Alati i radionice

Za ureznice koristite loj za mazanje. Ko nema svinjska mast.
A ko nema ni jedno, neka kupi kod Wurth-a rezno ulje..

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
 
Koji inverter preporučujete, koristio bi se amaterski, par puta godisnje... Čitam malo Hugong 160 nije loš... cifra neka 150-200 evra... Neka preporuka? Hvala
 
Poslednja izmena:
Jel neko koristi ili je koristio one hidraulicne radapcigere sto se prodaju svuda sad?
Zanima me neko iskustvo iz prve ruke, dal vrede cemu?
 
Ovakav ja imam,dobar je,samo detaljno ciscenje nakon zavrsenog posla,rasklopim ga skroz i operem,osusim,podmazem i sklopim,i trajace dugo.
Imam ga i ja. Radio dobro i onda prestao. Neće da izbacuje farbu ili jedino kad je jako razredim pa i onda pljucka. Imam inače još jedan sličan od tih jeftnijih sa kojim sam imao isti problem. Već sam odlučio da kupim dugi jer sam mislio da zbog niske cene imaju kratak rok trajanaj i onda sam čuo u čemu je fora.

Trik je u slovima napisanim na njemu "HVLP" što stoji za "high volume low pressure" u prevodu "veliki volumen niski pritisak" .To je inače naziv za sve pištolje tog tipa. Trik je u tom velkom vilumen tj. velikom protoku vazduha koji ovi pištolji traže da bi radili kako treba. To pogotovo važi za ove jeftine kopije tako da crevo od 8 mm sigorno neće obezbediti dovoljan protok vazduha. Kada sam prešao na crevo od 10 mm pištolj je proradio mada mislim da mu još fali vazduha i još ovek ne radi kako bi trebalo.
Iz tog razloga planiram da uzmem pištolj sa posudom sa donje strane. Oni nisu HVLP tako da mogu da radi i sa tanjim crevima.
 
Jel cemu ovaj kompresorcic, kontam da ga uzmem.Ima li ko kakva islustva sa njim?


7c2eecb25d3e4c5fd5dff82c3cd541ec.jpg


Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Imam ga i ja. Radio dobro i onda prestao. Neće da izbacuje farbu ili jedino kad je jako razredim pa i onda pljucka. Imam inače još jedan sličan od tih jeftnijih sa kojim sam imao isti problem. Već sam odlučio da kupim dugi jer sam mislio da zbog niske cene imaju kratak rok trajanaj i onda sam čuo u čemu je fora.

Trik je u slovima napisanim na njemu "HVLP" što stoji za "high volume low pressure" u prevodu "veliki volumen niski pritisak" .To je inače naziv za sve pištolje tog tipa. Trik je u tom velkom vilumen tj. velikom protoku vazduha koji ovi pištolji traže da bi radili kako treba. To pogotovo važi za ove jeftine kopije tako da crevo od 8 mm sigorno neće obezbediti dovoljan protok vazduha. Kada sam prešao na crevo od 10 mm pištolj je proradio mada mislim da mu još fali vazduha i još ovek ne radi kako bi trebalo.
Iz tog razloga planiram da uzmem pištolj sa posudom sa donje strane. Oni nisu HVLP tako da mogu da radi i sa tanjim crevima.

Imam i ja takav i to drugi , prvi je bio jeftiniji i cak i losiji od ovog, a to sto ti ne prska kako treba je zato sto unutra ima jako tanke kanale koji su zapekli , a kako koristi neke kanale paralelno ne radi kako treba. A HVLP je samo ime firme nista drugo , inace u uputstvu mislim da pise da najbolje radi sa 2 bara , tako da ne treba neki extra tlak a ni protok. Pokusaj ga ocistiti , ja sam svoj ocistio ali ima sad problem sto mi farba kaplje po ruci. Inace spada cak u malo bolje u tom cjenovnom rangu. Za pravi piostolj za sprejanje treba i pravi novac , nazalost , kao i kod svih alata.
 
Nazad
Vrh