Alati i radionice

A za šurenje dobar je i onaj klasični analogni. Nema tu neke žurbe pa možeš da sačekas 20 sekundi dok kazaljka stane.
 
Neće valjda Kinez kome je bitan biznis da dirktno odgovori bilo kome na netu kako su nam digli cene jer smo lopuže.
Кинез није глуп - може да уведе правило да свака пошиљка мора да има међународни број за праћење пошиљки (што ја и сам тражим и уредно добијам за сваку пошиљку скупљу од десетaк евра) и да не лупа главу шта је са пошиљком и где је "залутала". Кад се као ставка у претрази по броју пошиљке појави "изменична пошта Београд бла-бла-бла, приспеће", Уместо да за своју заштиту избацује опције јефтиног транспорта до Србије и уводи скупе курире, Кинез 'ладно може да опере руке од тебе и каже оно што јесте - он је све урадио да пошиљка стигне у земљу купца и да он нема начина да добије информацију о томе шта је разлог због кога купцу касни испорука или ње нема.

Тај исти број за праћење је добар јер када пошиљку примиш, не можеш да слажеш да је ниси примио - ено и дан данас када унесем неки стари бој за праћење, могу да као последњу ставку видим назив мог места, поштански број, па "испоручено" и своје име. Ако ипак ти ниси добио пошиљку, а пише твоје име, опет није то брига Кинеза, већ твоје поште. Ако пак имаш као последњу ставку ту "изменичну пошту" у београду, место где стижу пошиљке из иностранства, онда гњавиш нашу царину, и од њих тражиш информацију шта је са твојом пошиљком, а не Кинеза, кога за то реално треба да боли стојко.

Хоћу да кажем да Кинез није неко ко може да извиси и има штете, а да просто ћути и гута кнедле, па ти нуди испоруку само ДХЛ-ом или сличним курирским службама и њиховом прескупом логистиком. Постоји неки други разлог због кога је поскупела испорука из Кине, а не та наша, назови, масовна поквареност и непоштење.

Успут, путовање теретним бродом од Кине, кроз Суецки канал, до Европе, типа Ротердама или Хамбурга (не знам колико је краће до медитеранских лука у Европи), у најбољем случају траје барем четири недеље, што је време у коме сам ја добио барем половину својих наруџбина.

Моја поента је да ако шаљу бродом, уз чекање да купац после твог наручивања пошаље твоју робу, па док она буде шетана од једног до друго поштанског центра, до места где то товаре у транспорт за Европу, па сам пут од Кине до Европе, па преусмеравање одатле и сам пут твоје робе у Србију, па доазак и чекање на обраду у царини и на крају слање на твоју адресу.... За све то, ако би се роба слала бродом, било би потребно барем дупло више времена од оног који је сада потребно (или барем било потребно пре Короне), што је са робом коју сам до сада наручивао, било од буквално две недеље, па да месец и по или недељу дана дуже.
 
Muljanja sa paketima ima i mozda su koronu iskoristili da dignu cijene postarine da bi bilo sto manje muljanja, a broda nema kao opcija slanja odkad je pocela korona pa je i to jedan razlog sto je postarina skupa, ja se secam da sam na banggood platio postarinu brodom 1-2 dolara plus imas one dvije opcije jedna je da ti vrate nesto para ako si moro platit carinu i dal opcija da mos vratit paket.
 
Sa allexpresa sam dosad dobio 71 paket , brojao i nekoliko su jos u transportu , najjeftiniji od 1$ pa najskuplji do 330$ , nisam primjetio da se postarina ili nesto drugo promjenilo zbog korone, carinske peripetije rijesavas u roku 10 minuta , posalju ti pismo sa carine gdje traze neki dokaz sta je to i koliko vrijedi , snimim sa ekrana podatke o posiljki i novcu , sliku konvertujem u pdf format saljem na carinu , oni automatski poslije nekoliko sekundi ili minut salju povratnu poruku da je poruka zaprimljena , poslije 2 ili 3 dana donosi postar paket i ako treba naplacuje carinu , daje ti racun i robu. Do sada nista se nije izgubilo cak i oni paketi koji nemaju trakinga, greskom mi je posrtar ubacio isto paket iz kine , allexpres ali nije moj pa sam odnio covjeku u selu.
 
Meni je danas stigao telefon iz Kine. Naručen 17.11. Vrednos telefona je 109 dolara a tu sam platio carinu 1014 dinara. Već preko tri godine naručujem online, imam preko 120 narudžbina. 70 % tih narudžbina je stiglo, 20% nije stiglo ali je vraćen novac a onih 10% nije stiglo na vreme, novac je vraćen a posle nekog vremena su stigle pošiljke. Niko mi nikad nije tražio da ponovo uplatim novac.
 
Sto se tice allexpresa i oni su se opametili, neki ameri gledaju svaku gresku u opisu i traze povrat i ako dobiju robu , normalno robu ne vracaju, ali vecinom ozbiljni prodavaci daju opis proizvoda i sliku da ne bi vracali novac i ostali bez robe, proslo je vrijeme kad se varalo , jer se njima to na kraju obije o glavu. Ima jos stvari za koje pisu prodavci svasta kao za led svijetla, jos vecina pise bajke zato sto 99% kupaca i ne zna sta je to amper a kamoli kako da ga izmjeri a i jacinu svijetla.
 
