Alati i radionice

Jel ima neko ovakvo "bimbalo", znam da je brend ok, nekako navikao sam na Bosch (sto ne znaci da je najbolje)..




Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
Ja je imam i sasvim sam zadovoljan, najvise je koristim za sijecenje metala i brusenje.
 
Ponovio sam se pre par dana, konačno. Hoću neke zidove sa rigipsom da odradim, taman da je krstim, pa ćemo da vidimo šta kaže. Ova serija ide bez baterije i punjača, tako da u startu košta više komplet(u poređanju sa istom brendom, a njihov eko program da ga tako nazovem), ali ta ista baterija posle ide na druge alate iz iste serije, pa ću možda kupiti onaj udarni odvijač, dobro dođe i hteo bih da imam i to.

Imam staru Makitu sa Ni Cd baterijom, koja se treba opet pakovati jer je riknula, nisam se raspitivao ali košta sigurno, pritom dobijem opet bušilicu koja jede tu bateriju za pola sata posla. Ovako nije loša za hobi poslove, ali neisplativo po meni. Ova sa slike sa svim pratećim elementima me izašla 9000rsd sa njihovom karticom u Woby Haus-u. Ima i vibracioni čekić, nije da ću ga koristiti, al opet kažem- za te pare gde ćeš više, samo da radi ona.
52deb7aea8e2ef467c9a6a695a32203c.jpg


Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Ponovio sam se pre par dana, konačno. Hoću neke zidove sa rigipsom da odradim, taman da je krstim, pa ćemo da vidimo šta kaže. Ova serija ide bez baterije i punjača, tako da u startu košta više komplet(u poređanju sa istom brendom, a njihov eko program da ga tako nazovem), ali ta ista baterija posle ide na druge alate iz iste serije, pa ću možda kupiti onaj udarni odvijač, dobro dođe i hteo bih da imam i to.

Juče sam držao u ruci taj odvijač. Nekako mi je težak i glomazan pogotovo u prednjem delu. Za tu veličinu bolje da ima snage inače se ne isplati. Nisam ga probao do duše. Aj sale da nam napišeš kakav je kad uzmeš.
 
Pa jeste teži, ceo taj prednji deo i jeste urađen malo ozbiljnije da tako kažem. Sad je trend taj program, više alata da se pogoni istom baterijom, pa su naspram toga i izbacili kvalitetniju bušilicu od recimo GP-AS 10.8 Li
Ne plašim se toga, neću sa njom da radim kuhinjske elemente i tako te stvari gde ne bi bila zgodna, a i ruka će se navići.

Još jednom kažem, za moje potrebe sam komotno mogao da uzmem i tu GP-AS 10.8 Li . verujem da bi me služila godinama, znam ko je ima i radio sam sa njom. Ali kad već kupujem i imam izbor da pojednostavnim stvari, meni je ova delovala kao najbolje uloženo- dobijeno.
Evo jedna recenzija na ovaj alat sa YT:
 
Od ovi jeftniji aku alata bolje da su veći i jači. Jer nama amaterima će duže da traju u lakšim radovima. A ne radi se s njima svaki dan po par sati pa da ti sad težina igra veliku ulogu
 
Vrlo korisno za kuhinju, alat koji pomaze ako ne znate kad je meso peceno ili pecivo da ne prepecete a da ne bude sirovo, zabode se i mjeri u centru temperaturu . Ovo je top kvaliteta kinez sa litijumskim baterijama unutra koje se pune , jako brzo mjeri , samo je u spicu pipalice termo element , sam se gasi , kod promjene temperature pali , ima kalibraciju ako trebate bas extra precizno,ima unutra magnet da ga stavite na frizider ili nesto slicno metalno, ovdje kod mene je stigao za 5 dana jer salju iz Njemackog skladista , kosta 18E(20) sam termometar sa kablom za punjenje i kutijom bez torbice.


 
Poslednja izmena:
Ovi sto peku prasice s tim provjeravaju temperaturu u butu i kad dodje but na neku temperaturu skidaju prase. Grabik kod vas je ova postarina skoro pa dzaba a za bosnu je nenormalno velika. Za taj termometar bi me postarina izasla 137 km, a kad sam juce gledao neke led farove postariona bi me za njih izasla 160km a nisu uopste veliki.
 
