Alati i radionice

Što bi se reklo BELEROVA RUTILNA elektroda
Vari se na + polu

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Malo igre nisam mogao da izdrzim
babf6c42b76fd9750882ab6fa678bdc0.jpg
53d2bf2780a2655eba4529c296afd24b.jpg


Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
BAŽDARIŠ GA !!!!
Odeš na neku benzinsku pumpu da sipaš gorivo, a usput napumpaš sve 4 gume na autu recimo na 2 bar (da imaš referencu za kontrolu ), pa kad dodeš kući uzmeš taj pištolj i izmeriš pritisak u pneumatiku, ako laže (A LAŽE !!!! ), skineš sa prednje strane manometra zaštitno staklo (plastično), i kazaljku nekim predmetom zakrećeš suprotno, ili u pravcu kazaljke na satu, zavisno od toga laže li u - ili u + ....
Znači, svaki taj "pištolj" do crvene ili ispod toga GARANTOVANO LAŽE, i redovno baždarim te manometre na opisan način već dugi niz godina !!!!!
Radi sasvim tačno dok ga ne zgazim ili slučajno šutnem, pa onda u Rumu na Vašar i kupim takav kompletan pištolj sa manometrom i crevom za 600 dinara kod "džafte kurafte" preplanulih "Brazilaca", plus besplatna zabava i zamlaćivanje s njima u cenkanju....
Početna bude minimum crvena, a ima i zvrndova što ošine 1500 !!!!
Pa onda odlaziš (LAGANIM KORAKOM) a on se dere za tobom i sam spušta cenu !!!!!! (y)
Mozda se neko slucajno seca mojih problema sa pneumatskim pistoljima za pumpanje guma, pa da nastavim pricu.
28 Marta sam poslao na reklamaciju Villager TG 5 pistolj za pumpanje guma, iz razloga sto manometar nije bio tacan i zbog loseg creva. Danas sam preuzeo pistolj i "strucnjaci" iz Agromarketa KG su ustanovili da je pistolj potpuno ispravan.
Veliko hvala clanu dobrodol, uspeo sam na osnovu njegovog saveta da nastelujem manometar da bude precizan koliko je to moguce.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Iskreno nisam za polovnu, i da ne budem prevaren ako je ispravna bar ce trebati druge baterije a to mi je skoro 2 trecine novca nove brendirane...

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
Preporuka Parside. Ja uzeo, ne radim puno, li jon bateriju samo jednom punio do sada. Lepo šrafi, i buši drvo. Manje sada koristim busilixu na struju. Da se razumemo, imam i plavi bosch srafilicu na struju, jaca je ova na struju, no veoma zgodna je ova Parside. Nova, i li baterija.
 
Možeš da namontiraš nauljivač. Postoje ulja namenjena za kompresore mada nećeš pogršiti ako staviš hidroulično ili za menjače koje ti je pri ruci. Ako možeš da biraš stavi neko redje kao SAE 30 npr. Kakav kompresor imaš?

Kolko si platio i gde si uzeo ovo čudo za mast? Ja sam popizdeo više od ovih ručnih dekalamita. Prvo muka da ga napuniš, onda neće da pumpa masta, ako je malo zapekla mazalica nima šanse da probije... Sve u svemu kad god podmazujem mašine završim sa više masti po sebi nego u mašinama :).

Potražit ću onda original ulje ako ima negdje u dućanu.
Kompresor je ProfiAir,mješanac Slovenca i Kineza, dvije glave, pogon na remen, 100 litara bure.
Mazalicu sam naručio preko Fejsa, cca 110e.
I ja sam već ludio s ručnom mazalicom, trošim dosta masti godišnje, i to je muka. Stalno ju treba puniti, i uvijek je prazna taman kad se zavučeš na najhore mjesto ispod stroja.
🤣
Vidjet ćemo koliko će ova izdržati...
 
Јел су ово базичне електроде
IMG-14eea115c6e07d93c78138c7894997c2-V.jpg
IMG-52fa353dd3224d58aaa584786c494772-V.jpg
Пише Е-6013, што ти је 'мерканска ознака за најстандарднију рутилну електроду без обзира на произвођача. Оне прошле чију си фотку окачио (мислим да си био ти), са ознаком Е-7018 су базичне.
 
Ја се не разуем у електроде која је ту разлика између ти рутилних и базичних које су боље за нпр.наваривање раоних улагача на сејалици?
 
Наравно базичне, али имаш оне за посебну намену, чија је жица легирана хромом, волфрам-карбидом и... 'бем ли га - којечим отпорним на хабање. Имаш код нас нпр. "Јесенице" Е-Дур за то тзв. "тврдо наваривање", али и све друге марке имају нешто за такав пос'о. Наравно, такве електроде ћеш Кићу варити обичним трансформатором, треба ти инвертор и то да га фино навијеш.
 
Немам инвертер ни ротациони апарат ,имам обичан трафо тако да варим са оним што имам,колко траје нек траје...
 
Наравно, такве електроде ћеш Кићу варити обичним трансформатором, треба ти инвертор и то да га фино навијеш.
Može i sa običnim transformatorom, baš te Jadran E-dur (600 ako se dobro sećam). Jeste da treba odšarafit' trafo do jaja, u mom slučaju je bio korenje 135/145 konja :) ali i elektroda je 4.5mm. Takođe vario ulagače.
 
