Alati i radionice

Pitanje u vezi freon boca, bila bi mi zgodna za rezervoar ulja za spoljnu hidrauliku. E sad kakva li je ona iznutra? da li rdja,od kog je materijala, jel moze da se vari, koiko je debeo zid boce itd.

Debljina 1,2_1,5mm
Običan crni lim ja sekao pravio pojilice za pse,(izgrizu plastične kante) jako rdja i brzo propadne
A meni dao drugar frigo električar 5_6 komada pa se ja igrao

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Danas stigla

Probao sam je sece ko mutava ali po meni prejaka za malu brusilicu kojom cesto jednom rukom radim
pokajao sam se sto nisam uzeo od 750w
 
Istu sam uzeo jesenas u vobi-hausu odlicna je ,zao mi samo sto nije bilo u ponudi sa poteciometrom.
Potencimetar je odlična stvar za malu bruselicu. Pošto imaju veliki broj obtaja ja retko kad odvrnem na max. Čak i za sečenje, a svakako za brušenje. Takodje za čl četka i šmirglu ... Jeste da znatno gubi snagu smanjivanjem, ali za većinu navedenih operacija i ne traba nešto mnogo snage.

Jel vredi napraviti šuko utičnicu pevezanu na dimer za svetlo?
 
Danas stigla

Probao sam je sece ko mutava ali po meni prejaka za malu brusilicu kojom cesto jednom rukom radim
pokajao sam se sto nisam uzeo od 750w
Imam GWS 1000 godinama 10_12god
A imam i malu 1400w
Isto radi ko i one makite za 5 crvenih

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Šta mislite o x-loock sistemu za prihvat ploča, koji je osmislio Bosch? Nema potrebe za većim brojem brusilica. Dok uzmete drugu brusilicu vi ste već zamenili ploču.
 
Šta mislite o x-loock sistemu za prihvat ploča, koji je osmislio Bosch? Nema potrebe za većim brojem brusilica. Dok uzmete drugu brusilicu vi ste već zamenili ploču.
Evo sad gledo na YT. Sa obzirom da ti trebaju specijalni diskovi koji su znatno skuplji i koje ne možeš naći svuda ... ipak bih se odlučio za više brsilica osim ako nije neka specijalna potreba pa nemam prostora.
Sistem sličan tome su već koristili na ovim vibracionim delta bruselicama... sad nešto razmišljam ne znam koliko bi se taj sistem dobro pokazao nakon 5 g korišćenja, a vrti 10 000 o/min
Deluje lepo na prvi pogled ipak sumnjam da je to nešto što će promeniti standardni način montiranja diskova.
 
Al ima neko ovakvu maticu za brzo menjanje? Ili kada se zategne disk mora se necim stegnuti da bi se odvilo?

 
Bio u Lindi danas, kupio sam onaj punjac, pa sta mu Bog da.

Pametni punjaci mogu da pune razne tipove akumulatora bez ostecenja istih. Filozofija je da se koriste razliciti nacini ,faze punjenja, kako bi efikasno punili, a pri tome sacuvali accu. Neki se ne mogu ni napuniti kvalitetno bez punjaca koji prati naponsku karakteristiku (delta V)... Citav jedan svet...
 
Koji list testere koristite za kosti? Kupio sam danas lisičarku u Lidlu, pa se pitam koji list testere koristiti. Uzeo sam više komada, ne mogu naći post kolege koji je kupio testeru u Lidlu, a koristi je za meso tj kosti. Mislim da je član frenky.
 
Na kraju nadjoh u ,,mesnoj" temi. Ja sam uzeo više tipova listova, sa dosta sitnim zubima za metal, pa se nadam da će to seći kičmeni stub. A uzeo i za drvo, neki mora da radi. Uporediću sa listom ručne testere za meso.
 
A ima li neko FEIN sa onim njihovim sistemom za brzu zamenu? Kako li se to pokazalo i da li tu trebaju neke posebne ploce ili mogu i obicne?
Obične ploče ,kod mene taj sistem funkcioniše .Video sam svašta prilikom kupovine polovnih fein alata .Najveći biser je sečenje stezajuće matice ,verovatno da je uhvate sa ključem .



 
Poslednja izmena od urednika:
Nazad
Vrh