Alati i radionice

Ja izgleda baš i da hoću nemogu u Lidlu da nađem nešto da valja.
Jutros kupio onaj komplet ureznica/nareznica i malopre vidim da su dvije nareznice neispravne..

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Teško je u Lidlu naći nešto da valja. Taj alat je tu samo da bi namamio ljude da dođu i pazare ostale stvari. Mislim koji je to način prodaje da samo nekoliko komada alata ima u prodji pri svakoaj akciji. Napravljeno da bude lepo na oko i jeftino. Možda se može naći nešto da valji, ali je stvarno lutrija velika. Inače nemam ništa protiv kupovine jeftinih alata samo sa Parksijdom se ne bih bakćo. Mnogo negativni komentara sam čou video.

Kad kažeš komplet ureznica/nareznica ja sam na vašaru kupio komplet, istie veličine ko taj iz lidla. Držači su totalno djubre, ali same ureznice/nareznice so mi se dosta dobro pokazale a imam ih već duže. Isto bile oko 1000 din ako ne i manje.
 
Poslednja izmena:
Pravo da ti kažem ovaj komplet sam kupio skoro samo radi ureznice i nareznice M7.
Evo kako to izgleda:

a1268648b14eb968bc348f2886fc664b.jpg


I ostale isto:


Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
bc5d7623227d09ec50b72b9032631c9f.jpg


Za moje karijere nisam ni znao da postoji ovakva nareznica..
Znači ovi uopšte ne oštre posle Termičke obrade(ako i nju rade)..
 
mirosti,
račun sa sobom i vrati. ponekad se nađe neki alat koji je za hobi korištenje ok. Najvažnije je da se taj alat iz Lidla upotrebljava što više nakon kupnje. Ili se u tri godine jamstva isplati ili vrati. Meni je mala bušilica riknula niti mjesec dana po isteku jamstva, a radila je možda ukupno 2-3 sata u tri godine. :(
Ipak je Lidl trgovina koja prodaje špeceraj, a ne alat.
 
Ma nije problem mojih deset evrića(koje sam već preuzeo nazad), ali siguran sam da je kompletna serija od verovatno nekoliko desetina hiljada defektna.
Tako, da ispada da nije loša karma kod mene, već ovih što će ovo probati upotrebiti.
Kada ne bude išlo, biće veselo češanje iza ušiju..
I špeceraj im je u zadnje vreme upitnog kvaliteta, vidim da žena sve češće pazaruje u maxiju, baš iz tog razloga.
Suma sumarum, prevaranti visoke kategorije..

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Radi li Bubanj potok sutra ? Da vidimo sta ima od alata.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
mirosti,
račun sa sobom i vrati. ponekad se nađe neki alat koji je za hobi korištenje ok. Najvažnije je da se taj alat iz Lidla upotrebljava što više nakon kupnje. Ili se u tri godine jamstva isplati ili vrati. Meni je mala bušilica riknula niti mjesec dana po isteku jamstva, a radila je možda ukupno 2-3 sata u tri godine. :(
Ipak je Lidl trgovina koja prodaje špeceraj, a ne alat.

Те леве фирме које продају алат имају много крша и једну добру политику: вратиш и не праве проблеме – само проследе даље, односно опет то продају.

Лепа (подмукла) пословна политика продаје крша.
 
Ja kupio "hilti" i onaj oštrač za noževe,burgije i dleta i Lidlu i nit smrdi nit miriše,oštrač koristim redovno i nije loš,bušilica izbušila par rupa i za sad je ok.Imam pun k... tog no name alata,jedna No name bušilica kupljena u Segedinu mi trajala 12 godina,a svašta je preživela glave joj došao mikser za lepak tu je ispustila dušu,zamenio je Villager,evo radi vec 3 godine.Ne mučim ga previše,niti imam potrebe,a plaćena 1500 din ima kod nas Villager prodavnici gde prodaju test ili blago oštećene modele,ova moja korišćena kao test na sajmovima,u istoj turi kupio i brusilicu trajala do leta kad sam radio neke klupe pa joj piljevina došla glave,zamenio je opet Villager samo ona narandzasta serija,šta znam za mene odlična,ima i onaj soft start.

Ali skoro sam otkrio onaj Black and Decker ili tako nešto što prodaju u Rodi,kupio el testeru presekla Boga oca dok sam radio neku nadstrešnicu i neko staro voće pa čak i jedan ozbiljniji orah i ništa joj ne fali,jedino lanac oštren jer sam sekao bagremovu gradnju iz 70ih :D Rende sam isto kupio to Black and Decker i izdrzala je rogove i stubove bez problema,pre njega imao neki No name sa pijace,jednom zakacilo ekser od tad bacalo ko ludo i na kraju ispustilo dušu.

Pričao sam sa menadzerom Lidla i sam kaže težak je to Kinez,ali je namenjen baš za hobiste,da skuplja prašinu ili da ga jednom upotrebiš i zaboraviš na njega,ko kupuje da radi svakodnevno onda nije za njega.

Meni je ok,za male pare kupiš nešto što ko zna kad zatreba ko ozbiljnije koristi razocara se brzo.
 
