Alati i radionice

Da li je neko zagledao Li-on baterije u Lidlu što se prodaju sa ili bez punjača? Kakvog su kapaciteta i da li mogu da se kojim slučajem kombinuju sa alatom na kojem je vrisnula baterija? Da li pašu oblikom i kapacitetom.
 
O ovome sam i ja razmišljao, da ih otvorim i prepakujem jednu bateriju na makiti, ali posto sam kupio Parkside srafilicu, koja ima bateriju od 2Amph, nesto mi to slabo drži u odnosu na Makiti koja ima od 1,2 Amph. Verovatno su lošije baterije.
 
Ma treba napraviti masinu za punktovanje od trafoa od stare mikrotalasne, kupite baterije i limice i sami prepakujete.Nije to neka mudrost, samo treba voditi racuna u rasporedu baterija zbog voltaze.

Ja cim kupim igracu se.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Ma treba napraviti masinu za punktovanje od trafoa od stare mikrotalasne, kupite baterije i limice i sami prepakujete.Nije to neka mudrost, samo treba voditi racuna u rasporedu baterija zbog voltaze.

Ja cim kupim igracu se.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Potrebna vam je i elektronika (BMS) koja vodi računa o baterijama da se ne prepune ili ne isprazne ispod dozvoljenog nivoa. Bez toga može biti opasno i izazvati požar...
 
Kolega radi tačkasto zavarivanje sa ovakvom lemilicom.

Skinuti žičicu i zamijenti sa dva šiljka. Prisloniti na limić koji se zavaruje i okinuti na par sekundi.

Tu je solidna jačina struje jer bakarnu žicu 1.5 mm^2 užari za čas, na manjoj površini bi išlo i brže.
38e735168dd7df856f6644ebb2d6bfa5.jpg
 
Kolega radi tačkasto zavarivanje sa ovakvom lemilicom.

Skinuti žičicu i zamijenti sa dva šiljka. Prisloniti na limić koji se zavaruje i okinuti na par sekundi.

Tu je solidna jačina struje jer bakarnu žicu 1.5 mm^2 užari za čas, na manjoj površini bi išlo i brže.
38e735168dd7df856f6644ebb2d6bfa5.jpg
Baš taj tip lemilice imam !!!!
Dobra stvar, jedino uvek moraš imati debele bakarne žice na lageru, jer oksidira od toplote u lemilici,ne postize više radnu temperaturu, pa ili čisti ili menjaj....
Jedared sam s njom svojevremeno, pre 15-tak godina, lemio krovnu antenu na samome krovu a u zimskom periodu na minus nesto i plus hladan vetar...
Ništa joj to nije smetalo da zalemi...
Uvek imam na stanju šuplje kalajne žice sa pastom unutra, brže i kvalitetnije se odradi...
 
Uzmes pravougaono parce finog kartona, oblozis cev tako da se ivice poklope i ocrtas markerom u krug uz ivicu kartona. Posle brusilicom seces po tragu od markera. Ne znam koliki je fi, mozes da je spustis na zemlju i nagazis umesto stege.

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
 
Ja godinama vec secem na slican nacin kao sto je Petar opisao. Sa malom brusilicom mislim da sam precizan skoro kao strug:haha:

 
Nazad
Vrh