Alati i radionice

Ja kupio one drzace za srafcigere i alat u lidlu. Bacene pare. Dobra ideja al ispadaju srafcigeri. Katastrofalno lose. Ako izvadis jedan, svi poispadaju. Ne smes ih taknuti ili sve kao kula od karata se raspada.
Ne moze nista probusenu dasku da zameni izgleda!
 
E macane pa dobio sam popust ;)
Za 100000 uzeo to i aku brusilicu,dve baterije i punjac su tu ukljuceni,posto se sve doplacuje kada se kupuje.
 
Jbg jeste,aliiii...Sad sam skidao blinde na kombajnu,br br gotovo,tisina,nema kablova,creva,krenuo da valjam soju,hoce kisa a pukne guma na valjku,dizalica br br,meci rezervnu i vatra,
Volim brzo resavanje stvari,ono kada se nateze ko pijan gace...ufff.
 
Vredi,prosle godine u tanjiranju menjao 3x lezaje na valjku,nemoz skinuti kosuljicu da j..e rak raka,onda kod komsije po aku brusilicu,ko ce se vracati kuci sa sve masinom,fik i gotovo,daj drugi.
 
Aku alat je lepa stvar, ali zna da bude problem baterija. Nije večita, a proizvođači namerno rade izmene da bi prodavali nove uređaje a ne baterije. Litijum dosta dugi traju, no ne valja ih štedeti. Ne valja da stoji npr godinu dana da se ne koristi. I rizična je da se zaboravi na suncu, hoće vatromet da napravi.
Ja sam kupio obe Parkside. Veliku na 20V još nisam ni probao, a sa malom radim skoro svakodnevno još malo godinu dana. Za 30€ se otplatila više puta. Mada su moji holšrafi u plastici, tako da ne znam koliko bi podnela teške uslove. Ne verujem da bi kod automehaničara ili molera prebacila 6 meseci
 
Evo kvaliteta Parside alatke..
Svi zupčanici klimaju na osovinam po 0,1mm, konusni prenos nepodešen, masti imao par kapi, itd, itd..
Mlo sam kombinovao podloškama, zalepio zupčanike na osovinama, i sada je 5-6 dB tiša..
Zaključak: kolko para manje muzike..
Za 7500 din ovo nije uopšte jeftina alatka!
Ali meni treba za vikend, pa sam morao kupiti..
Video sam i onu 'stubnu' bušilicu i zaista je smešna..
c6af212f9ef107d2518e9e909d9e788a.jpg
6f078f59e7b45dd96b8c28d5d6a274e7.jpg
9f982eef23750c988e35e2a2087eaf74.jpg


Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
 
Zato sam ja uvek pre za polovan a dobar alat nego za neke nove "igrackice". Mnogi kazu tako kad kupuju taj jeftin alat da je za njih dobar jer im ne treba cesto. Medjutim, ja sam na zalost imao situacija da bas tad kad mi zatreba ne mogu da odradim poso, a onda u tim trenucima cena je najmanje bitna.
 
Pro pola sata sam probao ošmirglati jedan zid, i to radi onako solidno sa šmirglom P40, međutim posle 15-20 minuta bila je skoro vrela.
O nekom iole ozbiljnijem radu ovde nema govora.
Ovo mi je prvi električni alat koji sam kupio kod njih, i mislim da nema smisla bacati pare na to.
Piše da je 1050W, ali je motor manji nego na staroj Iskri od 600W. Ovo su izgleda novi kineski Wati.. :ROFLMAO:
 
Zato sam ja uvek pre za polovan a dobar alat nego za neke nove "igrackice". Mnogi kazu tako kad kupuju taj jeftin alat da je za njih dobar jer im ne treba cesto. Medjutim, ja sam na zalost imao situacija da bas tad kad mi zatreba ne mogu da odradim poso, a onda u tim trenucima cena je najmanje bitna.
Tu si u pravu. Još bolje ako onaj što ga prodaje nema pojma koliko stvarno vredi to sto ima. Ako alat nema lufta u zupčanicima, a ne radi, najverovatnije treba samo zameniti četkice, a to možeš dobiti bukvalno za džabe. Imam takvu bušilicu, dobio je bukvalno za par piva, rasklopio, zamenio četkice i radi još uvek, bolje nego bilo koja "nova" .
 
Nazad
Vrh