Alati i radionice

Izvučem polugicu toliko da se klip uvuče otprilike 5cm, onda špahlom napunim tih 5cm. Potom opet uvučem klip za novih 5cm, on je sad sa sobom povukao i prethodno napunjenu mast, pa ponovo napunim novonastali prazan prostor do vrha. I tako do kraja. Onda zavrnem telo za poklopac sa ručkom, i oslobodim jezičak koji drži polugicu i nju gurnem skroz unutra u mazalicu. I tako nema ni vazduha, i skroz je puna mazalica, i odmah kreće mast kad se druka. Preduslov je da je mazalica dobra i da onaj jezičak pozadi drži polugicu dokle je izvučemo. Ako ne drži onda mora da se pripomogne stegom da zadržava polugicu.

Negde sam već pisao da ukoliko jezičak slabo drži šipku ,dovoljno je da na svakih 4-5cm šipku plitko zasečem u krug brusilicom i jezičak upada u taj žleb tako da ne može doći do proklizavanja prilikom punjenja.
Ja isto punim kao i @dukej ,stim da na kraju par puta udarim donjom stranom mazalice u recimo gumu da se izbije eventualna trunka vazduha...

Inače sad sam se malo "modernizovao" i kupio onu od 10-12 kg pneumatsku(y)
 
Dobra a jeftina ne postoji!
Uzimam zutu LPD, kao ide na vise sati rada... oko 2500 kanta 4kg.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Uzimam neku žutu rusku 100e 40kg
A zadnjih par puta K2 žutu u apoteci u selu 1100din 5kg

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Ne bih da bude da reklamiran, nek admini brišu ako treba, evo Okov u CG pravi rođendansku akciju ove sedmice, vidim da su Hikoki (nekadašnji Hitachi) set mala+velika brusilica 90€, izmedju ostalog. Ne znam da li će biti akcija u Okovu u Beogradu, ali ovo je zaista povoljno. Još jedan dokaz da za ovakve stvari treba zaobići vašare.
 
Mozda je akcija samo za cg , izgleda da su se brusilice slabo prodavale tamo :haha: .
Izvini kolega molim te , samo se salim , nista ozbiljno , nisam izdrzo
 
Mozda je akcija samo za cg , izgleda da su se brusilice slabo prodavale tamo :haha: .
Izvini kolega molim te , samo se salim , nista ozbiljno , nisam izdrzo

Kolega ne ljutim se, ja živim u CG, ali nisam brđanin nego Bokelj (vjekovima porodično tu) tako da me te šale sa neradnicima i lijenim ljudima ne pogađaju, ali iskreno nije to baš šala, mnogo je tu istine, evo sad su masovne se bunili i protestovali što se radi korone zatvaraju kafane a kad su zatvarali fabrike nikome ništa, nek zatvaraju.
Da ne dužim priču, otići ću u sferu politike a to niti želim niti mu je mjesto na ovom forumu.
 
Imam jednu nedoumicu.

Odlucio sam se za komprosorsku glavu fini, cini mi se oko 360l koja radi na 1380 obrtaja i zahteva motor 2.2 kw.

Imam kuci motor od 2.2 kw ali je na 1400 obrtaja.

Sad mi nesto cudno ne znam dali ce imati snage da nosi 1/1 remenicom kompresorsku glavu.

Kontam da je bolje da je motor 2800 obrtaja pa staviti remenice 1/2 .Kontam da bi lakse nosio ili sam u zabludi.


Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
U zabludi si(srećom po tebe).
Motor od 2,2 kW @1400 je duplo 'jači' od onog na 2800.
Tako da je tvoj plan ok, ali mislim da nemožeš terati kaišem jer je remenica kompresora istovremeno ventilator, pa bi tvoja pogonska remenica na motoru morala biti (pre)velika.
Taj motor bi to trebao terati direktno preko zvezdaste spojnice, i time bi sačuvao nekoliko stotina wati gubitka na kaišu.

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
 
Imas li negde sliku kako ta spojnica izgleda?

Ili mozda da namestim remenicu da mi bude tipa 1/0.8 nek mi i uspori glavu kompresora i nek izgubi 50-60l protoka, i 300 l mi radi posao.A motoru ce biti lakse

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Ovako..
7fd78bd2a3d4524b9333e43cb62d8953.jpg


Imaš dosta opcija ovih spojnica, pa biraj.
Zvezdu uzimaš srednje tvrdoće(ima još i meka i tvrda).
Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
 
Imam jednu nedoumicu.

Odlucio sam se za komprosorsku glavu fini, cini mi se oko 360l koja radi na 1380 obrtaja i zahteva motor 2.2 kw.

Imam kuci motor od 2.2 kw ali je na 1400 obrtaja.

Sad mi nesto cudno ne znam dali ce imati snage da nosi 1/1 remenicom kompresorsku glavu.

Kontam da je bolje da je motor 2800 obrtaja pa staviti remenice 1/2 .Kontam da bi lakse nosio ili sam u zabludi.

Motor koji imaš biće ti sasvim dovoljan za normaln pritisak u buretu 6 do 8 bara. Što se tiče obrtaja tvoj motor (verujem da je asinhroni, indukcioni) ima realan broj ispod 1380, pogotovo kada naduva malo pritiska u bure, tako da ti ni to neće biti problem. Slobodno ga stavi.
 
Nazad
Vrh