Alati i radionice

Kako se skida futer sa aku safilice straus,odvio sam centralni saf sa levim navojem sta dalje?
 
Posto gledam svi ovi mali kompresorcici su kinezi, sad kontam sam da napravim.
Naletih na ovako nesto.Jel su cemu ove abac glave?
22a97079bd404fc03e8103abd0aa818a.jpg


Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Nisam uspeo na udarac,dobro sam ga izlupo al nista dok nisam u futer stegao nastavak za gedoru a drugi kraj u savstuk i ukljucio levi smer na safilici tad je popustio

Послато са SM-A405FN помоћу Тапатока
 
Pa gledao sam nema tu nista zglavno do 400e Sve made in China.

Ova glava je 480l/min , 230e nova , sta mi treba jos boca ( plinsku od kola uzmem ili dve spojim trpe 30 bar ima ih po otpadima budzasta)
Presostat,manometar nisu skupi a el. motor imam.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Treba ti tu jos i par ventila, creva, krajeva, slavina, remenica...da bi to bio pravi i funkcionalan kompresor.Da nemas motor ne bi ga vredelo sklapati. Još nešto, kakav motor imaš? Za tu glavu treba minimum 3kw motor. Presostat, CondorMDR3 nije uopšte jeftina a sve ostale su prilično loše da ne pišem drugačije.

Prva, druga, kuplung treća, ruski ti je menjač sila...
 
U stvari, treba bar 4kW, a 5,5 još bolje iskorištava mogućnost tog kompresora.
Naravno, motor treba da je 2800 obrtaja.
Ako je 1400, onda treba veća remenica na njemu da bi kompresor radio na optimalnih 1500-2000 obrtaja.

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
 
Ovakav sam uzeo u aprilu, cena je bila 8 000 din. sa baterijom i punjacem.3 godine garancije 400Nm ,za sada prezadovoljan, odvrce sve, sem matice na zadnjem tocku Zetora.
 
I ja sam uzeo, prezadovoljan sam, za šrafljenje oko mašina dušu dalo , dosta mi je olaksao i ubrzao posao. Ali za neke ozbiljnije stvari 1000Nm je prava stvar.
 
Chicago Pneumatic 1000nm na baterije cena sitnica 75-80 hiljada :D .....
Koliko 4ah baterija traje kod tih parkside udarnih odvijaca ?.
 
Imam ga i ja odličan amaterski alat,bušilica im nije neštnekako mi slaba,udarni čekić ništa posebno ,zavrtač odličan,recipro testera odlična,multi odličan brusilica odlična samo guta bateriju.
Arkadije zavisi koji alat,taj zavrtač nije neki potrošač recimo ceo heter od 4 m odvrne i zavrne dok menjamo kljunove za suncokret (15+2 kom ) bez problema baterija se ne istroš ni prvi podeok,brusilica guta bateriju, 20 ak rezova mora na punjenje.
 
Ovaj PARKSIDE odvijac je uzeo jedan drugar,probali smo ga moment kljucem.
Sa punom baterijom odvrnuo je m12 stegnut na 210 nm a a stegao je isti sraf na 200nm.
Za sitnije stvari i kome ne treba svaki dan po ceo dan je dusu dao, posobno sto je cena vise nego smesna kad se uporedi sa necim "ozbiljnijim"
 
Nazad
Vrh