Alati i radionice

Koji brend je dobar a pristupacan za Aku srafilice? Uglavnom za busenje i srafljenje drveta?

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Koji brend je dobar a pristupacan za Aku srafilice? Uglavnom za busenje i srafljenje drveta?
Makita na baterije kupio jedno cetiri komada od garavih na buvljoj pijaci, po 500 din/kom i dva punjaca isto 500din/kom. Baterije posaljes na prepakovanje u Nis, naprave jace (stave jace unutra celije) to je oko 1000 din/kom pa kolko ti treba, mislim da su dve baterije dosta, jedna se puni sa drugom radis. Bilo i srafilica na struju sa kabelom Makita za to su trazili 5000 din. Makita su vrh.
 
Makita na baterije kupio jedno cetiri komada od garavih na buvljoj pijaci, po 500 din/kom i dva punjaca isto 500din/kom. Baterije posaljes na prepakovanje u Nis, naprave jace (stave jace unutra celije) to je oko 1000 din/kom pa kolko ti treba, mislim da su dve baterije dosta, jedna se puni sa drugom radis. Bilo i srafilica na struju sa kabelom Makita za to su trazili 5000 din. Makita su vrh.

Da Makita jeste top brend, ali se plasim kopija. Ako je original svakako vredi.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Igrom slučaja i sudbine dodjoh do jednog HUGONGA 160A
Na testu je
522a6248caf0f5909b022cba724e32c6.jpg
2da1199e5739466051eae570734f5067.jpg


Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
Prvi utisak potrošio 40 bazičnih esab ok4808, i 16 EDUR 600 sve su 3,25mm
radim na 95_100a prezadovoljan
Probao 4mm rutilnu jako lepo nosi prvu na 140A
Za sada reči hvale a vreme će pokazati!!!!
Stvarno ne štedim mašinu pre 5 dana mi crko EWM PICO 162 i prodao sam ga crknutog za 150e nekom u MLADENOVAC što opravlja aparate
Tako da znate ako nadjete u oglasima
Računam samo nek je 100e opravka to je 250, da zamenim kablove i viljuške još 50e to je 300e on ispravan vredi 300_350e i nema garancije na opravku
Dobio HUGONG u kompenzaciji mene košta 1 dan ispod kamiona i imam 2 god garanciju
Tako da dok traje garancija UDRI MILJU PO FITILJU
Kao one crvene MAKITA male brusilice još rokaju pun gas
Ujutru stiže STEYR članu LEKA i pravimo uporedni test



Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
1a143f1fc89e3a91c79d6c621c6ad526.jpg
 
Poslednja izmena:
Ови из "Лидла", ако им буде требало пара на брзину, довољно да изнесу сав алат по неким ценама између редовних и акцијских цена и распродали би све до последњег комада. То бре одлази к'о џабе да дају...
 
Treba mi vase strucno misljenje.
Doteruju mi sledece nedelje actrosa 2007 abrol plus na sasiju nabudzen grajfer. Sasija je produzavana i nikako nije ojacana, koliko sam zagledao saksija je max 8mm. Grajfera su ludaci zavari li za sasiju i on nepuca. Sasija stalno puca na istom mestu, u proseku jednom mesecco je vare i uzimaju 150 evrica za to, pola sata posla, to im vari lokalni bravar. Moj plan je da napravim sablon, u sasiju da ubacim u profil koji cu napraviti od lima 15mm. Kad izbusim te profile da posrafam ojacane i gotovo. Plan mi je da stavim ojacane Duzine od 60 do 80cm. Ima pun klinac instalacije i creva od hidraulike ali nije veliki problem da se uradi.
Sta mislite koliko je realno da se uzme za to, nikada nisam radio ovakav posao, firma je strana i imaju kintu
 
Ta aku busilica iz lidla,jel ide uz nju punjac ili baterija sa tom cenom od tih 6k dinara,ili je to samo busilica a ostalo dokupljujes ?.
 
Treba mi vase strucno misljenje.
Doteruju mi sledece nedelje actrosa 2007 abrol plus na sasiju nabudzen grajfer. Sasija je produzavana i nikako nije ojacana, koliko sam zagledao saksija je max 8mm. Grajfera su ludaci zavari li za sasiju i on nepuca. Sasija stalno puca na istom mestu, u proseku jednom mesecco je vare i uzimaju 150 evrica za to, pola sata posla, to im vari lokalni bravar. Moj plan je da napravim sablon, u sasiju da ubacim u profil koji cu napraviti od lima 15mm. Kad izbusim te profile da posrafam ojacane i gotovo. Plan mi je da stavim ojacane Duzine od 60 do 80cm. Ima pun klinac instalacije i creva od hidraulike ali nije veliki problem da se uradi.
Sta mislite koliko je realno da se uzme za to, nikada nisam radio ovakav posao, firma je strana i imaju kintu

Kontaktiraj @Goran G. ako je voljan da ti pomogne, ako se ne varam on je to kod sebe radio..
 