Svaki dan prolazim i svaki dan me zove:”kupi me kupi me kupi me”, i ja je večeras kupih za te pare uštedeće mi valjda jednu molersku dnevnicu.
Koja je još prednost Parkside alata? U slučaju reklamacije, donosite samo osnovni uređaj bez dodataka i pribora. Npr aku alat bez baterije, brzostezuće glave i bez kofera. Ovu brusilicu bez držača šmirgle i bez šrafa. Samo telo. Ako ne može da se reši kvar, vraćaju novac a pribor ti ostaje. Kod većine prodavaca ako ne čuvaš kartonsku ambalažu neće da prime na reklamaciju.
85c49c25ccd3c99193b79edc7b344e25.jpg
 
Može i sa običnim transformatorom, baš te Jadran E-dur (600 ako se dobro sećam). Jeste da treba odšarafit' trafo do jaja, u mom slučaju je bio korenje 135/145 konja :) ali i elektroda je 4.5mm. Takođe vario ulagače.
Ја проб'о неке немачке Е-7018 од 3,2 мм са монофазним трансформатором навијеном "до даске", али нешто више од пар варница те електроде нису могле да дају, да не причамо о константном и униформном вару. После консултовања са господином Гуглетом на тему трансформатор и базичне електроде и неутешног закључка, дадох ту килу електрода другару који има неки 'талијански инвертор са правих 160 ампера и каже ми да ни он није могао да вари док амперажу није подигао практично до максимума.

Ал' ето заинтригирао си ме са твојим искуством, па ћу да питам познаника, који има неку мрцину од трофазног трансформаторског апарата за рад 24/7, да л' је њиме варио базичне електроде.
 
Pitaj slobodno i reci mu sas čime sam vario, a on će reći da je nemoguće. :) Trofazni stari korenje aparat 135/145 do kraja odšarafljen i nekako je išlo. Ako treba mogu i snimak da opravim, jedino što sad koristim korenje 160/180 k.s. i ovaj to nosi bolje a onog manjeg sam parkirao. Ne tvrdim da je to ispravno i da tako treba, ali može da posluži.
 
Preporuka Parside. Ja uzeo, ne radim puno, li jon bateriju samo jednom punio do sada. Lepo šrafi, i buši drvo. Manje sada koristim busilixu na struju. Da se razumemo, imam i plavi bosch srafilicu na struju, jaca je ova na struju, no veoma zgodna je ova Parside. Nova, i li baterija.
Jel ih ima jos uvek u Lidlu??
Mogao bih do grada pa da uzmem ako ima..
Sad sam bas u nedoumici, drugar mi nudi Bosch malu 12V, 1.5 Ah, 30Nm, hoce sebi da uzme komplet busilicu i brusilicu nasao povoljno a ovo da utrpa meni, koristio dva-tri dana.


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
4115ee8891128d0d4c896a672266d41d.jpg
 
Jel ih ima jos uvek u Lidlu??
Mogao bih do grada pa da uzmem ako ima..
Sad sam bas u nedoumici, drugar mi nudi Bosch malu 12V, 1.5 Ah, 30Nm, hoce sebi da uzme komplet busilicu i brusilicu nasao povoljno a ovo da utrpa meni, koristio dva-tri dana.


4115ee8891128d0d4c896a672266d41d.jpg
Kolko para? I uzmi !!! Ako ti skine od cene neće ti utrapiti ništa ukliko je "koristio dva-tri dana" kao što kažeš. Čak šta više ti ćeš proći dobro.
Sa dve baterije, plavi Bosch ... to je zmaj. Samo ako je orginal pošto ima kineskih kolko hoćeš.
 
Poslednja izmena:
Potražit ću onda original ulje ako ima negdje u dućanu.
Kompresor je ProfiAir,mješanac Slovenca i Kineza, dvije glave, pogon na remen, 100 litara bure.
Mazalicu sam naručio preko Fejsa, cca 110e.
I ja sam već ludio s ručnom mazalicom, trošim dosta masti godišnje, i to je muka. Stalno ju treba puniti, i uvijek je prazna taman kad se zavučeš na najhore mjesto ispod stroja.
🤣
Vidjet ćemo koliko će ova izdržati...
Ako ne nadješ nećeš se zeznuti na sa bilo kojim uljem. (pitanje je šta sipaju i u ta "specijalna" ulja)
Koliko imaš mazalicu? Evo, i ja sam sad odlučio da uzmem takvu. Nešto oko 100 € ... Za ove ostale uvek traba dvoje. Sa ovom možeš i sam.
Jel si je probao na zapeklim mazalicama?
 
Pitaj slobodno i reci mu sas čime sam vario, a on će reći da je nemoguće. :)
Ништа ја не тврдим да је немогуће, већ преносим своје искуство са тим швапским базичним електродама из, ако се добро сећам, неке зелено-беле кутије чије се марке не сећам.

Ко зна каква је разлика између тих словеначких Е-дур и тих које сам ја пробао. Можда има нека ситница која је чинила разлику да код тебе једне раде, а друге код мене не раде, да не помињем да вероватно има разлике и између твог "Горења" и мог "Кинеза" неке ад-хок марке.
 
Jel ih ima jos uvek u Lidlu??
Mogao bih do grada pa da uzmem ako ima..
Sad sam bas u nedoumici, drugar mi nudi Bosch malu 12V, 1.5 Ah, 30Nm, hoce sebi da uzme komplet busilicu i brusilicu nasao povoljno a ovo da utrpa meni, koristio dva-tri dana.


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
4115ee8891128d0d4c896a672266d41d.jpg
11000,toliko njega kostala.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh