Alati i radionice

Ili vežba i vežba i vežba i savet stručnjaka
I vežba i savet
I da znaš za šta oštriš burgiju koji materijal bušiš
Koliko da joj ostaviš rezne pete, dal uopšte treba peta, koliko napadnog ugla da ima itd itd
Jel meko ili tvrdo ili šta je

Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Samo što za te pare možeš kupiti burgija da te ne zanima oštrenje. Još nadješ neki dil na veliko...
Takve mašine se jedino isplate firmama koje imaju veliki broj kavalitetnih burgija koje se mnogo koriste.
Za nas obične smrtnike je nešto ovakvo https://www.wobyhaus.co.rs/ostali-pribor-za-busilice/427-ostrac-burgija-sa-rez-kamenom. :)
Šalim se, ne bih nikome preporučio ovo, imam jedan kući, planiram da ga bacima samo mi zauzima mesto. Doduše može malo naoštriti jako tupu, mekšu burgiju da bude upotrebljiva, ali i tu je ograničen na par najvećih otvora i verovatno dok se kamen ne istorši. Pošto ga burgije dodiruju uvek na istom mestu, a i kvalitet mu je nikakav.

Kad smo već kod kamenja jel zna neko gde kupiti kvalitetan vodeni kamen za ručno oštrenje noževa po razumnoj ceni, Pod razumno mislim hiljadu- dve. Potrebno mi je da ima 2 strane odprilike 400/1000 granulacija
Dok sam pisao ovo našo sam sam. https://www.wobyhaus.co.rs/masine-za-meso-nozevi-i-pribor/22627-kamen-za-ostrenje-nozeva-2401000
Nisu ranije imali. Kad sam bio u radnji neki dan bio samo malo bolji jednostrani od 1000 (granulacija i keš) i neki dvostrani od 80 din. Imam kući par tih od 80 i mogu reći da vrede ...pa 80 din :). Čak ovaj zadnji što sam uzeo izgleda da ima 2 strane u različitoj boji a sa istom granulacijom. :)
 
To što ti tražiš je pregrubo za pravo oštrenje. Ide kamenje i do 8000 granulacije.
Ali to je već vrlo obimna tema za počinjati..
 
U lidlu se ne prodaje nikakav profi alat niti ce prodavati. Lidl lijepi nalepnice na kineski alat , pa kako se kome zalomi , ne ocekuj da ces kupiti divalt,milvoki ili makitu prefarbanu u lidl brend:)
 
Jel vidiš navodnike? Gledao sam kod jednog majstora što mi ubacivao gas za kazan za rakiju ima te crne parkside i prilično su ozbiljnije od zelenih.Ja imam skoro sve te zelembaće i što mi treba i što ne treba skoro svaki dan ih za nešto koristim ali ništa profi.Meni lično i ove rade posao ali bi uzeo jednu tu šrafilicu crnu.
 
Nije los za 120-130 eura,Na video snimku te velike srafove ne moze da odvije,ali to su ipak 30-32 itd,kontam ove do 24mm odvija lako,neke i lomi,jbg za te pare enough.Nzm hoce li biti kod nas ,ili je vec bilo u prodaji.
Pogledao klip, alat kosta bez baterije 130E , treba baterija i punjac , pretpostavljam da je onda oko 200E cijena.
Na testu moze da zategne max 400Nm , mjerili moment kljucem.
Ali sad ovo je jako zanimljivo da ne moze da otpusti nikako zategnut vijak na 500Nm , jer vecina takvih alata ima vecu silu odvijanja.

Bio bi zanimljiv test da stave adapter i da je testiraju sa milvoki , divalt ili makita baterijom , ne tvrdim ali kako su te parkside baterije jako lose da bi mogla i vise zategnuti i otpustiti, u pitanju je BL motor , bez cetkica.

Ima nesto isto jako zanimljivo , nasadni kljuc se jako klima , da li je los nasadni kljuc ili ima sam udarni odvijac lufta, jer sa tesnim nasadnim kljucem treba da je rezultat malo bolji.
 
Gledam nekog poljaka koristi parkside aku udarni odvijac sa prihvatom na gedore i traje mu skoro dvije godine koliko se sjecam ali ga ne stedi kad radi bilo sta oko traktora ili priklucaka.

Je imo ko ove ostrace za burgije do 50-60e kako su se pokazali
 
@talianu , kako se radi o BL motoru odnosno motoru bez cetkica treba da je jaci od prijasnjih modela sa cetkicama , ali sad postoji i ali, takvi udarni odvijaci imaju jako puno elektronike i trebalo mi povesti racuna o skladistenju , ako dugo ne radi nije bas dobro da bude u supi gdje je zimi velika kondenzacija , ne mislim treba je cuvati pod dunjom , ali sigurno je osjetljivija na kondenzaciju.
 
Baterija od 3ah je 3k dinara i punjac nzm jel ima posebno da se kupi ali sa baterijom od 2ah je 2500-2600 din.Jeste oko 400nm realna snaga,za tu cenu nzm ko bi ocekivao da ima 1300 :).Sve u svemu meni bi radio posao,vecinom i baratam sa srafovima koje hvata kljuc 24mm,17-19 najcesce.Ubrza i olaksa posao puno,i nema produznog kabla da stalno vucem sa sobom po dvoristu.
@talianu I ja imam te zelene,meni rade posao dobro,i meni sad glupo kupiti ove kao bolje kad vec imam isti alat :p.
 
Nije loš parkside ali da je dobar i nije meni ga pola izgori kad kupim.
Fleksa nije jedan dan izdržala.
Baterijska bušilica ispada pin iz nje nezgodno.
 
Nazad
Vrh