Alati i radionice

Jel se susretao neko sa ovakvim agregatom?
Vojni je.
2kw motor- neki Amer, prvi put vidim.. ima elektro start, 12V.
Koncar generator 1.5kw, uspe da krene motor od 1.5kw, probali danas
fce77aa4f28c627ab9345c6de2353be7.jpg
cbe82d443bfd0f7aec677ac4028bdcc9.jpg
54aefc2545868b7bb9015fbebd6b2744.jpg
6a6a7f55b3880e342b4129ddb3040e1b.jpg
c21748bcea8622c55eb03af74b705519.jpg


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
Pazaren je pa sta mu Bog da.
Ljudi vise popiju za vece u kafani a ja napravio pazar
Motor je Onan neki podznak Cumminsa... radi kao satic, 400h rada
Prekidac od starta zeza ali odneo sam kod drugara resice to, bice u top stanju, samo akumulator jos da kupim.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Шта фали овим "ALFA IN" чешким маскама !?
Ne fali baš ništa. Imam je dve godine radi bez greške. ima sva podešavanja koja trebaju i za tu cenu mislim da je sasvim ok. Vrlo često po ceo dan nešto pravim po garaži i još ni jednom nisam imao problema sa očima da me je hvatao var ili da nije radila.
Jedina zamerka koju sam ja našao je da je ono dugme za brušenje unutra pa kad hoćeš da sečeš ili brusiš moraš da je skineš i prebaciš a ja kad je već skinem sa glave onda stavim naočare
 
Ljudi sta mislite o kvalitetu tih maski koje se prodaju po sajtovima za prodaju alata? Cene su za 5 i vise hiljada nize u odnosu na prodavnice gde se prodaje oprema za zavarivanje. Alfa in u Proficut-u je oko 100 e, a npr. Binzel adf 600 na sajtovima je od 7500 dinara a u var sistemu oko 15 000 dinara. Da li su po sajtovima kao neke kopije, ili jednostavno ovi u prodavnicama hoce veliku zaradu?
 
Fein , novije generacije (2014).
Vizuelno lepo izgleda ali naspram starih mašina iz 80-90 -etih deluje ,prvo lagano ,drugo plastika kao kineska.
Odsečen joj je kabal ,unutra sve deluje ok ali ne reaguje kada sam je probao .Rasturanjem sam doživeo novo razočarenje .Ovakav rotor i stator da daju 1200 W ,ili je ova elektronika toliko moćna ?
Prvi put vidim da samo dve žice ulaze u stator ,druge dve su spojene .Ne znam ni kako bih je prevezao po starinski ako je elektronika odkazala.Kako proveriti elektroniku ?
Jednom rečju ,samo ovaj automatski futer vredi.
 
Druze koliko imas busilica?
Zapazio sam da prikupljas kao hrcak da li prodajes ili sve ostavljas za sebe?

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Ljudi sta mislite o kvalitetu tih maski koje se prodaju po sajtovima za prodaju alata? Cene su za 5 i vise hiljada nize u odnosu na prodavnice gde se prodaje oprema za zavarivanje. Alfa in u Proficut-u je oko 100 e, a npr. Binzel adf 600 na sajtovima je od 7500 dinara a u var sistemu oko 15 000 dinara. Da li su po sajtovima kao neke kopije, ili jednostavno ovi u prodavnicama hoce veliku zaradu?
Imam onu iz Lidla. Čas radi, čas ne. Užas živi. I mene zanima kakve su, ovu iz Lidla ću da vratim.
 
Ja imam onu socijalnu što košta 2 crvene
Odlično radi!!!!
Retko je koristim nervira me na glavi!!

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Prvi put vidim da samo dve žice ulaze u stator ,druge dve su spojene .Ne znam ni kako bih je prevezao po starinski ako je elektronika odkazala.Kako proveriti elektroniku ?
Jel si proverio da li stator i četkice dobijaju struju? Ne postoji pozdan način za proveru statora i rotora, ali ako dobijaju struju, četkice i kolektor su ispravni, 99 % je nešto od ta dva . Jel to na statoru rdja ili je nagoreo?
 
Rastavio ,sastavio ali ni da mrdne.Rđa je na statoru i rotoru ,ne verujem da je goreo ,ne vidi se a ni ne oseti se.
Strah me je da čačkam pod naponom .Mislim da elektronika nešto zeza .Moram probati da zaobiđem regulator obrtaja.
 
Kad pričamo o jeftinim alatima ... Ovo nikome ne bih perporučio da daje 100 ili više € za neki bredirani udarni šraficiger pošto su ovi najjeftiniji savršeno dobri za to za šta su napravljeni. Ja sam moj platio valjda 1100 din pre dve god i vema sam zadovoljan. Posedujem isti kao ovaj sa slike (mislim da samo nema to GATE na njemu, a sem toga potuno je identičan. Taj nastpis i nalepnica izgleda koštaju 500 din što je 50% cene! :)). Masivan je, jak i kvalitet materijala je potpuno zadovoljavajući. Jedino što svakome prepručujem kad ka kupi da ga rastavi i podmaže sa mašću (veoma lako).
Mislim ovo je alat koji niko sgurno ne koristi svaki dan. Kad se doda da je kvalitet ovog sa dna lestvice veoma dobar, mislim da bi bilo skroz besmislno dati 10 ili veše puta novca na nešto skoro isto kao i ovo.

Inače voma je koristan alat kod oštećenih i zapeklih šrafova sa ravnom ili krstak glavom.

 
Nazad
Vrh