Prvi utisak potrošio 40 bazičnih esab ok4808, i 16 EDUR 600 sve su 3,25mm
radim na 95_100a prezadovoljan
Probao 4mm rutilnu jako lepo nosi prvu na 140A
Za sada reči hvale a vreme će pokazati!!!!
Stvarno ne štedim mašinu pre 5 dana mi crko EWM PICO 162 i prodao sam ga crknutog za 150e nekom u MLADENOVAC što opravlja aparate
Tako da znate ako nadjete u oglasima
Računam samo nek je 100e opravka to je 250, da zamenim kablove i viljuške još 50e to je 300e on ispravan vredi 300_350e i nema garancije na opravku
Dobio HUGONG u kompenzaciji mene košta 1 dan ispod kamiona i imam 2 god garanciju
Tako da dok traje garancija UDRI MILJU PO FITILJU
Kao one crvene MAKITA male brusilice još rokaju pun gas
Ujutru stiže STEYR članu LEKA i pravimo uporedni test



Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
1a143f1fc89e3a91c79d6c621c6ad526.jpg
Ja dosta dugo gledam ovaj HUGONG od 200A , https://www.trgo-agencija.hr/alati-...l-sa-kablovima-hugong-jamstvo-12-mjeseci.html
ovaj extreme 160 mi nesto jako jeftino 1100kn , ovaj od 200A je tezi i veci , i skuplji 2070kn.
 
Treba mi vase strucno misljenje.
Doteruju mi sledece nedelje actrosa 2007 abrol plus na sasiju nabudzen grajfer. Sasija je produzavana i nikako nije ojacana, koliko sam zagledao saksija je max 8mm. Grajfera su ludaci zavari li za sasiju i on nepuca. Sasija stalno puca na istom mestu, u proseku jednom mesecco je vare i uzimaju 150 evrica za to, pola sata posla, to im vari lokalni bravar. Moj plan je da napravim sablon, u sasiju da ubacim u profil koji cu napraviti od lima 15mm. Kad izbusim te profile da posrafam ojacane i gotovo. Plan mi je da stavim ojacane Duzine od 60 do 80cm. Ima pun klinac instalacije i creva od hidraulike ali nije veliki problem da se uradi.
Sta mislite koliko je realno da se uzme za to, nikada nisam radio ovakav posao, firma je strana i imaju kintu
Ja često radim ugradnju ili modifikaciju jastuka na šasije i kojekakve druge modifikacije.
Većina modifikacija, dodataka ili prepravki na šasijama su odavno standardizovane i jasno je propisano šta se na šasiji sme raditi, kako se ojačava, kako produžuje, kojim materijalom itd, itd.
Vozilo koje učestvuje u javnom saobraćaju mora ispunjavati bezbednosne norme, radi drugih koji učestvuju u saobraćaju i nije dozvoljeno da budu nebezbedni radi ovih slobodnih umetnika konstruktora.. U suprotnom svi na obuku kod Pakistani Truck-era :ROFLMAO:, studiranje mašinstva motornih vozila je bullsheet..
Ja najčešće koristim savijene L profile 140x80, debljine 8, 10 ili 12 mm u kvalitetu s355 ili ti po srpski Č.0563, zavisno šta radim.
E sad ako je divlja varijanta, gde planiraš da se poigraš po ličnom osećaju, ipak ti ne preporučujem da koristiš limovinu preko 12mm, jer sve preko te debljine ima tendenciju da puca pri savijanju..
U gornjoj i donjoj zoni šasije(horizontale) nije dozvoljeno varenje ili bušenje. Otvori za vezu profila na šasiji moraju biti udaljeni od gornje/donje ravnine minimalno 40mm. Vijci za vezu su M12 ili M16, 10.9 i samoosiguravajuće navrtke.
Što se tiče naplate posla, jedini pošten način je po utrošenim satima. Svoju satnicu znaš. Brza laka zarada nije dugotrajan model poslovanja, iako je firma strana i lovatorska..
Napisah dug literarni rad za forumski nivo, ali u vidu
Ja često radim ugradnju ili modifikaciju jastuka na šasije i kojekakve druge modifikacije.
Većina modifikacija, dodataka ili prepravki na šasijama su odavno standardizovane i jasno je propisano šta se na šasiji sme raditi, kako se ojačava, kako produžuje, kojim materijalom itd, itd.
Vozilo koje učestvuje u javnom saobraćaju mora ispunjavati bezbednosne norme, radi drugih koji učestvuju u saobraćaju i nije dozvoljeno da budu nebezbedni radi ovih slobodnih umetnika konstruktora.. U suprotnom svi na obuku kod Pakistani Truck-era :ROFLMAO:, studiranje mašinstva motornih vozila je bullsheet..
Ja najčešće koristim savijene L profile 140x80, debljine 8, 10 ili 12 mm u kvalitetu s355 ili ti po srpski Č.0563, zavisno šta radim.
E sad ako je divlja varijanta, gde planiraš da se poigraš po ličnom osećaju, ipak ti ne preporučujem da koristiš limovinu preko 12mm, jer sve preko te debljine ima tendenciju da puca pri savijanju..
U gornjoj i donjoj zoni šasije(horizontale) nije dozvoljeno varenje ili bušenje. Otvori za vezu profila na šasiji moraju biti udaljeni minimalno 40mm. Vijci za vezu su M12 ili M16, 10.9 i samoosiguravajuće navrtke.
Što se tiče naplate posla, jedini pošten način je po utrošenim satima. Svoju satnicu znaš. Brza laka zarada nije dugotrajan model poslovanja, iako je firma strana i lovatorska..
Napisah dug literarni rad za forumski nivo, ali u vidu sam imao da ponekada posle havarije vozila koje su pojedini stručnjaci radili znaju da se sjate i neki sudski veštaci, a oni gledaju isključivo standarde i mere ovo što gore napisah( jer drugo neznaju)..
 
