Alati i radionice

Ne znam da li je neko od kolega imao prilike da se susretne sa ruskom kombinacijom za npr M16 navoj, glava vijka ključ 22 a matica 24.

Fi tipla 24mm, zavrtanj M 16 sa glavom za ključ 22 - sidreni ankeri na armiranobetonskim konstrukcijama u u TENT A Obrenovac.

Tipl zarezana i narezana legirana čaura sa valjkastim umetkom koji zavrtanj potiskuje... Sav čelik namenjen opsluživanju postrojenje na armirani beton montiran sa njima.
 
Kolega mi bio u Azerbejdzanu neko vrijeme . Radio kao bravar u radionicima neke velike gradjevinske firme . Kaze da bi biznis bio skupljati ovde po radionicama i pijacama kljuceve 11 14 16 18 20 itd i nositi tamo a kupiti ove nase standardne jer tamo bacaju i sutiraju nogama kad vide 19 24 i slicno . :haha:
 
Ni to više nije problem kao nekada (90-ih npr). Eno u Unimark-u iz Niš (u Novom Sadu takođe ima prodavnica) Uniorovog alata šta hoćeš i koliko hoćeš (možda cevastih nema to nisam siguran ali ima gedora raznih). A nije ni žestoko skupo. Jes da to nije onaj stari kvalitet ali ima, možeš kupiti. Eto meni npr kada je trebala gedora 70mm tamo sam našao, kupio, modifikovao ga i rešio problem na traktoru za 1 dan.
 
Kod kamiona SCANIA i VOLVO imaju divlje mere!!!!
Npr točak 33
Na motoru 12_14_16_18_
A sve i nekako nego oni SPOLJNI TORX to me razara!!
Kao i sitni torx
Ležaj prednjeg točka SCANIA 8 ugaona gedora 110mm
100e sam je platio


Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Da li je u istoj kategoriji ili nije , problem je naci bilo kakav aku parkside kod nas u lidlu.

Od alata u lidlu sam kupio (parkside) komplet ureznica sa svrdlima i misljenja sam da sam novac bacio.

Nisam imao dimenziju mislim M8 ili M10 ne pamtim vise , u starim trebinjskim ureznicama polomljene ili izgubljene , kupovao jos otac i ureznice parkside kupio u lidlu i zaglavio u prvoj rupi , kad sam cistio navoj na rusu i to ispod traktora . Prvo se preznojio jer je nisam mogao odviti , i to jedva sa sprejem, kad sam nekako odvio bilo je i tko ga je napravio i tko prodao, problem je bio na prvoj rupi , ruski gus nije dijamant. Poslije sam procistio navoj sa ureznicom kupljenom od preprodavaca koji prodaju alat profesionalcima, mnoguce skuplje 20 posto od tog iz lidla , industrijske ureznice , garantujem da nisu neka top kvaliteta ,ta ureznica je prosla kroz taj ruski gus kao kroz maslac i to sve rupe.

Ne kazem da im sav alat ne valja ali kako oni ne prave i imaju sto dobavljaca vise ureznice , svrdla , odvijace ne kupujem u lidlu i necu kupovati , moje misljenje da kupovanje tog alata je bacanje novca.
 
Škart koji im pretekne po isteku roka i onaj koji ne prođe kontrolu kvaliteta u EU to dođe u zemlje trećeg svijeta.
 
Paaa, jeftino je sve neg' drugde, zar ne ? ;) 😂
Najjači su mi ovi preprodavci alata, potuku se za alat i mašine, pa posle turaju u Oglase i krčme polako na konto reklame iz Lidla... 😂 😂 😂
 
Jedino sto sam kod njih naso dobro jesu neke cokoladne bombone sa rumom i neke sa suvom sljivom. Ostalo sto rekoste upitnog kvaliteta ili ako kojim slucajem i nije onda je cena ihaha.
 
Ali za efikasnost i brzinu pogotovo prolaska kroz kasu im treba skinuti kapu . Vjerujte ja bi mogao stajati kraj kase 15ak minuta i gledati kako je sve savrseno organozovano
To im je kljuc uspjeha . To mozda nema mnogo veze sa nama kupcima osim sto brzo zavrsimo kupnju al za njih je to veliki plus .
 
Je. Pitaj one na blagajni kako im je. Liberalni kapitalizam u punom sjaju. Trči po trgovini trči na blagajnu. Prije nisam ni stigao pripremiti karticu a ona gotova. Otkad sam jednoj mladoj curi vidio suzu u oku, promijenio sam ponašanje. Artikle uzimam i pakujem polako, ma koliko je ona brza. Ona naravno završi (nikad ne kupujem malo) a ja još pakujem polako i tek onda tražim novčanik i karticu, naravno polako. Pritom na njen začuđen pogled kažem tiho da ostali ne čuju, znam ja da ti moraš i da snimaju i tebe i vrijeme ali ja ne moram, odmori malo. Svaka se do sad nasmijala krajičkom usana a pogled pun zahvalnosti. Jedino se mora priznati da im primanja nisu loša za trgovinu, nisu ni dobra.
 
Upravo to . Reko sam da to nije super ni za nas kupce ni za radnike , ali savrsena organizacija gledano sa strane firme . Tako sam i reko . Neki dan sko nesto kupovali u HR u Lidlu u NG , i sad zena natrpala fala bogu , a imali sko nesto kuna u kesuu a nesto na kartici , pa smo onda gadjali da kuca kolko ima kesha , pa da provlacimo karticu kolko ima itd , tako da je to usporilo totalno ritam , iza nas red , al sto kazes niko nije bio nervozan ni kasirka ni ljudi , cak smo se salili . Treba tako protiv tih kako rece izrabljivaca .
 
Zakon je dozvolio izrabljivanje
od nekadasnjih zagarantovanih radnickih prava koja su bila garantovana u skoro citavom svetu pa i kod nas.... mislim da se radilo o 7 ili 8 tacaka, verovali ili ne vise ne vazi ni jedno
 
E, a mi se divimo liberalnom kapitalizmu na korist nekolicine i štetu većine. Isto tako i u drugim oblastima. Fascinantno mi je da se ljude može ubjediti da im je bolje da im bude gore. Znam je da to rade školovani ljudi raznim suptilnim metodama ali još mi niko nije otvarao lubanju i ispravljo vijuge. E sad kako uspiju kod drugih, bezkontaktno, na daljinu? Možda je greška u meni :)
 
Nazad
Vrh