Alati i radionice

@ deks

Pogledaj na kp belanovic servis prodaje orginale makita alate, oni su i uvoznici i servis za makita alat.

Imas gomilu sajtova sualati, alatshop, gamaalati, mixal ...
 
Moj drug hvali neku VILLAGER srafilicu. Kaze 18V, dosla u kofercetu sa nekim prikljuccima i sve to za valjda 12000 dinara. Kaze za kucne potrebe je koristi danima bez punjenja. Sto se DeWalt srafilica tice gledao sam neke recenzije gde im zameraju velike razlike u kvalitetu. Znaci nekome moze da se pokaze odlicno, a nekom drugom nikako pa ko na sta naleti.
 
Kod ovih baterija,najlosiji su nastavci,tj.pera,napravljeni od plastelina.To se uzme u kvalitetu i nama jeda.
 
Original su bezobrazno skupe, gledao sam u radnji gde sam slikao one dve, mala, slicna ovoj kao kod kolege @banePA, oko 17.000, naravno original Bosch.
Sto je mnogo mnogo je.
Uzeo bih mozda i danas ovu crnu, jbg 6.000 i ima 2god garancju ali nisam iz razloga jer ima samo jednu bateriju.
A mozda i nije losa opcija jer ima garanciju, ove iz oglasa nemaju, bar ne pise da imaju...
Kod kolege @ljusha mi se svidja komplet a i cena je smesna...
Da mi je znati da ce sluziti povremeno 1 god ne bih razmisljao.


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Moj komšija uzeo ovu malu, sa poštarinom mu izašla 3200. Bio sam tu kada je uzeo od kurira i otvorio. Nešto mi mnogo klimava i bučna, ali za box cigara šta da je zagledam Najjeftinije su u Novom Pazaru. Dolaze iz Kine na Kosovo pa onda na magarićima pređu granicu. U principu cena je kao Lidlova -PDV i carina. Mada opet Parkside mi bolje radi od ovih kopija.
 
Tapatalk je čuo da je neko pitao za online prodaju aku na 12V i evo kreću reklame. 0vo je link iz Tapatalk reklame. Ja sam pre 10-tak godina kupio u Budvi u Okovi brusilicu koja i danas besprekorno radi. Čak sam je dva puta zajmio drugaru auto limaru da radi sa njom danima. Brusi, četka. Jedva sam je poznao posle, morao sam sa nitro sa je perem. Platio sam je tada 9.90€. Sledeće godine sam uzeo istu bušilicu, 220v za iste pare. Bušio sam sa malim burgijama bez problema. Čim sam krenuo desetkom u gvožđe, zadimila je
Dostava je besplatna, tako da je povoljnije od KP
 
Jel moguce da su tacne ove specifikacije??
Malo mi nelogicna snaga od 42Nm za 6000din...

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Bilo bi moguće da je samo šrafilica. U osnovi ovo je bušilica sa dve brzine. U stepenu prenosa kao bišilica sa 400obrtaja za taj moment morala bi da vuče bar 40A iz akumulatora, što je nemoguće. Za taj moment oni računaju pikove snage koji se javljaju kada preskoči regulator stezanja.
Gledao sam na YouTube test odvijanja i zavijanja. Samo brand name šrafilice mogu da barataju da odvijaju i zavijaju ozbiljne šrafove. Ove su više šrafcigeri.
 
Za ozbiljne šarafe se koriste i ozbiljne mašine. Najviše udarni zavijači-odvijači. Njihova mana je sto baš i nisu za sitnije šarafe. Tu je klasična aku bušilica bez konkurencije. Nove ako bušilice sa motorima bez četkica imaju jako dobro snagu. Na jednom ozbiljnom njemačkom youtube kanalu. Gledao sam kada sa einhell aku zavrću u drvo vijak šaraf 8x500. U spijela ga je zavrnuti do kraja.
 
Iskreno nisam za polovnu, i da ne budem prevaren ako je ispravna bar ce trebati druge baterije a to mi je skoro 2 trecine novca nove brendirane...

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Iskreno nisam za polovnu, i da ne budem prevaren ako je ispravna bar ce trebati druge baterije a to mi je skoro 2 trecine novca nove brendirane...
Tačno... I ja ne bih uzeo nešta polovno od aku alata. Imam:
https://www.bcgroup-online.com/busi...10.8-li.-akumulatosrka-busilica_odvrtac-40980.
Uzeo je ja za 6 000 pre 5 god na NIS pumpi. Za te pare (to je bio popust 50%) sam prezadovoljan. Koristim je stalno za sve i svašta.
Ko god nema šrafilicu (aku-bušilicu) treba pod hitno da je kupi jer olakšava rad neverovatno i za mnoge stvari. Snage sa obzorom na veličinu ima i previše. Takodje to što je baterija u ručki je vema prktična stvar. Od pre god. dana počela je baterija primetno kraće da drži pa sam razmišljao da ih menjam ... Ipak ne. Bolje da dodam još malo keša pa da kupim nešto novo. Čekam opet neka akcija dobra da uleti.
 
Uzeo nedavno ovu spravicu, preporodio se...


E, sad, piše da povremeno treba kapnuti ulja u ulaz zraka, da se taj motor podmazuje, pa si mislim da bi možda bilo dobro uzeti onaj podmazivač za kompresore? I kakvo ulje stavljate u to, i u motor kompresora?
Možeš da namontiraš nauljivač. Postoje ulja namenjena za kompresore mada nećeš pogršiti ako staviš hidroulično ili za menjače koje ti je pri ruci. Ako možeš da biraš stavi neko redje kao SAE 30 npr. Kakav kompresor imaš?

Kolko si platio i gde si uzeo ovo čudo za mast? Ja sam popizdeo više od ovih ručnih dekalamita. Prvo muka da ga napuniš, onda neće da pumpa masta, ako je malo zapekla mazalica nima šanse da probije... Sve u svemu kad god podmazujem mašine završim sa više masti po sebi nego u mašinama :).
 
Јел су ово базичне електроде
IMG-14eea115c6e07d93c78138c7894997c2-V.jpg
IMG-52fa353dd3224d58aaa584786c494772-V.jpg
 
Nazad
Vrh