Alati i radionice

Дуле лепо пише - UNI-T слове за веома пристојне апарате. Прелопатај по "Алиекспресу", да видиш какве све варијанте постоје. Ја сам својевремено то учинио и тачно сам се погубио.
 
Kod mojih je ofarban beton nekom od tih zastitnih premaza i zadovoljni su. A sve i svasta ispada. Ulje se pobrise sa poda, ili prospu one granule sto upiju.
82d0aec4686fe7d47aac044b5761e6a0.jpg


Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Ima li ko preporuke koje marke gledati sto se tice unimera? Za Fluke i ja znam al mi je skup. Neka pouzdana kvalitetna varijanta me interesuje
Imam dva komada UNI-T , u biti malo bolje od kineskog smeca , ovaj jeftini je ustvari smece , ovaj placen preko 100E je ajde upotrebljiv , ako si otvarao nekad unimer kupljen prije 90-te u minkenu koji je kostao oko 100 maraka onda , ovaj od boljih UNI-T kad otvoris onda shvatis da je ipak samo kinesko smece, mislim na kvalitet izrade iznutra.
Ako kupujes UNI-T mislim da je neisplativo nesto jeftinije 50E , nesto kao true RMS , oko 100-tinak su dosta brzi sto se tice mjerenja i relativno kvalitetne pipalice sa dosta kvalitetnim kablom dobijes.

Sve zavisi koliko to koristis i kolika ti tocnost treba, ako je hobi kupis nesto sto preporucuju na netu , ako ti treba neki bolji kao alat onda imas ove koji su jeftinji od Flukea ali navodno isto precizni Brymen (Brymen 257s oko 100E ) normalno postoje i bolji i skuplji od fluke.

 
Da ne bude da samo kudim uni-t a to je super alat , pa recimo ovaj skuplji (nije mi pod rukom ali 71 ili nesto tako) poslije nekoliko godina pocne da steka birac , nekad instrument ne zna gdje je pa morate da okrecete birac do off pa nazad da zna sta radi. A to je sve do normalno losije kvalitete istog.

Nije nesto preterano koristen , izgleda jos kao nov.

PS unimer je UNI-T70C
 
Nemam nista od ovog kineskog proizvodjaca ali ako nekom treba univerzalni instrument , mislim da je ovo max, sto se tice kostanja i dobivenog.
mjeri AC DC struju do 1000A , klijestima jedan provodnik mora da prolazi , takodje ima i impulsnu struju mjeri, ostaje memorisano , koji ostali instrumenti i ne pokazu
Napon preko pipalica
i jos dosta toga sto vecini i ne treba

 
Imam dva komada UNI-T , u biti malo bolje od kineskog smeca , ovaj jeftini je ustvari smece , ovaj placen preko 100E je ajde upotrebljiv , ako si otvarao nekad unimer kupljen prije 90-te u minkenu koji je kostao oko 100 maraka onda , ovaj od boljih UNI-T kad otvoris onda shvatis da je ipak samo kinesko smece, mislim na kvalitet izrade iznutra.
Ako kupujes UNI-T mislim da je neisplativo nesto jeftinije 50E , nesto kao true RMS , oko 100-tinak su dosta brzi sto se tice mjerenja i relativno kvalitetne pipalice sa dosta kvalitetnim kablom dobijes.

Sve zavisi koliko to koristis i kolika ti tocnost treba, ako je hobi kupis nesto sto preporucuju na netu , ako ti treba neki bolji kao alat onda imas ove koji su jeftinji od Flukea ali navodno isto precizni Brymen (Brymen 257s oko 100E ) normalno postoje i bolji i skuplji od fluke.

Ne bih se složio da je malo bolji od kineskog smeća. Doduše nisam ga otvarao ali plastika,kablovi, dugmići sve je mnogo kvalitetnije od ovi najjeftinijih.
Takodje što se tačnosti tiče gledo sam nekoliko videa gde ga ljudi porede sa mnogo skupljim unimerima i gde se pokazao dosta tačan.
Jedina zamerka za ova moja amper klešta (50€) je display koji nepregledan i osveljne mu je jako loše.
 
Kolege jel imate neko iskustvo sa ručnim alatom YATO i VOREL ? Hteo bi da kupim kolica sa alatom, piše da je profesionalni alat, a nisam siguran baš u to . YATO je 62000 dinara a VOREL 51000 dinara a deluju mi slično.

 
Obadva brenda su Poljski....
E sad, sarađuju u 80% slučajeva s kineskim "podproizvođačima" ali ne mora da znači da je "poluproizvod"...
Sasvim solidan (srednje klase) alat...
Imam kilo ključ Vorel, tačno u sredini je bio s cenom, posle kupovine morao sam odmah da ga baždarim, ali, od tada, više puta je korišćen, i uporeďivan u tačnosti s drugima, višeg cenovnog ranga i kvaliteta, pokazuje prihvatljivu vrednost i zadovoljan sam njime, s obzirom na činjenicu, cena-kvalitet...
 
Većina tih low cost alata nije loša
E sad sve zavisi za šta ih čovek koristi i koliko često
Imam nešto tih ključeva nisu loši


Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Jel zna neko kako da rešim problem sa kondezacijum na limenom krovu radionice? Dešava se da odredjenih dana nastaje dosta kondeza gde cevi dodiruju rebrasti lim na plafonu radionice. Ponekad toliko da se stvore male barice ispod.
Zanimljivo da u hangaru nemam tih prblema iako je gradjen na isti način i u nastavku sa radionicom. Takodje izgleda da je kondezacija najča u najnižem delu radionice tj. da u hangaru nemam tih problema verovatno jer je par metara viši.
 
Nije otvoren hangar i ne grejem radionicu. Hangar i radionca su spojeni. Jedan zid radionice ne postoji već se nastavlja na hangar tako da je temeratura ista u oba objekata. (tj, više mu dodje kao jedan objekat)
 
Kondenz se stvara zbog razlike u temperaturi. Možda sto je niži krov u tom delu pa se onda sliva iz viših delova i primeti se na nizim delovima krova.
 
Topla preporuka je da izbacis klasicne cfs neonke i umesto njih ugradis LED. Preporodices se! Sebi sam izmenjao sve i stavio led i bukvalno je dan nocu i sve se vidi iz svih uglova. Nema mracnih coskova. Pale se odmah i nema zmickanja, zagrevanja, zujanja. Samo vodi racuna o povezivanju i ako se imalo razumes, znaces da treba samo fazu i nulu da dovedes na pinove. Toliko sam zamrzeo sad te klasicne neonke da se namrstim kad god ih vidim kod nekog i odmah pocnem led da preporucujem. Pre dve nedelje odem do kolege i on bas nesto pravio u radionici i vidim ga kako ćorata pod neonkama. Reko, buraz, odo do kola po telefon samo." Sednem u kola i odem i kupim mu 5 led cevi. Vratim se i prevezem mu casom lampe i upalim. Covek se odusevio. Radi dosta privatno bravarije i kaze da ne moze da se zamisli sa starim svetlom. Jos mala radionica. Natrpana i mracna. Sad eto moze i duze da radi i ne bolu ga oci od naprezanja. Tako da, jako velika preporuka svima koji jos imaju klasicne neonke, ubacite led i videcete koliko je vidljivost veca. I potrosnja struje je na led strani
Ja počeo da menjam u radionici neonke sa led, problem je ranije se led sijalice prodavale sa "lažnim" starterima da bi imalo kontakt a sada samo ide sijalica. Kako mogu da rešim to i povežem bez tih imitacija startera.
 
Nazad
Vrh