Neću reći da se zadovoljavam prosečnim kvalitetom ali nisam ni očekivao nikakav specijalan kvalitet, uzeo sam da ih imam u kući, da mogu pročistiti neki navoj i radi tih famoznih M7. Ali da bude baš čista imitacija alata, to stvarno nisam mogao ni pretpostaviti.
Međutim, očigledno je da smo mi kao društvo toliko otišli u aut, da uopšte ne postoji nikakva kontrola onoga što se uvozi u našu državu. Posebno ako je to firma koju je forsirana sa vrha kao što je Lidlo. o_O
Siguran sam da su ono što sam vratio, samo opet stavili u raf i već prodali..
 
Ma Lidl je marketinška prevara,nikakve to kvalitet nije i znaju oni to i sami što se tiče tehnike.Komšija kupio onaj ger završio šta je trebalo otišao sa računom i rekaoa ovo ne radi,otvorila radnica kutiju videla da je u kutiji,vratili pare i to je to.To je težak hobi alat,nema servisa nema korisničke podrške,već čisto kako se zalomi.

Lidl je ok za druge stvari,za alat nikako,ako misliš ozbiljnije.

Malo Van teme u Lidlu vrhunska vina za male pare :ROFLMAO:
 
Što se ureznica i nareznica tiče uzimam fra Čačak, Trebinje, i SSSR
SSSR se još uvek može naći kod brata NIKOLAJ-a na najlon u NS
Ureznice uzimam direktne ili kako ih ovde zovu mašinske tj samo jedna i gotovo
Zapatio sam kolekciju metričkih
M3 do M24 redovnih
I M7
Kao i
M10x1
M14x1,5
M16x1,5
M20x1,5
M22x1,5
Kao i
1/2"
3/4"
Zbog hidraulike
Cene su im od 3_10e po komadu kvalitet je BOLJŠOJ



Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Kad je propala Zastava kod nas tog sitnog alata ispod ruke imalo koliko hoces,ja kupio neki ludi set ureznica i nareznica za smešne pare.Sve novo još u masti i u onim plavim torbicama,ima ih raznih ne treba mi,kao brdo sitnog alata koji sam uzeo za male pare,a ničemu ne služe al neka se ima.Za 50 din kupio termometar od neke stare mašine koristim ga za vodu kad se kolju prasići i kurva se po selu,precizan i dan danas.Glodala i ostalog sam imao punu kutiju,kupljenu za 300 din.

Najlepši pazar je sa Ciganima koji ni ne znaju šta prodaju neko djuture sve.
 
Ma Lidl je marketinška prevara,nikakve to kvalitet nije i znaju oni to i sami što se tiče tehnike.Komšija kupio onaj ger završio šta je trebalo otišao sa računom i rekaoa ovo ne radi,otvorila radnica kutiju videla da je u kutiji,vratili pare i to je to.To je težak hobi alat,nema servisa nema korisničke podrške,već čisto kako se zalomi.

Lidl je ok za druge stvari,za alat nikako,ako misliš ozbiljnije.

Malo Van teme u Lidlu vrhunska vina za male pare :ROFLMAO:
Vecina hibista ne bi imala ni delic alata da nije Lidla i slicnih.
Kzubr brusilica,Kzubr aoarat za varenje,Womac busilica i mnostvo sitnog no name alata koji uspesno odrzava domacinstvo.
 
Nabavljao sam taj alat nekome . Indukcioni grijac. Ona spirala je od neke vrste provodnika i moze se motatimkako hoces . Zagrijava precizno samo manjumpovrsinu ne geijanjem nego indukciom . Moze se cak vrsiti precizno kalenje . Ali skupo oko 700e.
 
Mani je ta podela alata na hobi i profi totalno glupava. Mislim alat koji je djubre biće djubre i ako ga koristš jednom godišnje. :)
Mada iskustvo mi govori da jeftini "hobi" alat ne bora biti uvek djubre niti je skupi prfi uvek dobar.
Neću reći da se zadovoljavam prosečnim kvalitetom ali nisam ni očekivao nikakav specijalan kvalitet, uzeo sam da ih imam u kući, da mogu pročistiti neki navoj i radi tih famoznih M7. Ali da bude baš čista imitacija alata, to stvarno nisam mogao ni pretpostaviti.
Međutim, očigledno je da smo mi kao društvo toliko otišli u aut, da uopšte ne postoji nikakva kontrola onoga što se uvozi u našu državu. Posebno ako je to firma koju je forsirana sa vrha kao što je Lidlo. o_O
Siguran sam da su ono što sam vratio, samo opet stavili u raf i već prodali..
Šta reći. Stvrno bi trebalo zakonski regulisati. Mislim OK je prodati alat lošeg kvaliteta ali što kažeš imtacija alata ... :) Niki ljudi kažu "šta očekuješ za te pare" pa dobro ne očekujem ekstra kvalitet ali ne bi ni trebalo da neko bez problema može da prodaje m. za bubrege.
Evo ove što sam ja uzeo. Baš sam ih proveravao sad. Ne vidim nikakva oštećenja. Počelo malo rdje da se hvata na ureznicama. Čima da ih zaštiim?
Znači ovi uopšte ne oštre posle Termičke obrade(ako i nju rade)..
Ne rade sigurno. To bi podiglo cenu. Kod jeftinih alata ne obradjuje se termički. Turpije bolje se prodaju bez drške i ostavlja se namerno na tom delu spektar boja kako bi se videlo da je radjena termičaka obrada
 
Poslednja izmena:
Ovo tvoje je izgleda isti nivo kvaliteta, ali bar je funkcionalno.
Ma uzeću u kvalitetu, ne vredi da sad još zagledam takve gluposti..

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Nazad
Vrh