Alati i radionice

Ja sam pre nekog vremena uzeo Milwaukee na 1/2 cola, kacio sam i slike ovde, alat je prosto brutalan.
Jedino sto ne preporucujem da se koristi na obicnim gedorama ma kog proizvdjaca bile i ma koliko kvalitetne bile,samo i iskljucivo kovane i to zaobici kineze, narucio sam na tezi nacin.
 
Taj Milwauke kao sto si ti uzeo je odličan, ali za mene kao amatera koji bih ga koristio sezonski je za sada malo veća investicija.
 
A potrosenim listom testere isteram vazduh iz masti pre nego sto navrnem pumpu...(kao da nabijas barut u kuburu)
 
Izvučem polugicu toliko da se klip uvuče otprilike 5cm, onda špahlom napunim tih 5cm. Potom opet uvučem klip za novih 5cm, on je sad sa sobom povukao i prethodno napunjenu mast, pa ponovo napunim novonastali prazan prostor do vrha. I tako do kraja. Onda zavrnem telo za poklopac sa ručkom, i oslobodim jezičak koji drži polugicu i nju gurnem skroz unutra u mazalicu. I tako nema ni vazduha, i skroz je puna mazalica, i odmah kreće mast kad se druka. Preduslov je da je mazalica dobra i da onaj jezičak pozadi drži polugicu dokle je izvučemo. Ako ne drži onda mora da se pripomogne stegom da zadržava polugicu.
 
И ја тако навијам ко у кубуру па кад уђем у сламотресе а она има ваздуха појео би је...мислим да су патрони најбоља варијанта.
 
Izgubio sam onaj metalni dio koji drži gumu na šipki kao na 15. sek. video klipa (nije matica, šipka je na kraju raskovana). Postoji li to za kupiti ili se treba napraviti? Ima li ispod te pločice neka oprugica? Također nemam odzračnik. Na njegovom mjestu je plastični vijak.
 
Ovakav sam uzeo u aprilu, cena je bila 8 000 din. sa baterijom i punjacem.3 godine garancije 400Nm ,za sada prezadovoljan, odvrce sve, sem matice na zadnjem tocku Zetora.

Na videu ovaj demonstrira sa moment kljucem da max moze da odvije 200Nm, a na videu zavija dosta slabije od 200Nm, i kod brendiranih alata razlika odvrtanja i zavrtanja je oko 40 posto na stetu zavrtanja.

Neka neko pogleda kolika je recomo makita ili milvoki koji odvija 200Nm , ako postoji takva izvedba u dimenziji od 1/2 cola prihvata , i koliko kosta sa punjacem i jednom baterijom, baterijom kapaciteta kao kod ove parkside , videce da taj parkside i nije vise tako jeftin kako izgleda.
 
Nekako mi najlakse na principu sprica, uvek uzimamo vece kante, bar 4-5kg, ispraksao sam se, punjenje traje 2-3min

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Cime perete pistolje za farbanje, i dali sad ako sam farbao traktor crvenom pa ocu odma krov bijelom da li moram prati pistolj.
 
Nazad
Vrh