Alati i radionice

Беше помињано пре неки дан у овој теми, та рођенданска акција "Окова"... Елем, канда су и код нас (пошто су оригинално ЦГ фирма) да прославе тај рођендан уз неке попусте, па ономад поменуте две брусилице "Hikoki" код нас нуде за нешто мање од сто јевара:

Jel vrede cemu te dve brusilica?
 
Kaze na okov sajtu za te brusilice ,proizvodjac hikoki nz ltd. japan ,a ispod toga zemlja proizvodnje China.
I ko to sad proizvodi lol ?.
 
Лука ће ти написати из прве руке, ал' ако, као и ја, ниси у току - то је ребрендирани "Хитачи". Сто ојра за класичну малу брусилицу и велику са меким стартом, са све гаранцијом и да је из фирме која се електричним алатом бави деценијама - то ми се чини као солидна куповина.
 
Hikoki je vlasnik hitacija i metaba.Takodje se metabov alat pravi i u Kini i u Nemackoj.
Moja velika brusalica metabo je made in germany.Zasada se pokazalo odlicno vise je betona isekla nego gvozdja.

Kupujte slobodno kome treba.Odlicna cena.
 
Jel vrede cemu te dve brusilica?
Ne znam za brusilice , ali imam malu aku busilicu hitachi/hikoki i potpisao bi da je bolja u toj klasi(kvalitetnija) od makite.

Za naziv hitachi i hikoki je malo zbunujuc ,recimo velikim slovima pise hitachi a na istom alatu malim slovima u podatcima pise hikoki ili recimo baterije na jednoj pise hitachi a na drugoj hikoki a identicne su isti proizvodjac.
 
Ako kod Luke rade posao onda su za mene vise nego dobre, kod mene se mala pali dva puta mesecno a velika tri puta godišnje.
Dovoljno je reci da je womax kod mene trajao 5 godina.
 
Ne znam za brusilice , ali imam malu aku busilicu hitachi/hikoki i potpisao bi da je bolja u toj klasi(kvalitetnija) od makite.

Za naziv hitachi i hikoki je malo zbunujuc ,recimo velikim slovima pise hitachi a na istom alatu malim slovima u podatcima pise hikoki ili recimo baterije na jednoj pise hitachi a na drugoj hikoki a identicne su isti proizvodjac.

Gledao sam na jednom youtube kanalu radi lik recenzije alata ovtra ih gleda kvalitet plastike, elktronike, zupcanika ...
Dosta malih aku makitinih alata se zadimilo kod njega.Jednostavno izgori.
 
Za naziv hitachi i hikoki je malo zbunujuc ,recimo velikim slovima pise hitachi a na istom alatu malim slovima u podatcima pise hikoki ili recimo baterije na jednoj pise hitachi a na drugoj hikoki a identicne su isti proizvodjac.
Интересантно поређење "Хитачија" и "Хајкокија":

 
Каже да је то исти #урац.

Ствар је у куповини и продаји фирми тамо-амо, па је дошло до ребрендирања и појавио се "Хајкоки".
 
Ево мени данас испоручили тај сет "Хајкоки" кога сам наручио у "Окову". Да л' сам занемоћ'о у руке од шоферирања, ил' је нешто друго, ал' искилавио сам се распакујући ону већу брусилицу - има шес' кила. То ми је прва са 230 плочом, па нисам навикнут на те габарите брусилице. Оно што на сајту "Хајкокија" не пише је да, као и велика, и мала брусилица има "софт старт" и фору да ако нестане напајање (струја), а прекидач остао у положају "укључено", кад поново добије напајање, брусилица ипак остаје искључена.

Штета што велика брусилица није водоотпорна - како нећу имати посла за њу до пролећа, тако би добра дошла уместо камена у кацу са купусом. ;)

Него, када сам чуо како се изгoвара назив фирме "Hikoki" - "Хајкоки", сетио сам се старе форе "Хај Џек!" из оног филма:

 
Ima li neko iskustva sa WOMAX kompresorima? Da li su u klasi VILLAGER kompresora ili losiji? Razmisljam da kupim dvoglavi sa bocom od 100 l, ali nisam siguran da li valja.
 
Mene Womax sluzi preko deceniju bez i jednog problema,a daleko od toga da nije radio.E sad kakog su kvaliteta sto se sad prave,to nzm.
 
Ja kada sam kupovao kompersor gledao sam polovne kompresore ali mi je ovaj jedan majstor preporucio da uzmem nov jer mi neko moze prodat kompresor koji je zreo za otpada.Po njegovoj preporuci sam kupio villager 50l jednoklipni kompresor i mogu reci da sam zadovaljan, koristim i einhell-ov zracni pistolj i nema nikakvih problema.
 
Ja sam napenalio na ovako nesto

Abac glava nova 350l , nov motor trofazni 3kw itd 100l 2 god garancija 430e.

Razmisljao da ga pravim ali za ove pare ne isplati se.Ustedicu koju hiljadu din mozda.Za 50e ne isplati se cimati.

Nisam znao da villager spada u ozbiljnije alate. Meni to nekako uvek delovalo kao bofl.

983d27649ca55484bab2529194011197.jpg


Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Pa ako poredis sa nekim renomiranim proizvodjacem i jeste bofl....
ali za kucne potrebe moze da traje godinama
Kao i njihove motorne testere, neko bi je saranio za jednu zimu a mene sluzi dobro vec 7-8 god.
 
Nazad
Vrh