Моја поента је да ако шаљу бродом, уз чекање да купац после твог наручивања пошаље твоју робу, па док она буде шетана од једног до друго поштанског центра, до места где то товаре у транспорт за Европу, па сам пут од Кине до Европе, па преусмеравање одатле и сам пут твоје робе у Србију, па доазак и чекање на обраду у царини и на крају слање на твоју адресу.... За све то, ако би се роба слала бродом, било би потребно барем дупло више времена од оног који је сада потребно (или барем било потребно пре Короне), што је са робом коју сам до сада наручивао, било од буквално две недеље, па да месец и по или недељу дана дуже.
Zore (ja te tako zovem da ne lomom jezik tj. tastauru :)) nemoj biti naivan. Naravno da ide brodom ako je besplatna dostava ili neka niska nadoknada. Avionom se svaki gram meri i košta. Zato su te brze pošiljke mnogo skuplje (one idu avionom).
 
Онда је не знам којим глисером то шаљу из Кине у Европу, када се недељу дана после отправљања из Пекинга, трекинг сајтови ми ту пошиљку региструју да је у неком центру за сортирање у Европи.
 
Колико треба возу да стигне, ако сам добро разумео има линија до ротердама или неке сличне луке?

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Moze li se zavariti za magnet parce gvozdja, a da magnet zadrzi svojstva ?
Pitanje je da li je uopce magnet i moguce variti neki su legure , mislim da cak i takozvanim hartletovanjem izgubi magnetizam ili oslabi.
Mozda bi pomoglo neko jako epoksidno ljepilo , dobro ociscena i odmascena povrsina , i susenje na malo visoj temperaturi od sobne , i to bi isto trebalo da drzi , sve zavisi od velicine povrsine.
 
Makita je stvarno ekstra,ne znam sta drugo reci.Ni su ni cenovno u klasi, jedna je nesto preko 30000 a druga nesto preko 3000
 
Онда је не знам којим глисером то шаљу из Кине у Европу, када се недељу дана после отправљања из Пекинга, трекинг сајтови ми ту пошиљку региструју да је у неком центру за сортирање у Европи.
Ja koliko znam nikom nije stiglo brže od 2 nedelje. A vrlo često po mesec dana. Neću da tvrdim da sve ide brodom, mada ne znam koja avio kompanija bi radila to za male pare, a da dostva ostane pristupačna. Stvarno ne znam mnogo kako to funkcioniše i voleo bih da čujem od nekog ko zna.
U svakom slučaju činjenica je da smo lopovi ostaje i to ne mora niko da mi potvrdi. To sam vrlo dobro ostio na svojoj koži više puta, Pritom ne mislim na ove klasične lopove koji ti upadnu i ukradu naftu iz traktora ili ove što opljačkaju radnju ili menjčnicu... Mislom na ovaj društveno prihvatljiv obilk lopvluka, korupcije itd., a koji je mnogo opsnije po sve nas.
Ako neko misli da to ne postoji ili da je na istom nivou sa evropskim pa i istočnim zemljama ... mislim da ne živimo u istoj zemlji.
 
Video sam oglas tipa koji nabavlja (pravi ili sta vec) adaptere za kacenje parkside baterija na bilo koju srafilicu, bilo kog proizvodjaca. Najjeftinije baterije i ima ih u svakom lidlu
 
Video sam oglas tipa koji nabavlja (pravi ili sta vec) adaptere za kacenje parkside baterija na bilo koju srafilicu, bilo kog proizvodjaca. Najjeftinije baterije i ima ih u svakom lidlu

Ovako nešto? Nejverovatnije 3D print po naržbini. Malo je cena previska. Dao bih 500 din, ali 1000 din + dosatva... ne. Takodje mora da se učvrsti sa 4 šrafa (aj da kažemo bar 2) tako da će uzajamno korišćenje na 2 različita alata biti sporije.
 
Koliko je to "jako brzo"? 1s, 3s, 5s....30s?
Jest da je sonda malo kratka, ali mogao bi poslužiti i za mjerenje temperature vode za šurenje kod svinjokolje. Ovako grijem dok voda ne zavrije pa onda rashlađujem s cca 10% hladne. Nekad pogodim izvrsno, a ponekad ide dosta teže.

Danas testirano na svinjokolji radi odlicno, treba 4-5 sekundi da ocita i ima mogucnost da pritiskom na jedinu tipku koja postoji na njoj HOLD ostane temperatura na displeju a i bez toga se jako dobro vidi jer na oranz boji displeja svijetleceg brojevi su crni pa se i kroz paru to vidi.
Inace vodu je radio profesionalac , i izmjerio sam vodu 80C , navodno idealna za vece komade je 82C. Inace voda kad vrije poklopljena pokazuje 100,0C sto je za amaterske svrhe odlicno , kad je otvoreno i kad vri 98C zarez nesto.
 
Nazad
Vrh