Alati i radionice

Slikaću sutra a možda i danas kako sam ja uradio skalameriju za punjenje reduktora na kombajnu jer ima dosta a na svaki je nepristupačno da se sipa. Na kraju je metalni cev od 10mm spolja. Inače pumpa je ona šta prodavaju za bušilicu ali ovako ručno je preciznije a i nije neka velika količina koja se pretače tako da ide dosta brzo. Sipam i SAE 140 u reduktore i gura bez problema.
[url=https://postimg.cc/8JXNKSXc][/URL]
[url=https://postimg.cc/wyCJChZC][/URL]
 
Poslednja izmena:
Pet dana mi niko ne odgovara na pitanje da li se može dekalamitom pretakati ulje. Na Armi imam poseban rezervoar za hidrauliku i iscurilo mi 2 litre, treba da dospem a rupa 15-16 mm i nepristupačno, serviser ima neku pumpu sa crevom a ja se nisam nikako snašao...
Ja sam iskoristio staru hipol prskalicu onu sto se pumpa odozgo sipam ulje skinuo sam rucku ostalo samo crevo, moze se produziti po potrebi, napumpam i ulje izlazi polako. Ako sipas neko gusce ulje moze se malo zagrejati da ide lakse.
 
Pet dana mi niko ne odgovara na pitanje da li se može dekalamitom pretakati ulje. Na Armi imam poseban rezervoar za hidrauliku i iscurilo mi 2 litre, treba da dospem a rupa 15-16 mm i nepristupačno, serviser ima neku pumpu sa crevom a ja se nisam nikako snašao...
Mozee...
Cak i nafta, neko mi rece da je probijao zapusene mazalice kad nece da prodje mast.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Ne znam da li može dekalamitom ali verovatno može neko budženje, na primer uzmeš onu flašu od vode sa onom sisicom na zatvaraču i na nju natakneš tanje vagres crevo koje može da naiđe i sa njim možeš da priđeš verovatno
 
Koja količina ulja se usipa?
Ako je velika onda boca pod pritiskom vazduha ili pumpa!!
Ako je mala možeš kako hoćeš!!




Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Ili da uzmeš crevo odgovarajućeg promera, i na najobičniju plastičnu flašu od 2 litre na čepu izbušiš rupu za to crevo. Flašu napuniš tim ulje i okreneš. Ako slabije ide probušiš rupu na dnu flaše kada okreneš flašu. Ili uzmeš kanticu za ulje sa onom cevčicom, pa onda polako prebaciš.
 
Dosipaš u menjač?
Napravi sebi bocu za usipanje ulja!!
Moraćeš i menjati nekad

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
A neka posuda sa pumpom za kipovanje od prikolice? Može da se nadje i od kamiona za dizanje kabine. Ima posuda, pumpa, samo odgovarajuće crevo.
 
Nisam napisao još u poruci, ja koristim onu pumpu kojom se izvlači ulje iz bureta. Samo je ubacim u kanister sa uljem i navrnem parče starog creva od hidraulike sa navojem koji odgovara onom na pumpi. Time i punim i ulje u motor i u menjač. Pri jednom pumpanju ide oko 3 dcl ulja. Relativno brzo i nema prosipanja.
 
Nisam napisao još u poruci, ja koristim onu pumpu kojom se izvlači ulje iz bureta. Samo je ubacim u kanister sa uljem i navrnem parče starog creva od hidraulike sa navojem koji odgovara onom na pumpi. Time i punim i ulje u motor i u menjač. Pri jednom pumpanju ide oko 3 dcl ulja. Relativno brzo i nema prosipanja.
Imam tu pumpu ali me mrzi da je skidam sa bureta radi 2 litre ulja...
 
Uzmeš 2 boce od auto plina na otpadu
1 ventil 2"
jedan 1/2"
1 tubeles ventil
2 parčeta cevi 2" sa navojem
Jedno crevo i malo holendera

Nabiješ pritisak kompresorom i sipaš šta hoćeš i gde hoćeš
Na malom ventilu uvrneš tanku cevčicu 10mm da je možeš svuda ubosti
0f4dfd15fb1fe667fd5be0c0e8b67521.jpg


Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Pet dana mi niko ne odgovara na pitanje da li se može dekalamitom pretakati ulje. Na Armi imam poseban rezervoar za hidrauliku i iscurilo mi 2 litre, treba da dospem a rupa 15-16 mm i nepristupačno, serviser ima neku pumpu sa crevom a ja se nisam nikako snašao...
Јел имаш ону ручну прскалицу, пластични бурић од 3-10 литара што се пумпа као бицикл пумпа......скинеш прскалицу, оставиш само црево.....ето ти још једно решење.
П. С. виш док не подвикнеш нико ни му ни бе....сад сви
Послато са IQ1019N помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh