Alati i radionice

Ja često radim ugradnju ili modifikaciju jastuka na šasije i kojekakve druge modifikacije.
Većina modifikacija, dodataka ili prepravki na šasijama su odavno standardizovane i jasno je propisano šta se na šasiji sme raditi, kako se ojačava, kako produžuje, kojim materijalom itd, itd.
Vozilo koje učestvuje u javnom saobraćaju mora ispunjavati bezbednosne norme, radi drugih koji učestvuju u saobraćaju i nije dozvoljeno da budu nebezbedni radi ovih slobodnih umetnika konstruktora.. U suprotnom svi na obuku kod Pakistani Truck-era :ROFLMAO:, studiranje mašinstva motornih vozila je bullsheet..
Ja najčešće koristim savijene L profile 140x80, debljine 8, 10 ili 12 mm u kvalitetu s355 ili ti po srpski Č.0563, zavisno šta radim.
E sad ako je divlja varijanta, gde planiraš da se poigraš po ličnom osećaju, ipak ti ne preporučujem da koristiš limovinu preko 12mm, jer sve preko te debljine ima tendenciju da puca pri savijanju..
U gornjoj i donjoj zoni šasije(horizontale) nije dozvoljeno varenje ili bušenje. Otvori za vezu profila na šasiji moraju biti udaljeni minimalno 40mm. Vijci za vezu su M12 ili M16, 10.9 i samoosiguravajuće navrtke.
Što se tiče naplate posla, jedini pošten način je po utrošenim satima. Svoju satnicu znaš. Brza laka zarada nije dugotrajan model poslovanja, iako je firma strana i lovatorska..
Napisah dug literarni rad za forumski nivo, ali u vidu sam imao da ponekada posle havarije vozila koje su pojedini stručnjaci radili znaju da se sjate i neki sudski veštaci, a oni gledaju isključivo standarde i mere ovo što gore napisah( jer drugo neznaju)..
Radeci atest na sopstvenom kamionu, dobio sam saglasnost od FAP korporacije u kojoj pise da se osiguranje od klizanja nadogradnje ostvari ugradnjom L profila vezanog za gornje pero glvnog nosaca (gornje zone sasije) pomocu 3 vijka M14x40mm kvaliteta 10.9. To su instrukcije proizvodjaca koje bi trebalo da se prate prilikom prepravke vozila. Meni je busenje sasije u delu koji je noseci totalno nesigurno i nelogicno, cak stavise tezi se da svi otvori na sasiji budu u mrtvoj zoni gde su naponi najmanji. Ostaje mi da se nakon povratka na fakultet konsultujem sa profesorom koji inace radi dokumntaciju za ateste i predaj predmete vezane za drumska vozila. Rupe na sasiji jos nisam izbusio a ostali posao je uradjen davnih dana.
 
Taj valov si trebo razbiti pre krecenja jer nikad neces vise koristiti.
Nisam jedini koji ima VALOV u radionici
Boga mi ja sam razbio 1,5m jedva ima još 8m
Toliko žice u betonu to je strašno!!!!!
A beton zelen
Ostao mi ne pod od valova koji nemogu da razbijem
Mora doći onaj TRESKAVAC da roka
A zid jedva probio cigla ipo stari format i beomal
Zidano u komunističko vreme od ostataka stare kuće utvrdjeno


Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Bez treskavca nije bilo sanse vidi se iza tegova.
05ZhqVb.jpg
 
Ovi moji BOSANCI nisu štedeli cement
A imam tri betonske grede u radionici 60x40cm
A žice u betonu kao u priči, zidovi na 2 stare cigle
Jbg gore nekad bio klip kukuruz 35t smo krunili odatle

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Moji su kupili staru kuću sa 30ari placa
Bilo je sve onako komplet domaćinstvo ali sve staro
Od tog starog je ostao jedan podrum onaj tunel, ispod nus prostorija
Sve ostalo su srušili!!

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Jel zna neko kako ispraviti sajlu?bezveze zvuci ali pozajmio sam rodjaku sajlu da obori neko stablo i kad je vratio ona na par mesta savijena.kontam da je vezivana u cvor.dal bi grejanje pomoglo?
 
Od jeftinijih varijanti za aku alat topla preporuka za einhel... Samo u hobi varijanti teško je izbeći crkavanje baterije, i obavezno je ostavljati napunjenu i skinutu sa alata...
 
Ja imam ovu vec nekih 2-3god prezadovoljan.
Pre neki dan uzeo udarni odvijac 300Nm. skidao tockove sa pobede 5t kljuc 27,trebalo bi da su m18. Kada sam vracao, nije nesto mnogo poluga imala posla.Odusevio me.
Dve godine garancije servis u Novom Sadu,
 
Milwaukee po meni za burzuje, za nas obicne smrtnike jos uvek kljuc i poluga.



Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh