Alati i radionice

Jel imas neke informacije kako se krece to prepakivanje?

Ne.

Razmišljao sam da ja to sam uradim sa polovnim baterijama iz lap topa, nisam gledao pošto su nove baterije. Uz baterije je potreban još i BMS (elektronika koja nadgleda baterije, ne dozvoljava da se prepune ili isprazne ispod granice) koji je bio nekoliko evra dok se moglo poručivati sa aliekspresa (nisam gledao koliko je na kp).
 
Ne.

Razmišljao sam da ja to sam uradim sa polovnim baterijama iz lap topa, nisam gledao pošto su nove baterije. Uz baterije je potreban još i BMS (elektronika koja nadgleda baterije, ne dozvoljava da se prepune ili isprazne ispod granice) koji je bio nekoliko evra dok se moglo poručivati sa aliekspresa (nisam gledao koliko je na kp).
Da li si probao da vidis na Banggood? Kinezi isti fazon kao Aliexpress, samo za razliku tamo cene postarine jos uvek nisu otisle gore.
 
Nisam.
Ali 99% ću odustati od te namere da kupim neku staru NiCd šrafilicu pa da je prepakujem na Li-ion. Npr. neka stara očuvana šrafilica sa dve baterije i punjačem teško može da se kupi ispod 1000 din. I to nije neka brendirana već kineska. Pa onda 5 kom baterija po npr. 300 din/kom, BMS npr. 600 din. Na sve tri stavke dodati po poštarinu. A ako se dobro sećam Parkside je na akciji bio oko 5000 din. Da već imam neku šrafilicu kojoj su otkazale baterije onda ima računa prepakovati, ali ja nemam nikakvu...
 
Vredi svaki dinar, sitni srafovi, do 13mm, milina raditi.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Mislim da je brushless Parkside bio oko 10000, i kasnije ih nisam viđao.
Problem je što su one njihove baterije mnogo malog kapaciteta, ne verujem da ima više od 1Ah. Kada bi se uradilo sa ćelijama iz laptop baterija, bio bi dvostruko jači kapacitet-najmanje pravih 3,5Ah.
Ja bih najradije prepakovao celu baterija, jer ona je oko 19V, nebih prekidao veze, ili bih prekinuo radi pakovanja pa opet sastavio na istom mestu.
Zadržao bih celu elektroniku, i punio sa punjačem od Laptopa koji je smešne cene..
AEG i Millwokie su mašine koje ja koristim, nisu skupe, a jače su od bilo koje nove..
 
Ja imam AEG koju sam kupio polovnu sa slabom baterijom. Ovako je dosta dobra. Zvao sam bio neke u Nis koji rade te baterije, ali iz nekog razloga nisu hteli da se prihvate posla. Sad se i ja razmisljam da li da pakujem od laptopa ili da trazim nekog drugog ko to radi.
 
Koliko ja znam, to je sam vrh....
Aco trazi novu original, vidjao sam za neke brendirane ima baterija posebno, ma da je cena jaka ali jbg.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Stigao poklon
Častio me drugar nešto sam mu valjao
Idem kod tog istog drugara da radimo box za pse pa javljam utiske, kao i uvek biću realan i ne pristrasan!!!!
Vidim da je koštala 3990din akcija
Moj izbor bi bila makita 5000 din one dve što imam su se dokazale
Ovo je sad msm 11 brusilica

c4a007f04216c52c3cfceee35b2f85d5.jpg
81748d9ec7e0814644c49bfb4926bc75.jpg


Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Jel imas neke informacije kako se krece to prepakivanje?
Ne znam koliko ti se izplati ako plaćaš prepakivanje. Naručiš baterije i sam prepakuješ ili nadješ nekog ko zna. Nije to ne znam kako komplikovano.
Stare baterije iz laptopa ili bilo čega ja ne bih nikako stavljao jer mislim da je to čisto gubljenje vremena i uzaludan trud. Baterije imaju rok trajanja i broj ciklusa (punjenje-pražnjenje) koji mogu da izdrže. Ako stavljaš polovne, čak iako trenutno rade kako treba pitanje je koliko će to da traje (verovatno ne dugo).
 
Hikoki HITACHI dobra mašina, probao sam baš da je koljem brusni kamen pa u beton ima snagu
Nema neki krš zvuk i vibraciju
Kabl je jebenokurvanjski kratak možda 1,5_1,8m kao i bosch i makita
Platne za ploču su velike i nemoš stavit tanki disc pa sam ih zamenio
Vidjaćemo kad je se indijanci uhvate
Glavu nisam otvarao da vidim jel ima masti to me apsolutno NE zanima, a i što bi rekao kolega NI "DUŠA ME NE BOLI"!!!!!!!



Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Što se tiče elemenata baterija iz laptopova, one uglavnom spadaju u najkvalitetniju kategoriju baterija, koje su u nivou onih koje se ugrađuju u baterije električnih automobila. Ja sam za svoje razne potrebe iskoristio dosta elemenata tih baterija, i najinteresantnije mi je bilo da nikada nisam naišao ni na jednu neispravnu.
Naravno, koristio sam proglašenu neispravnu bateriju.
Po mojoj evidenciji ja sam sve elemente baterije iskoristio i svaka je držala struju i drži i dalje. Dakle, po meni u svim je otkazala elektronika. Pričam o brendiranim originalnim baterijama, zamenske nisam koristio.
Tako da ja vrlo podržavam iskorišćavanje tih kvalitetnih litijumjonskih baterija, samo ko ima volje i vremena.
 
Потпуно тачно. И те батерије врло добро служе.

Направио брат Си електронику да цркне и да се купе нове батерије:).
 
Stigao poklon
Častio me drugar nešto sam mu valjao
Idem kod tog istog drugara da radimo box za pse pa javljam utiske, kao i uvek biću realan i ne pristrasan!!!!
Vidim da je koštala 3990din akcija
Moj izbor bi bila makita 5000 din one dve što imam su se dokazale
Ovo je sad msm 11 brusilica

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk

Luka,
spremam se kupiti jednu malu 700-750 W pa me zanima o kojem modelu Makite je riječ. Ako si ti zadovoljan, sigurno bih bio i ja. ;)
U užem izboru su: Bosch GWS 7-125 (115), MAKITA GA4530R (115) ili GA5030R (125) i Metabo W 750-125.
Koju preporučuješ?
 
Ovu preporučujem
Samo ću reći da sam u decembru kupio od nekih "psi rata" 150 ploča što reznih što brusnih neki SCORPION
I oko 20 četki (nešto sam podelio)
Garancija 3 god
Nzm koliko ima vati ni koji je prečnik jel zaštite ne koristimo
Od nove god smo potrošili 300kg zice za zavarivanje, preko 50_70kg elektroda trebalo je obrusiti te varove, milosti nema!!!!!
b26eefe257b27522bdd3322cd47d4d74.jpg


Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Luka,
hvala na trudu. :ppozdrav:
A jel piše neki model na njoj? Jel to neki stariji model? Trenutno na netu pronalazim Makite samo u plavoj boji. Kupujem novu.

Vidim da kolega abarth koji je također tata-mata za alate prati temu. Njegovo mišljenje također vrlo cijenim.
 
Te crvene makite su hobi varijanta ali su se pokazale dosta dobro, bese maktec by makita.

Bilo koju makitu da uzmes neces pogresiti.Ja imam neku malu iz serije 4 mozda je ta 4530 nisam siguran radio odlicno.
 
Nazad
Vrh