Alati i radionice

Kvalitet mozes i razlikovati po zvuku,udaris gedoru o gedoru,i ako jako zvoni,moze se reci da je dobrog kvaliteta. Ali to je moguce jedino licno,ovo preko neta narucivanje mi nije pouzdano toliko,kad je u pitanju nesto skuplje,a trazis kvalitet,ipak je najbolje licno,ili navesti mogucnost otvaranja paketa.
Unior jeste ime,ali nije to taj kvalitet kao nekad!

Postavio sam pitanje u vezi aparata 3u1,ali sad cu postaviti direktan link,pa ako mi neko moze reci nesto vise https://www.kupujemprodajem.com/CT-535-plazma-tig-mma-5250013-oglas.htm?filter_id=767249 ali da ima Co2 u sebi.
 
Može i co2. Vidiš da ima klešta sa šobom. E sad, ima li motalicu. To je pitanje. Nije naravno mislio da roka co2 u kombinaciji sa volfram elektrodom jer zna se da co2 uništava volfram.
 
Koliko kosta jedan takav aparat i valja li cemu to???? Prvenstveno me zanima taj Plazma sekac???? :sta:
 
Kolko para toliko muzike. Za mesecno jednu upotrebu valja, za svakodnevnu 8-casovno radno vreme ne bi ga nikom preporucio.

Ja moje aprarate za varenje (Co2 i Elektro) ne koristim bas svaki dan ali po nekad kad pocnem neto da radim umem i da ih ne gasim... Posebno kad radim neka garazna vrata i slicno...

Vidim da finu cenu imaju samo ti plazma sekaci... A uz njih predpostavljam da treba jos i boca tako izadje to poprilicno.... Znaci nije to za nas kovace... :haha:
 
Poslednja izmena:
Ja moje aprarate za varenje (Co2 i Elektro) ne koristim bas svaki dan ali po nekad kad pocnem neto da radim umem i da ih ne gasim... Posebno kad radim neka garazna vrata i slicno...
To je CO2 aparat kojim se moze jedna garazna vrata uraditi, to moze svaki aparat jel je trafo ukopcan samo kad stisnes dugme na pistolju a ventilator radi odma kada ga ukopcas. Tako da trafo radi najmanje.
 
Ja sam ga jednom zafrko e sad neznam dal je to moglo da se desi zato sto kad sam sekao brusilicom one varnice letele na njega i posle toga je izgoreo... :sta:
Posle toga sam ga odneo u servis gde su ga popravili....
 
@ cira92 moguce ventilator uvuce iskre koje baca brusilica i caskom pregori aparat. U takvim slucajevima se skine oplata pa se izduvavaju kompresorom metalni opiljci od brusilice.
 
Cena ovog aparata je 620e,Nemacke proizvodnje sa 2god.garancije. Sad koliko je kvalitetan,pitanje je? I jos je kombinovan...
Ovaj konkretno nema u sebi Co2,ali mislio sam na one koji imaju,ver.postoje takvi. Ako ne,onda bih uzeo samo plazmu i elektro u kombinaciji.
Nikad se nisam susretao sa ovakvim tipom aparata pa me zanimaju iskustva i preporuke. Dosta je prakticno,a svakako imam u planu da kupim neku plazmu,ne nesto preteranu,do nekih 15ak mm da moze seci,sasvim dovoljno.

Aparatu je jos potrebna samo boca,koja se doplacuje.

Svakako nemam u planu svaki dan da radim sa njim,jer ne bavim se time profesionalno,cisto kad zatreba,ali opet i da traje. Ili kad uzmem nesto da radim,pa sklopim ceo dan,da moze izdrzati.
 
@ bane_123 Najbolje da ako kupis Odma ga dobro isforsiras Pa ako izdrzi maksimalna opterecenja dobro ako ne imas garanciju stim i popravku.
 
Za te dodatke te i pitam,pošto ovakav aparat,bez maske,nožne komande za TIG i ostalo,košta 499Evra u Nemačkoj,pa i kad bi nekom platio da ti donese,uštedeo bi dosta para,a što se tiče samog aparata za te pare teško da može biti dobar,čak i za hoby varijantu,po meni ako se ne baviš profesionalno bravarijom, i Tig i plasma su ti višak,umesto toga bolje uzmi za navedeni iznos,dobar 2 u 1 Co2+elektro aparat,sa kojim uz nešto malo dodatne opreme,možeš da variš aluminijum i prohrom isto kao i Tig.Plasma ti neće nešto puno koristiti,na ovom konkretnom modelu,ona seče po katalogu konstrukcioni čelik ST37 do 12 mm,a nešto jači V2A do 8mm,aluminijum takođe do 8 mm.A ako ti baš treba onda bolje kupiti nešto jaču.I još jedan savet,ako uzimaš co2 ili elektro,nebitno uvek gledaj da ima priključak na 380(ili koliko je već povećan),puno znači čak i za hobiste.
 
hobi co2 aparati se nalaze u oglasima i ovde na forumu kod našeg kolege a sasvim su zadovoljavajućeg kvaliteta :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh