
Ima veličina koliko hoćeš. Dobra su stvar I ne bih odbaro one sa ON-OFF funkcijom prventsveno zbog cene jer za iste pare mogu kupiti 5 običnih.
Inače oni se "gase" tako što se unutra rotiraju magneti. Svakako da to olakšava čišćenje, ali opet se moraju nešto ostaje.
U ostalom čišćenje i nije neki porblem. Obična kesa i manji, jači magnet (npr. iz starog hard diska) vrlo lako rešvaju stvar.
Plus ovi ON-OFF se vremenom mnogo lakše razklimaju. Tako da sem ako neko nema posebnu potrebu za tim magneima i funkcijom koju pružaju , ne vidim zašto bi bacao pare.

Inače ako je nekome potrebna mnogo veća snaga nego što ovi magneti pružaju tu onda dolaze el. magneti.
 
Poslednja izmena:
Neodijumske sam nabavljao za firmu.Nisu bili baš toliko skupi.Kačio sam neki forex sa reklamom firme na sendvič panele,a nismo hteli da bušimo panele.Zavrnuli 6 ili 8 neodijumskih magneta za forex i stoji reklama kao zavarena.
 
Poslednja izmena:
Колико сам схватио, има једна лоша ствар са неодмијумским магнетима - "боје" се високих темпаратура (а њих код заваривања имаш кол'ко 'оћеш), и после загревања на... да л' више од 80 степени, губе магнетичност.
 
To je ono što meni sreću kvari
3416d05a83a35a9751a0e148e2c7f84f.jpg


Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Neodijumski magnet iste veličine bi bio prejak za magnetni ugaonig. Ako nema za šta da se uhvati verotno bi morao da se skida sa papgajkama :).
Inače oni su odlični za čišćenje opljaka sa običnih maganta i uopšte.
 
Drage kolege jel ima neko od vas MAKAZASTI RADNI STO
Tj sto koji se podiže na makaze obično na sajlu ili hidrauliku i može da bude visina tipa od 20_100cm
Razmišljam o tome jer sve više posla imam sa teškim stvarima i nejednakim kako da kažem i niske i visoke
Pa bi mi podešavanje visine baš odgovaralo


Sent from my moto e5 using Tapatalk
prekopiraj moj sto za motore 200x80cm dize 80cm...a kad se spusti mislim da je visina oko 12 ili 15cm... tezine je bilo najvise 450kg digao bez problema...mislim da bi za kamioske menjace bio odlican
 
Има ли ко искуства са кинеским агрегатима наводне снаге 6.5кв,ту су око 250е нови?Како су се показали и колико су кварљиви,купио бих за повремену употребу,само при нестанку струје,што се не дешава толико често,пар пута годишње.

Ja imam jedan , pa da kazem skoro neupotrebljiv, trofazni i monofazni. Problem je kod kineza da im je motor slab , odnosno nema ni 1/3 snage za koju su ga deklarisali. Na mom mislim da pise 6,5PS i najvise sto moze da pokrene je 550W monofazni motor , trofazni motor ne moze da pokrene , agregat radi ali jedva okrece i motor od 1,1kW praznog ne moze da zavrti.

Imao sam prilike da vidim njemacke i japanski agregat na kojem pise samo 5PS pokrene 1,1kW i 1,5kW westfalija muzilicu koja pogoni 4-6 kanti bez problema , i mogu stalno da rade.

Moj kinez ima 15litara rezervoar mislim , 4 taktni motor i jedan covjek sa praznim rezervoarom ima sta da nosi , nije lagan.
Navodno i talijanski agregati su dobri , nisam imao prilike u zivo da vidim kako rade.

Ovi kineski nema veze sta pise na njima ne rade , jeftini ali ne vrijede nista , moze max mesalicu za beton manju da pokrene ili malu kutnu brusilicu, svjetla a nesto ozbiljno ne moze.

Tako nemoj bacati novac uzalud.
 
Postoji u Temerinu/Bačkom Jarku firma koja proizvodi agregate. Ja sam radio sa jednim, nazivna mu je snaga 10kW. Kod mene je terao dva trofazna motora, jedan od 4kW i jedan od 5,5kW.Ne znam koliko je dizela potrošio ali ga nisam gasio 2,5h dok nisam napunio dva kamiona soje. Dogovoren utovar, nenajavljeno isključenje struje i snalaziš se kako znaš i umeš. Sreća pa je drugar imao taj agregat inače bi čekao utovar 8h.
 
Nazad
Vrh