Alati i radionice

Jel ima neko viladžer duvač za lišće
Ali na benzin
Zanima me zbog kombajna

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Nije VILLAGER profi proizvodjac alata, ali ipak su dosta ozbiljni i pouzdani. Sad ovaj zadnji njihov kompresor koji mi je crko u garantnom roku bez problema sve prihvaceno i pare mi uplacene na racun. Ovaj WOMAX je par hiljada jeftiniji pa se premisljam da li da malo ustedim ili da idem na proverenu stvar.
 
Jel ima neko viladžer duvač za lišće
Ali na benzin
Zanima me zbog kombajna

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
Imam ja Luka,odličan što se duvanja tiče ima snage i radi posao.Što se tiče motora ko i svaki kinez posle nekog vremena zeza paljenje,karburator i troši duplo više do motorne Štilke. Ja ga koristim mnogo i za duvanje dvorišta,ulice ,šupa.probao sam i da skupljam lišće ali mi ne ide ta rabota.
 
Ja danas uzo od jednog majstora punjac koji sam narucio da mi napravi ranije . Ima normalno punjejje sa kontrolom protiv prepunjavanja , brzo punjenje , i na polozaju 3 za direktno paljenje 150A . Tezak ko djavo . Probao ga danas radi kako treba . Uzo mi 100e , jel nije mnogo ?
 
Ima li neku automatiku?
Ma nema nisata kolko akumulator povuce tolko daje lma limiter na 30A ja sam samo ugradio voltmetar/ampermetar digitalni i bio je malo zguzvan na jednu stranu pritisnuo ga traktor uza zid covek hteo da ga baci i dao mi ga na poklon. Plocica sa podacima je bila ostecena ali sam uspeo da provalim da je 16A i da je fronius od 6-40v
 
Juče velika
Danas mala
Šta će sutra??????
4c2257fcf8c5200efdd00c267d4b43c7.jpg
5623b85bbe2bcc13cd6ddc062ddb9b12.jpg
f2b4ab748863c349204c56ea60bb0b8d.jpg


Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
Nestade mi sirove guma ali dobih 1kg na poklon sad sam miran bar 5godina
5dcd529d05a60d70e61999942bbdedcc.jpg
 
Poslednja izmena:
Pa fora je ta sto pre 40 god nije bilo elektronike nego sto jaci trafo i udri

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Ček, koja je fora sa tolikim punjačima? Jel to može da radi i kao starter?
Ne, nije starter punjac je samo, a veliki je samo zato sto ima dva trafoa sa po dva namotaja spojena sa ovim klizacem koji se pomera po njima i podesava se napon u rasponu, prekidac levo od 6-20v i prekidac desno od 20-40v i ima veliki grec sa ogromnim hladnjakom i sve je veliko i predimenzionirano. Ne znam tacno koliko je star nisam nasao podatke ni od Froniusa ako neko zna ili ima nesto slicno nek mi javi.
 
Odlični su ti stari punjači, teški, glomazni, oteliš se da ga preneseš gde treba, pune istim intenzitetom i pun i prazan akumulator. Kupio sam pre par godina nekog malog zelenog elektronca, puni akumulatore sporo ili brzo, punim sa njim aku baterije za alat i sve što je punjivo. Kostao je oko 6500 dinara i ima oko 2kg. Od kad ga imam mislim da sam samo par puta uključio starog trafo-dedu od 50kg.

Prva, druga, kuplung treća, ruski ti je menjač sila...
 
Ne, nije starter punjac je samo, a veliki je samo zato sto ima dva trafoa sa po dva namotaja spojena sa ovim klizacem koji se pomera po njima i podesava se napon u rasponu, prekidac levo od 6-20v i prekidac desno od 20-40v i ima veliki grec sa ogromnim hladnjakom i sve je veliko i predimenzionirano. Ne znam tacno koliko je star nisam nasao podatke ni od Froniusa ako neko zna ili ima nesto slicno nek mi javi.

To je dobra stvar kad možeš kontinualno da podesiš napon punjenja. Ja sam takođe razmišljao da napravim neku kutiju sa regulacionim trafoom u koji bi se uključio punjač i onda bi mogao da precizno podesim napon punjenja koji je sad malo veći, jer su trafoi u starim punjačima motani za mrežni napon od 220V a on je sad 230-240 V.
 
Nazad
Vrh