Alati i radionice

HVLP je kao sto je gore kolega Dusanboss napisao verzija a ne marka,ja licno koristim satu 2000 1.2 hvlp,postoji naravno i u verziji RP, pritisak manje vise slican ali RP moze za razliku od HVLP da radi lepo i sa nesto manjim protokom. E sad za metalik bazu,vodene boje i lakiranje jednog dva detalja je po meni hvlp mama dok za lakiranje celog automobila ili neke boje koje se brzo suse(nitro i ostale brlje iz gvozdjara) je opet po meni bolja RP.
 
Imam i ja takav i to drugi , prvi je bio jeftiniji i cak i losiji od ovog, a to sto ti ne prska kako treba je zato sto unutra ima jako tanke kanale koji su zapekli , a kako koristi neke kanale paralelno ne radi kako treba. A HVLP je samo ime firme nista drugo , inace u uputstvu mislim da pise da najbolje radi sa 2 bara , tako da ne treba neki extra tlak a ni protok. Pokusaj ga ocistiti , ja sam svoj ocistio ali ima sad problem sto mi farba kaplje po ruci. Inace spada cak u malo bolje u tom cjenovnom rangu. Za pravi piostolj za sprejanje treba i pravi novac , nazalost , kao i kod svih alata.
Veruj mi očistio sam sve živo vrlo detaljno. Nije to u pitanju već ovo što sam ti rakao. Stavm tanje crevo ne radi (jedva pljucne po koju kap), na istu farbu, stavim deblje crevo i on radi skoro pa kako treba.

Mislim da ovi pištolji mogu sasvim OK da služe za neki osnovne potrebe i ljudima koji ofarbaju po nešto s vremena na vreme. Nema logike davati 200 i više € ako ćeš pištolj koristiti da tu i tamo ofarbaš poneku kapiju. Za to i je ovaj sasvim dovoljan, samo ga treba naharniti vazduhom. Pritisak ne mora da bude veliki, ali protok mora (te dve stvari nisu iste).

Gde ti curi farba? Jel gde igla ulazi u kljun pištolja? Ako je tu mislim da postoji šraf čijim stezanjem ćeš rešiti probem. Ako nije to postoje male gumice koje treba da zameniš. (bilo kakva sličnih dimenzija će raditi poso)

Planiram da uzme nešto ovako https://najpovoljnijialati.rs/shop/...a-farbanje-usisnom-posudom-efps-2005-4132900/

Ovaj tip poštolja zahteva mnogo manji protok, a radi na većem pritisku tako da će kroz isto crevo dobiti veću količinu vazduha. U ostalom deblje crvo sa nastavcima bi me koštalo ko i ovoj pištolj, a možda i veći komresor pošto se ovaj mali Kinez što imam muči da ga nahrani i kroz ovo crevo od 10mm.
 
Poslednja izmena:
Rešio sam problem sa račnom .
Probao sam da skinem "šršir " ali sam ga odlomio .Kasnije sam ga zalepio .



Treba da se izbije ovaj crveni deo ,ima tri kuglice i dva federa,


Problem je bio u jednoj rupi od ovog crvenog dela .Bio je naštanfan pa kuglica nije mogla da uđe u rupu kada se menja smer.Pročišćena ,podmazana ,funkcioniše.
 
Rasklopio sam danas ponovo šrafilicu, četkice su problem. Kad je pustim da vrti polako ide bez problema, kad je ubrazm vidi se svetlost kod četkica i krene dim. Uglavnom bez drugog motora nema popravke. Al izgleda da su baterije ok, bar nešto da se iskoristi od nje...

Nije mi đavo dao mira pa sam ipak rasklopio motorčić iz šrafilice. Za divno čudo četkice nisu izgorele, kolektor je bio u lošem stanju i potpuno su bili zapušeni grafitom prorezi između lamelica u kolektoru. Sve sam pažljivo očistio, popravio finom šmirglom kolektor, malo popravio ovlaž i četkice, provizorno sklopio, pa onda pustio desetak minuta da se motor vrti na ispravljaču - da uglača ponovo četkice, ponovo rasklopio, opet očistio, ponovo sklopio i - sad radi dobro! :)



 
Aj strucnjaci za male aku odvijace , pomoc. Pogledajte ovaj i karkteristike . Sta mislite, jeli original , ili bitnije kakve su mu karakteristike jer se ne razumijem. Djeluje mi povoljno

 
Aj strucnjaci za male aku odvijace , pomoc. Pogledajte ovaj i karkteristike . Sta mislite, jeli original , ili bitnije kakve su mu karakteristike jer se ne razumijem. Djeluje mi povoljno

To je lažnjak. Ne postoji odvijač sa naponom baterija od 98v.
 
Pitam ga sad privatno posto nedozvoljava javna pitanja , koji je napon baterije ,pise 5ah , eto koliko se razumije.
Koliko sam ja video, na Kupujem-prodajem ovakve lažnjake prodaju neki likovi iz Raške, Leposavića i Smedereva. Interesantno je da ovo što oni nude nisu kopije originalnih modela jer u originalu ne postoje ti modeli. Ovi lažnjaci imaju samo natpis Dewalt ili Makita ali model prozvoda je izmišljen.
 
A to je kao i one makite i bosch od pre 5_7g u rumi na vašaru
Plagijat sa nalepnicom

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
To se verovatno sve pravi u jednoj fabrici u Kini i sam se malo promene oblici i boje kućišta, zalepe druge nalepnice i piči. Čak se i ne trude da naprave kopiju nekog orginala. Ne bih to nikad uzeo pošto koliko znam ne daju garanciju.
 
Nov alat se kupuje samo u provjerenim radnjama koje daju garanciju, nikako po oglasima, vašarima, pijacama. Možda se može naletjeti na pokoji komad koji valja ali sve je to lutrija.
Po vašarima i pijacama prodaju alat koji je ko zna kakav a za iste, slične ili čak i manje pare u radnjama postoje originali pod garancijom. Akcije budu često, ja sam npr prošle god kupio Hitachi malu brusilicu i malu bušilicu za 70 eura, originalno sa garancijom, (bušilica čak u koferu) a ta cijena je bila jer Hitachi mijenjao ime u Hikoki pa rasprodavali sve sa starim nazivom.
Po vašarima nije loše kupiti one sovjetske ili npr TANG ključeve, gedore i slično. Neki ručni alat može, čekići, klješta...
"Najjači" su mi oni likovi koji po pijacama za 100€ prodaju "original" Stihl testere, De Walt, Makita, Bosch... profi alate...
Ljeti takvih likova bude što šetaju po CG primorju i pokušavaju da nekog za*ebu.
 
Sve pohvale za onu malu HIKOKI brusilicu!!!!
Što je bila 3990 din na akciji
Može da parira CRVENOJ mac tec makiti od 5000din
Obe ne kasne za bosch gws1000
Moje iskustvo

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Da li su hitaši i metabo udruženi u Hikoki ? Ako jesu ,a mislim da jesu ,moraju imati dobre proizvode.
 
Nazad
Vrh