Alati i radionice

Tako sam i mislio, al' aj da pitam.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Kinezi kostaju preko 100 eura,einhel i slicni,a ovo je ono kako bi ja rekao,neki kinez pravio u svojoj garazi iza kuce.
I te baterije su sve samo ne 5ah lol,pa znamo svi koliko debele su od 5ah,ovo je 1.5 do 2ah maks.
 
Nisam iz te price stvarno, zato sam pitao.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Malo moleraja
Imt sklopivi 4r sa upravljačem
77dd56d3e68babbdc8ce1dbe8a4a680d.jpg
1c04e78826f98e046b94c870d6e2167e.jpg


Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Koja je bolji izbor , ova sto ide preko kaisa ili ona na direkt , prvi model sto je bio u prodaji ?

Ja sam kupio ovu direkt, zato što je jeftinija. Platio je 7999. Bolja je na kaiš iako je beše 550W a elektronska regulacija 720W. Na kaiš kada spustiš obrtaje, dobiješ mnogo veću snagu na burgiji zbog prenosa. Ova sa elektronskom regulacijom radi punom snagom samo kada je podesiš na maksimum. Smanjenje obrtaja se postiže smanjenjem napona a snaga je srazmerna struji i naponu. Kada smanjiš napon, dobiješ veću struju za određenu snagu i onda se ona greje kao luda.
Ukratko, na kaiš može da radi na malim obrtajima burgije non stop, dok sa elektronskom regulacijom mora da ima pauze. Zbog gubitaka na regulaciji su i stavili 40% jači motor ali to opet ne može da nadoknadi moć mehaničkog reduktora.

Brusilice za zid ima još uvek u prodaji, čini mi se da su sada 4899.
 
Ja sam kupio ovu direkt

Nisam uzeo busilicu,odgledao sam par klipova na yt i video ne bas lepe ocene i komentare za taj model, verujem da bi mi zavrsavala posao koliko meni treba ,ali eto ne uzeh je.
Za model sa kaisem su vec pozitivna iskustva i ocene.
Model sa kaisem dobra, model direkt bez displeja solidna, a model dikret sa displejom najlosija.
 
Danas sam video, uslikaću sutra. Sad me opet zeza pamćenje :) 4199 ili 4299. Jedno od ta dva. Baterije na 20V spustili na 1500,
Vidim ima mnogo accu ubodnih testera. Čekam sa im spuste cenu. Čini mi se da su 6999.
Evo testa mada nije realan. Ja mislim da nova Zastava 125p može da pobedi novog Mercedesa 123 na svakoj trkačkoj stazi, ali će sa 50.000Km da bude zrela za generalku dok Mečka napravi milion bez problema. Realan test bi bio da zakače obe na napon u puste da obrću danima-godinama dok se ne zapale.

 
Jel kupovao neko ćelije baterija 18650 za reparacija aku alata? Vidim da ima na KP, pa ako ima neko da preporuci. Ripila mi izgleda jedna baterija na makiti, nece da je puni, samo sijaju naizmenično lampice crevo-zelena.
 
Na buvljacima nađeš bateriju od lap topa. Može da se kupi za 200din a u njoj ima mnogo dobrih ćelija. Elektronika blokira sve ako je neka ćelija slabija, a kod pojedinih ima brojač ciklusa posle čega otkači bateriju. Poznajem dvoje koji rade reparaciju baterije i isključivo tako se snabdevaju baterijama. Inače novu bateriju samo na grame da izmeriš pa da vidiš kvalitet.
 
Imam trimer Stihl fs350,kupljen nov pre 15 godina,nikad nikakvih kvarova,radi perfektno. E sad koristimo ga i Otac i brat i ja i vecito nosaj ovamo-onamo. Kupio bi neki jeftiniji koji ce raditi manje zahtevnije stvari,pa bi mi trebala preporuka. Ne znam kako su se pokazali ovi Demon trimeri?
 
Pazi, to ti je sve lutrija. Cale je kuoio pre 10ak + godina Star trimer. Tada ga platio oko 16000rsd. Pokosio je boga oca. Znaci nije mazen. Zamenili smo 2 kardana, 2 one donje ugaone glave, jedan kanap i stelovan karburator. A pokosio je sam mnogo. E saad, sve je to lutrija. Neko kaze dobar je Villager, neko no name. Sve zavisi od odrzavanja.
 
Milovane uzmi DeJmona. Ima drugar nekog od 5 ili 5.5ks i dobro mu se pokazao. Nije da ga uništava svaki dan ali radi se sa njim, a nikakvih kvarova ~2 godine.
 
I meni treba pomoc oko aku busilice, sta uzeti? Neku ogradu planiram da radim pa sam odlucio da uzmem, danas bio u lokalnoj gvozdjari da uzmem nekih profila pa sam spazio ove dve ma da mislim da moze jeftinije da se nadje..
Uzeo bih nesto kvalitetno (makita, bosch, dewalt...)
Znaci da moze zamenuti busilicu a da je prihvatljiva cena...
9d595c396af516138ba8b8baa194ed05.jpg


Ili ako neko zna negde akcija neka ako ima
 
Jel zna neko da li je original ili samo najobicnija kineska kopija??

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
Za te pare je kopija.
Od istog prodavca sam uzeo kopiju Makite i zadovoljan sam kako radi.
Sa napunjenom baterijom sam radio oko 3-4 sata,pravio neke drvene police za alat,i skoro da se ne primeti da je oslabila.Jedino je bio problem u punjaču,krepo posle punjenja prve baterije.Vratio sam mu,poslao je drugi i sve ok.
 
Nazad
Vrh