Alati i radionice

Da li je kvalitet ove stubne busilice slican kvalitetu npr. Straus stubne busilice koja ima slicnu cenu i karakteristike?
 
Te busilice su sve slicnog kvaliteta, sto bi se reklo koliko para toliko muzike, pa ako niste spremni dati 500e za iole pristojnu busilicu, ne vidim sto kukate na ove 'kineze', rade amaterski posao ali rade, za te pare sasvim ok.
 
Imam sličnu kinesku busilicu, dobio je za džabe kao kompenzaciju za neki posao. Bukvalno ista ovakva samou drugim bojama. Originalni motor nije nizašta, burgija fi10 ga zaustavi. Stavio sam jači motor i sad radim samo do fi13mm rupe, ne smijem više da je opterećujem jer je motor jak (1.1kW) i bojim se da ne polomi vratilo unutra. Ležajevi su već loši skroz. Koristim je samo za fine poslove i bušenje vodećih rupa koje posle razbušujem sa velikim dvoručnim imam jednu MK3 i jednu MK2 (nije nimalo prijatno bušiti fi27 rupu držećii bušilicu u rukama pa se snalazim vezanjem lancem ili oslanjanjem ručke o nešto).

Kad sam već tu, imam jedno pitanje. Našao sam ogromnu MK3 pneumatsku bušilicu potpuno novu za 25 EUR (nisam još kupio), znači nikad nije ni trenutka radila. Njoj treba industrijski kompresor da bi radila no pošto imam viška monofazni motor od 2kW i 2950 obrtaja, razmišljao sam da nekako nabuždim elektromotor da pogoni tu bušilicu, npr. preko remena, mislio sam da skinem rotor koji nosi krilca i u njemu urežem kanale za remenje, potom napravim otvor u kućištu kuda bi remenje prošlo. Sve to bi montirao na postolje i ona bi mi služila kao stubna bušilica za rupe preko fi27mm. Šta mislite o tome?

Ista ovakva


Evo ovdje se vidi u presjek kako to izgleda

 
Gde kupujete trake za tračne šlajferice?
Treba mi 65x410 nemogu ovde po radnjama da nadjem

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Hvala Kiraj!!
Dal je to retka dimenzija ili šta ali retko ko ima na stanju??

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Da li je kvalitet ove stubne busilice slican kvalitetu npr. Straus stubne busilice koja ima slicnu cenu i karakteristike?
Ја б' рек'о да се избор своди на то која ти се боја више допада.

За Каначког: између две побројане, ја бих се ипак одлучио за ову потоњу; просто има више могућности да је дуже држиш у животу.
 
Ja sam takvo trofazno tocilo kupio za 50e kod jednog poznanika a ko plače za njim ne znam. 😂 Takođe i flašencug Jelsingrad od 500 kg za 50e.
 
Ovaj lik je radio nešto malo kao mehaničar i vozač autobusa. Zbog poblema sa kičmom više ne radi nijedno, sad je dispečer. Navodno. A navodno je on i prvi vlasnik tocila, kao ćale mu kupio. Za svaki rođendan mu kupovao neku ozbiljniju alatku.... E sad da li je vruća roba ili ne, to nzm, ali se prodavalo jedno vreme na k/p. Nadam se da nije.
 
Jel koristio neko mešavinu gasova Ar 82% + CO2 18% za zavarivanje sa CO2 aparatom? Cuo sam da se bolje vari, a i ne prska tako. U Zr u weldgas samo na velike boce imaju, a meni je dovoljna mala, posto ne varim svaki dan, pa dal ima na neko drugo mesto?
 
Danas sam bio kod komšije, stari je nekad bio djavo ali još uvek se drzi!!
Napravio mašinu za skidanje izolacije sa kablova tj za otpadne kablove
To je onaj sa starim strugom i svim home made mašinama i alatima
Kaže u dokonici zbog izolacije pravio
26e28030740999631f660941cb588df6.jpg
f5b5e26f1c63d4c69e08f96913c845a5.jpg
8b2967ddc24d5e03389fdf72627ec6e7.jpg


Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
032b327f49cb291818b5ae36
 
Nazad
Vrh