Alati i radionice

@deks
Deki biraj aku mašinu sa što višim naponom baterije, jer to automatski znači da je mašina za istu amperažu baterije jača.
Parkside koliko znam rade na 20V, što je po meni znatno bolje nego mašine na 12 ili 14,4V.
Čini mi se da su imali i brushless šrafilica, ali to bi trebalo proveriti, jer to bi to bio zaista dobar posao.
Baterije 20V u Lidlu su trenutno oko 1500 din, a Lijon punjač 700 din, tako da tu može solidno da se izkombinuje.
 
E jbg @mirosti,porucio sam ovu Bosch novu, na akciji nekoj je 10.500din + postarina, oko 11000 me izadje.
Jutros sam prelomio, drugaru rekao da cu mu dati 10.000, on nece da izgubi ni dinar.
Smatram da ce sluziti mnogo bolje od kineza a i 3god garancija.
18V brendirane su skupe preterano, ne mogu toliko da platim, a kineske smatram da lazu u svim specifikacijama a i te baterije su mi sumnjive.


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Deks drugar je malo nefer. Neće ni 1000 dinara da izgubi. Ako hoće da kupi drugu, pa malko mora popustiti. Ipak onda i ti možeš kupiti sa računom za 11000.
U Lidlu ih ima samo kada su akcije.
 
Ja u Lidlu ako misliš na parkside. Posle preporuke jednog prodavca da kada ima litijumsku bateriju to je ok. I ja zadovoljan šrafi i direkt u drvo, radio i da burgikom a samo jednom punio
 
Мене интересује онај мали парксиде инвертер 120А , вреди ли то узети, неко искуство?
 
Колега мислиш ли да вреди? Tаман да утрошимо овe државне паре да имамо успомену :osmeh:
 
Pa da, on bi da zavrsi sebi posao a meni kako bude, pa nisam mutav!
Kod ove me samo plasi da ne bude bila slaba za neke stvari kad dodje holsaf 50-60mm u drvo ili tako nesto..
Nekako sam navikao na Bosch, stvarno tezim da svi aparati budu Bosch.
Mozda gresim ali nikad nisam imao problema zaista, za mene marka number 1.
Gledam i velike brusilice, nisu preterano skupe, uzecu kasnije jednu.
3 dana sa matorim nisam pricao kad je uzeo masinu za ves Gorenje i stvarno je smece obicno.
I cekic kad budem kupovao ima da bude Bosch


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Zorge, probali jedni u susednom selu to isto skoro pa nije islo. Kaze baci aparat neku varnicu, puc-puc i nista. Aparat neki stari da li koncar, ili gorenje, ali ne znam kolko je jak. Uglavnom nista nisu mogli da izvare pa se iscudjivali u cemu je problem. Najzesce da je jedan ot tih masinski inzenjer i da mi je predavao u skoli.:osmeh:
 
Ako ne nadješ nećeš se zeznuti na sa bilo kojim uljem. (pitanje je šta sipaju i u ta "specijalna" ulja)
Koliko imaš mazalicu? Evo, i ja sam sad odlučio da uzmem takvu. Nešto oko 100 € ... Za ove ostale uvek traba dvoje. Sa ovom možeš i sam.
Jel si je probao na zapeklim mazalicama?

Baš sam pričao sa kolegom, on je automehaničar i ima neki ogromni kompresor, kaže sa sipa obično rjeđe motorno ulje, i ide to tako godinama, a puno ga koristi.
Tako da si u pravu.
Imam ju dva mjeseca, potrošila je 5 kila masti..
Inače baš nemam problema s mazalicama pošto baš često podmazujem sve, obično se nađe poneka zapekla na priključcima koje kupim...
 
Sad sam bio u PARAĆINU na vojnom otpadu, loša ponuda alata skroz cene velike 1000din/kg
Uzeo sam nešto pra istorijskih ključeva ORODJE ZREČJE valjaće za u kabinu


Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Ma išao sam na blef ima neka firma pravi pelet i oni prodaju neki kamion sa drobilicom za drvo
Neki dtari STEYR i na njemu drbilica
Krenuli u 4 ujutru stigli u 7:30
I stao usput na otpad i u APIS na kavu i picu da drzi do janjetine u zemunu
Taj APIS stvarno lepo mesto tamo sam bio i prošle godine

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ma išao sam na blef ima neka firma pravi pelet i oni prodaju neki kamion sa drobilicom za drvo
Neki dtari STEYR i na njemu drbilica
Krenuli u 4 ujutru stigli u 7:30
I stao usput na otpad i u APIS na kavu i picu da drzi do janjetine u zemunu
Taj APIS stvarno lepo mesto tamo sam bio i prošle godine

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk

Sledeći put kada prolaziš pored Zemuna, svrati u restoran Banija Lux, ako voliš ja(g)njetinu, veruj da je jedna od boljih u Srbiji..
 
Nazad
Vrh