Prvi utisak potrošio 40 bazičnih esab ok4808, i 16 EDUR 600 sve su 3,25mm
radim na 95_100a prezadovoljan
Probao 4mm rutilnu jako lepo nosi prvu na 140A
Za sada reči hvale a vreme će pokazati!!!!
Stvarno ne štedim mašinu pre 5 dana mi crko EWM PICO 162 i prodao sam ga crknutog za 150e nekom u MLADENOVAC što opravlja aparate
Tako da znate ako nadjete u oglasima
Računam samo nek je 100e opravka to je 250, da zamenim kablove i viljuške još 50e to je 300e on ispravan vredi 300_350e i nema garancije na opravku
Dobio HUGONG u kompenzaciji mene košta 1 dan ispod kamiona i imam 2 god garanciju
Tako da dok traje garancija UDRI MILJU PO FITILJU
Kao one crvene MAKITA male brusilice još rokaju pun gas
Ujutru stiže STEYR članu LEKA i pravimo uporedni test



Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
1a143f1fc89e3a91c79d6c621c6ad526.jpg
ipak malo vise od 300-350
 
Treba mi vase strucno misljenje.
Doteruju mi sledece nedelje actrosa 2007 abrol plus na sasiju nabudzen grajfer. Sasija je produzavana i nikako nije ojacana, koliko sam zagledao saksija je max 8mm. Grajfera su ludaci zavari li za sasiju i on nepuca. Sasija stalno puca na istom mestu, u proseku jednom mesecco je vare i uzimaju 150 evrica za to, pola sata posla, to im vari lokalni bravar. Moj plan je da napravim sablon, u sasiju da ubacim u profil koji cu napraviti od lima 15mm. Kad izbusim te profile da posrafam ojacane i gotovo. Plan mi je da stavim ojacane Duzine od 60 do 80cm. Ima pun klinac instalacije i creva od hidraulike ali nije veliki problem da se uradi.
Sta mislite koliko je realno da se uzme za to, nikada nisam radio ovakav posao, firma je strana i imaju kintu
Šticar?
Radio sam to nadji me na facebook
Nipošto 15mm
Nosači dizalice moraju biti ELASTIČNI!!!!!
Ako ih ukrutiš pući će šasija!!!
Nikako varenje javi se!!!!

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
ipak malo vise od 300-350
To je bio moj aparat
Čovek je majstor skidam kapu!!!
4_5 nazovi elektroničara je gledalo i nije znalo šta mu je
Čovek ga je jutros dobio i rešio probleme!!

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
Skinuo je crvenu farbu ostao je golišav aluminijum
23799f6574175bf581f6e074c85550f6.jpg
72fa2aff0c0fec013094cf59ffba7d5f.jpg
d01fdc0906f55897932d0aa6cded15ab.jpg
fdc3bd5a1c01ecf5eb4298e5407ca1f6.jpg
 
Poslednja izmena:
Imas li neki kontakt tih iz Nisa sto rade sa tim baterijama i kako si zadovoljan?
http://www.litico.rs/product?p=1&sid=24 baterija radi dosad ima vec najmanje tri godine, doplatio sam da stave sa 20% jace panasonik celije

Da Makita jeste top brend, ali se plasim kopija. Ako je original svakako vredi.
Pa polovno od garavih, imaju ih brdo one sa 9V baterijama a skoro dzabe 500 din po komadu, rade super

evo ovakve



nemci ih izbacuju jer novije su sa kockastim baterijama pa lepse izgledaju ali ove rade odlicno, ima na KP i baterija za njih
 
Nazad
Vrh