Alati i radionice

Vise ti se isplati da prodas taj motor jer monofazni 2,2 kw 1400 o/min imaju dobre cene. Kupis posle za iste pare jaci trofazni.
 
Ne znam da li će biti akcija u Okovu u Beogradu, ali ovo je zaista povoljno.
Јок! "Оков" код нас продаје само велику "Хикоки" за 9900 динара (80-85 евра). Осим "Штиловки", транутно немају никакве акције. Скоро су имали нека снижења за пуромате, па сам уштедео неколико хиљада за један "Лавор".
 
E jbg, šteta, dobra im ova rođendanska akcija u CG. 200 artikala na akciji a na čitav asortiman -15% .
 
Ja imam ovako nesto, zlo
59a275be9a5783c2d7c3f3c9f9c7e529.jpg


Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Tako je cale kupio kod nekog coveka u NS na najlonu koji pravi te punjace,pre 15-20godina.Tezak jedno 25kg,moze i starter da bude uz neke minimalne prepravke,ima nesto kao 12-24 punjenje,ovo drugo nikad nisam koristio,i tri stepena jacine.Dan danas radi bez greske,jedino sto ako nekad verglam motor a punjac radi ,hoce da mu pregori osigurac.
 
Monofazni 2.2 kw

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
Monofaznom motoru neće baš biti prijatno da tera tu glavu ali ko ga pita. Tog kapaciteta kompresor mi je nudjen za 370 eur. Nov, neotpakovan sa Fiac glavom.

Prva, druga, kuplung treća, ruski ti je menjač sila...
 
Ti pravljeni su najčešće samo trafo plus ispravljač. Bolji su oni koji imaju bar neku automatiku, a najbolje bi bilo da imaju kontrolu i napona i struje.

Ja imam više punjača, uglavnom kad god po vašarima naletim na neke stare ruske punjače povoljno ja uzmem. Neki od njih su obični trafo plus ispravljač, s' tim da trafo preko preklopnika može dati više različitih napona pa sa tim i različitu struju punjenja. Kod njih je problem što se sa povećanjem mrežnog napona sa 220V na 230-240 V neki od tih napona prelaze 16.3V pa treba biti oprezan i meriti... Neki imaju elektronsku regulaciju struje na potenciometar, što je baš zgodna stvar za punjenje starih akumulatora malom strujom dugo vremena.
Nekad sam pratio šta rusi sad prave od modernih punjača, uglavnom su to prekidački izvori napajanja sa svim mogućim kontrolama, sa automatizovanim procesima celog punjenja... ali nigde nisam video da to može da se nađe kod nas. Ovako iz glave mislim da se zovu Kulon ili tako nešto, ima i drugih marki. U biti to su kao smart punjači ali koji dopuštaju da im vi zadate sve parametre. Ne pratim tu tematiku više pa nisam u toku, ali kad bih našao neki od tih ruskih "digitalnih" punjača kupio bih ga odmah a takve bih i preporučio...
 
Daj mi link, ako ima sa ovom glavom za taj novac uzimam odmah .

Sama glava je 30.000 .
Po netu sam gledao sa ovom glavom novi fiac nema ispod 650-700e.
Monofaznom motoru neće baš biti prijatno da tera tu glavu ali ko ga pita. Tog kapaciteta kompresor mi je nudjen za 370 eur. Nov, neotpakovan sa Fiac glavom.

Prva, druga, kuplung treća, ruski ti je menjač sila...

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Nekad sam pratio šta rusi sad prave od modernih punjača, uglavnom su to prekidački izvori napajanja sa svim mogućim kontrolama, sa automatizovanim procesima celog punjenja... ali nigde nisam video da to može da se nađe kod nas. Ovako iz glave mislim da se zovu Kulon ili tako nešto, ima i drugih marki.
За оловне кажу да је добар руски "АКОМ", иста марка као и они њихови анараџасто-плави акумулатори. Да л' беше око сто евра или слично...
 
