Alati i radionice

Ne možeš staviti tu brzu na običnu brusilicu zato što šaraf na njoj nema kanal koji služi za tu navrtku.
 
Na kraju nadjoh u ,,mesnoj" temi. Ja sam uzeo više tipova listova, sa dosta sitnim zubima za metal, pa se nadam da će to seći kičmeni stub. A uzeo i za drvo, neki mora da radi. Uporediću sa listom ručne testere za meso.
Samo krupan zub
Uzeo sam BAHCO list za meso i led
Duzina 250_300mm odlično radi
Da pohvalim LIDL plazmu, danas isekao neke ploče 10mm oko 5m reza ide dobro a i ja učim kako da je vodim

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Си користио са плазмом оне котаче за бренер, да одржаваш константно одстојање од метала? Има л' вајде од таквог "тјунинга"?
 
Da koristim ih, samo mi bilo nepoznanica koliko odmaći od ploče, koliko brzo ići, dal koristiti sprej za te dizne itd
Sad lepota paletarom donesem ploču i udri
A i bušilica se naradila danas buši ko prava120rupa 16,5mm radi ko sat
Radim veze osnovne i pom šasije za ovaj navoz za šlep sluzbu
777d1d5e25783d53837dd1d41585c4c4.jpg
418c9d6c6408d55fa89214a7406748b6.jpg
4bb7125fdfc5e5ac0a28728d0f7e4b4b.jpg


Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Da li se nekome desavalo na pneumatskoj garaznoj mazalici da klip non stop udara tj ne moze da nabije pritisak kao kada nestaje masti? Inace masti ima do pola,skinuo sam onu cev gde vuce masti odole i ocistio ono sito i opet nece da nabije pritisak kako treba,ne znam sta moze biti problem?
 
Pitanje je gde moze da zaglavi? Znaci kompletnu onu donju cev sam rastavio ocistio,sitno nije sipke su na mestu,skroz gore gde se uvija u to telo od mazalice imaju neke plastike...Nigde nikakve smetnje nisam uocio. Ona tera mast,ali kilavo bez pritiska.
 
Na kraju nadjoh u ,,mesnoj" temi. Ja sam uzeo više tipova listova, sa dosta sitnim zubima za metal, pa se nadam da će to seći kičmeni stub. A uzeo i za drvo, neki mora da radi. Uporediću sa listom ručne testere za meso.
Pozdrav kolega, uzeo sam u Wobi hausu, zubi su krupniji od zuba za metal a opet sitniji od zuba za drvo, isti kao na rucnoj testeri. Sece i kosti i meso. Ali ja sam kupio bansek.
 
Prvi put kada mi se to desilo,bilo je zapuseno ono sito dole i nije imala dovoljan dotok masti,ocistio i ono proradilo. Sada su simptomi isti,ali nije nista zapuseno. Ova moja je u sluzbi vec 10 godina.
 
Da li se nekome desavalo na pneumatskoj garaznoj mazalici da klip non stop udara tj ne moze da nabije pritisak kao kada nestaje masti? Inace masti ima do pola,skinuo sam onu cev gde vuce masti odole i ocistio ono sito i opet nece da nabije pritisak kako treba,ne znam sta moze biti problem?

Jel može neki savet za kupovinu ovako nečega ili bilo čega što je znatno bolje od onih regularnih mazalica- dekalamita koje nisu ni za K. Počevši od punjenja pa do korišćenja itd . itd. budžet mi je nekih 60-70 €
 
Jel može neki savet za kupovinu ovako nečega ili bilo čega što je znatno bolje od onih regularnih mazalica- dekalamita koje nisu ni za K. Počevši od punjenja pa do korišćenja itd . itd. budžet mi je nekih 60-70 €
Pa ne znam sta bi ti rekao,zavisi koliko masina podmazujes i koliko masti trosis godisnje. Ova veca je dobro resenje,punis 1-2 puta godisnje i samo gas,ali za nju mislim da moras povecati budzet(ne znam kakve su cene sada).
 
Uzeo nedavno ovu spravicu, preporodio se...


E, sad, piše da povremeno treba kapnuti ulja u ulaz zraka, da se taj motor podmazuje, pa si mislim da bi možda bilo dobro uzeti onaj podmazivač za kompresore? I kakvo ulje stavljate u to, i u motor kompresora?
 
Nazad
Vrh