Svi kineski prodavci su digli poštarine za BiH nenormalno (na Ebay, Aliexpress...) zbog pretjerane krađe i varanja. Postala je ustaljena praksa da se nešto naruči a posle nekog vremena prijavi da nije dobijeni iako jeste pa onda Ebay muštra kineza i tjera ga da ili vrati pare ili šalje drugi. Neće više ni Kinezi to da trpe pa su nas sve sje*ali sa poštarinom zbog govana koja su ih varala.
 
То је урађено због Ковида, због кога су проређени авионски летови (они обични, путнички, где се осим багажа, превози и друга роба) којима се роба шаље из Кине, а не због крађе и варања. Пролетос је један новинар контактирао кинеске трговце и распитивао се који је разлог за повећање цена за наше крајеве и сви они су му као разлог навели баш то - немогућност редовног транспорта, тј. немогућност редовних цена за транспорт.
 
A i to sto nismo u EU je jedan od glavnih razloga . Mi iz pogranicnih mjesta se snalazimo ako je nesto bas bitno . Narucimo u najblizu postu u Hr , adresa poste restante i kasnije pokupimo . Jos bolje ne porucuju se svakakve gluposti.
U ovom slucaju nije bitan avionski saobracaj jer je razlika izmedju slanja poste od Njemacke do BH ili srb ili iz Francuske i slicno a ne iz Kine.
 
То је урађено због Ковида, због кога су проређени авионски летови (они обични, путнички, где се осим багажа, превози и друга роба) којима се роба шаље из Кине, а не због крађе и варања. Пролетос је један новинар контактирао кинеске трговце и распитивао се који је разлог за повећање цена за наше крајеве и сви они су му као разлог навели баш то - немогућност редовног транспорта, тј. немогућност редовних цена за транспорт.
Ja mislim da je zombie u pravu. Čak je bilo dosta pisanja o tome po dnevnim novinama. Proveri Banggood i Gearbest i uporedi koliko su poštarine mizerne za Srbiju u odnosu na Aliexpress. Nemoguće da ove prve dve imaju bolje avionske letove iz Kine. Naravno voleo bih da si ti Zorge ipak u pravu. Što kaže naš narod:"Iz tvojih usta, u Božije uši."
 
@Zorge

Cijene su dignute još prošle godine prije epidemije a još prije toga je velika većina trgovaca na Ebay stavila BiH na crnu listu zemlja u koje uopšte ne nude isporuku. U svakom slučaju, svaka nam čast ovdje, u društvu smo sa npr. Somalijom, Sirijom, Avganistanom....Stalnoo sam kupovao koješta preko Ebay i komunicirao sa Kinezima (dosta stvari kupovao od iste ekipe jer su se pokazalii pouzdani) tako da sam od njih lično čuo za to, imaju tamo velike forume gdje prodavci raspravljaju u slanju u razne zemlje i zbog nenormalnog velikog broja žalbi na BiH dogovorili su se da nas masovno stave na crnu listu. Posle su mnogi to promijenili tako što su uveli ekstremne cijene dostave. Sada često imate dostavu koja je i po 100 puta veća od vrijednosti robe...
 
То је урађено због Ковида, због кога су проређени авионски летови (они обични, путнички, где се осим багажа, превози и друга роба) којима се роба шаље из Кине, а не због крађе и варања. Пролетос је један новинар контактирао кинеске трговце и распитивао се који је разлог за повећање цена за наше крајеве и сви они су му као разлог навели баш то - немогућност редовног транспорта, тј. немогућност редовних цена за транспорт.
Ma koj crni kovid Zorge. To sa letovima možda ima veza sa brzom dostovama, a ovo sve ostalo ide brodom. Lopuže smo i to je. Ne znam dal smo najstariji, božiji narod koji je najbolji u svemu, a eto sile zla nas uvek drže dole, al da smo lopuže, prevartni i mutivode to znam da jesmo. Imamo mi velikih potencijala samo moramo da se menjamo.
Ovoj čovek sa videa pokušava da brani čast Srpskog naroda vodjen nekim patriotizmom, ali nije u parvu. Neće valjda Kinez kome je bitan biznis da dirktno odgovori bilo kome na netu kako su nam digli cene jer smo lopuže.