Mi smo punjače pravili u firmi
Trafo na 12_14v i grec, dodamo još 2 lampice i prekidač
Imam jedan takav i radi odlično
Sad da kažem nema tu elektronike,
merio sam kad ga nakačim na akomulator daje 13,9v dok puni
Imam jedan iz 60_70g einhel doneo rodjo iz Njemačke kad su moji kupili traktor ima 6_12v i sporo i brzo punjenje
Radi bez greške već 50+ godina
Naime rus je tada imao 2 akomulatora po 6v pa im je bilo bitno da je i punjač 6 v





Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Danas nisam imao pametnija posla pa izmjerio koliko udarni odvijac moze da stegne maticu. Nisam nista snimao niti slikao. Nikakav naucni metod , zadnja guma na zetoru 70ks , sitni navoj , udarna gedora 27mm sa prihvatom od 1/2 cola.

Stezao klasicnim moment kljucom koji moze do 210Nm , i usporedjivao sa ovim elektronskim nastavkom koji mjeri moment.
Ova stvar sa linka je u pitanju i sa njim sam testirao , mjeri do 340Nm i ima mogucnost da na displeju ostane zadnji max moment stezanja ili otpustanja.

Testirao sam ovu kinesku kopiju makite sa original makitinom baterijom od 18V i 3Ah, puna baterija.

Ne moze da otpusti vijak stegnut moment kljucem na 215Nm , 10 sekundi lupa ili i vise i nista , ne otpusta , do 200Nm ili nesto sitno vise, otpusti , znaci 27mm vijak, sitni navoj i ima konus , vijak nije korodirao i podmazan prije 7-8 mjeseci WD-om kad je mjenjana guma.

Usporedjivao ga i sa ovom makitom
ovo je profi alat , isto ima motor bez cetkica i cak je 1cm kraca od tog kineza i razlikuje se da ima 3 brzine , kinez ima samo 2

original makita ima na 2 brzini snagu zavrtanja i odvrtanja kao kinez na max , makita stavljena na max i zategnuta matica i kinez ne moze to da otpusti , mjereno sa ovom elektronikom zavisno od vijka , ta mala makita je uspjela max da stegne da treba 300Nm da se otpusti matica (mislim da je i u specifikaciji oko 285Nm) , dok kod kineza je tu oko 200Nm , makita je dosta ujednacena dok kod kineza nekad dobaci i do 250Nm da treba da se otpusti , ali je vecinom oko 200Nm.

Taj mehanicki moment kljuc po usporedbi sa elektronskom ne pokazuje isto , elektronski pokazuje oko 190Nm a mehanicki je namjesten na 210Nm , sve sto je pisano je sto je pokazao elektronski moment metar.

Mehanickim moment kljucem na max ili 210Nm kineska kopija makite otpusti vijak, ali stegnuto elektronskim na 215Nm ne otpusta vise.

Ovaj iz lidla odvijac nemam pa ga nisam mogao testirati ali po mjerenjima na netu ta kineska kopija makite je u njegovom rangu samo sto je dosta manja i dosta laksa, ima motor bez cetkica za razliku od tog iz lidla koji ima motor sa cetkicama, dok klon makite radi sa original makita baterijom ili klonovima takvih baterija koje su pola cijene od original makita baterija.

Ova original makita je bez baterije skuplja malo vise od 5 puta od kineske kopije , normalno ima garanciju(navodno 3 godine) i moze puno vise da stegne i otpusti od kineskog klona.

Da ne bude zabune nije testirana ona velika makita od preko 3kg koja je specificirana na 1000Nm zatezanje i 1600Nm otpustanje.
 
Беше помињано пре неки дан у овој теми, та рођенданска акција "Окова"... Елем, канда су и код нас (пошто су оригинално ЦГ фирма) да прославе тај рођендан уз неке попусте, па ономад поменуте две брусилице "Hikoki" код нас нуде за нешто мање од сто јевара:

 
Nazad
Vrh