Alati i radionice

Jbg deks ubrza posao!!!!
Moraš na to misliti!!



Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
Naravno, ja sam se salio jer nemam potrebe za tim, ne srafam svaki dan, nemam radionicu.
Kome moze da se isplati oke je.
Burazer ima na poslu, stezu metalne konstrukcije za hale, srafovi 30-32mm
Kaze da je vrh, baterija izgura celo radno vreme.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Ja imam Milvokija 18V već 10tak godina, ima metalnu glavu 13, dve mehaničke brzine, pravu vibraciju za bušenje betona, 18 podeoka momenata itd.
Vrlo moćna mašina, ali i teška. Mislim da sa baterijom ima skoro 3kg.
Ali zato može šta hoćeš.
Sada bi poenta bila napraviti laku LiIon-sku bateriju, ali nešto i dalje više verujem onoj starinskoj teškoj..
 
Jel koristi neko one ostrače burgija na struju, kako to radi? Jel ste zadovoljni?
Коју варијанту? Ону са низом калибрисаних отвора или ону за по једну бургију, са све позиционирањем по ПС-у?

Прву варијанту, али погоњену бушилицом имам пар година јер сам је нашао негде за ситне овце и.... 'нако... ништа посебно.

Другу варијанту, а-ла "Дрил Доктор" бих рађе користио, али после изучавања теорије и праксе оштрења бургија, да ти кажем: имаћеш више вајде од културног тоцила са сопственоручноизрађеним адаптером да ти помогне да одржаваш правилан угао (можеш да будеш добар са тиме и "из руке", али ипак...) и наравно, да знаш шта треба да добијеш када оштриш бургију.
 
Oštrim burgije iz ruke, ali mi se po nekad desi i da ne pogodim ugao i onda opet ispočetka. Uglavnom gledam da kupim kvalitetne burgije i pazim kad busim, ali po nekad mi treba da se malo “osveže”, gledao sam one sa sopstvenim pogon sa tim rupama i rezervnim tocilom
 
Pazario danas za 90e. Čovek umro žena sve rasprodaje maltene me bilo sramota već da pitam za cenu. Rekao sam mojoj da ne planiram pre nje da umirem
5a559cdddb288275598df2286221dd92.jpg
3af47fd5861675e67613243e4ebebb3a.jpg
b0cb8769af7b1cbf5af50c13d694a923.jpg
7e34a9b22ea5b2f04dda111273e042d3.jpg


Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Ima li neko predlog da iskoristim mije staro tocilo. Promera je oko 30 cm, stoji na nekom protrulom drvenom nosaču. Moze li se iskombinovati nesto od ves masine, imam dve sa losim programatorom a dobrim motorima.
 
Motor veš mašine može da pokreće tocilo. Na osovinu tocila stavi remenicu bubnja veš mašine a motor spoji na "pranje". Ima dovoljno snage i dovoljno brzine za taj promjer kamena. Na taj način pokrećem tocilo sa kamenom oko 60 cm. Ako ti se učini sporo povećaj remenicu na motoru.


Čitam ovo od kolege mirosti pa se mislim dali mislimo na isto. Za mene je tocilo sprava za oštrenje sa malom obodnom brzinom brusnog kamena. Direktno na osovini koja se vrti 400 o/min kamen 30 cm mi više liči na brusilicu.
 
Poslednja izmena:
@frkani
Za fino oštrenje kuhinjskih noževa, zaista bi trebalo manje obodne brzine i bilo bi dobro imati i onu posudu sa vodom kroz koju prolazi tocilo.
Ali za opštu upotrebu, oštrenje ručnog alata(motike, budaci, sekire, kose za motorne kosačice itd..) ovih 400 obrtaja za to tocilo od 30cm je idealno.
Ako je tocilo direktno na osovini povoljnije je iz razloga što nema gubitaka na kaišu jer je snaga ove niže brzine svega 80w, koliko se sećam..
 
Kupih pre negde ovu brusilici za zidove, i danas uključim da probam, kad ono nikad bučniju mašinu nisam video..
Dali neko ima iskustva sa ovim, jel svaka tako bučna..
Mada pogledam u uputstvu, piše 94dB!?
612168cbdb7fa9b558a6776e939939a2.jpg


Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
 
Лука, обзиром да одавно постоје "Abibas" и "Reabok" патике, можда би било на месту да напишем да постоји марка која се оригиналу зове "Ryobi". Можда си направио само грешку у писању назива марке, ал' опет - можда стварно има неки алат са натписом "Rioby", па да се не залетиш на ту стару кинеску фору са сличним називима.

А сам алат, колико сам ја могао да покупим реакције по Нету, не сеже даље од простојног аматерског алата. Сад, можда имају и неке профи линије, али ја не знам, нити сам имао прилике да до'ватим у руке ништа њихово, хоби или професионални.
 
Nazad
Vrh