Već mi je muka od tog nazovi patriotizma gde se svaka kritika upućena nama sistematski odbacuje i odgovara se kontra napadom. Kako ćeš da promeniš ništo ako smatraš da problem i ne postoji. Ovo sa Ali-em je samo delić celokupne slike koja nije ni malo lepa. Sitan lopovluk, korupcija, mito, razne mutne radnje su toliko ušle u naš narod i kulturu da su postale normalne i moralno prihavtljive. Čovek koji na taj način stiče korist se uglavnom smatra snalažljivim. Imamo veliki problem i nije više smešno ko u onim vicevima iz 90ih gde pametni, snalažljivi Srbin uvek zajebe smotanog Nemca, Amerikanca itd. Činjenica je da mi najviše sami sebe *ebebo tako da nije više toliko zabavno.

Duboko verujem da je razlog dizanja cene dostave uprava ta nesigurnost i velki br. paketa koji nestanu plus carina koja funkcioniše ko buvlja pijaca gde carinik po slobodnom nahodjenju može da ocarini nešto , a i ne more. Može da te nerealno odere, a može da ti ne naplati ništi. Može mesecima da zadržava paket uz neko glupo i neistinito obrazloženje. Itd.

Ako želimo da imamo normalno državu takve stvari ne bi smele da se dešavaju. Prvi korak je da se prizna da probelm postoji, drugi da takvi oblici ponašanja postanu socijalno ne prihavtljivi i da ih društvo osudjuje. To su krupni i teški koraci koji kreću on nas dole, a ne kako mi to očekujem od nekog gore koje će da pohapse sve i reši problem. Kad se mi dole promenimo promeniće se i ovi odozgora i valda će prestati da govore Dragan Đilas. Jbt. ono više nije normalno kad god prebacim na skupštinu samo se o Đilasu priča. Da nije tog Đilsa mi bi bili jači od Amerike. :)
 
Vrlo korisno za kuhinju, alat koji pomaze ako ne znate kad je meso peceno ili pecivo da ne prepecete a da ne bude sirovo, zabode se i mjeri u centru temperaturu . Ovo je top kvaliteta kinez sa litijumskim baterijama unutra koje se pune , jako brzo mjeri , samo je u spicu pipalice termo element , sam se gasi , kod promjene temperature pali , ima kalibraciju ako trebate bas extra precizno,ima unutra magnet da ga stavite na frizider ili nesto slicno metalno, ovdje kod mene je stigao za 5 dana jer salju iz Njemackog skladista , kosta 18E(20) sam termometar sa kablom za punjenje i kutijom bez torbice.


Možda je praktičniji neki sa kablom da možeš u rernu da ga ubaciš.
Ova je jako korisna stvar stoga kritika za ove gore koji govore kako se od oko to najbolje radi a da je ovo besmisleno.
 
Vrlo korisno za kuhinju, alat koji pomaze ako ne znate kad je meso peceno ili pecivo da ne prepecete a da ne bude sirovo, zabode se i mjeri u centru temperaturu . Ovo je top kvaliteta kinez sa litijumskim baterijama unutra koje se pune , jako brzo mjeri , samo je u spicu pipalice termo element , sam se gasi , kod promjene temperature pali , ima kalibraciju ako trebate bas extra precizno,ima unutra magnet da ga stavite na frizider ili nesto slicno metalno, ovdje kod mene je stigao za 5 dana jer salju iz Njemackog skladista , kosta 18E(20) sam termometar sa kablom za punjenje i kutijom bez torbice.

Koliko je to "jako brzo"? 1s, 3s, 5s....30s?
Jest da je sonda malo kratka, ali mogao bi poslužiti i za mjerenje temperature vode za šurenje kod svinjokolje. Ovako grijem dok voda ne zavrije pa onda rashlađujem s cca 10% hladne. Nekad pogodim izvrsno, a ponekad ide dosta teže.
 
Mjeri 1,25 sekunde sporije od profi Thermopen MK4 koji dodje 100$ , ima test na youtubu , brzina mjerenja mu je manja od 5 sekundi. Nije sonda bas kratka , testiracomo ga sad i na svinjokolji bas za temperaturu vode za surenje.
 
Nazad
Vrh