Alati i radionice

Napravi ovakav kao što sam postavio sliku jednosnatno a korisno ja sve reduktore punim tako stavio sam duže crevo od 2,5m i ta skalamerija stoji na zemlji a crevo stigne gde treba dosta puta ćerka pomaže njoj je interesantno to da vrti dole a meni znači puno.
 
A kako biste rešili da povučete naftu iz bureta do rotacione pumpe koja stoji na buretu i ne može sama da povuče naftu? Kad jednom nafta (na neki način) dođe do nje onda dalje pumpa radi posao jer na dnu usisnog creva u buretu postoji nepovratni ventil sa sitom. Ja sam pokušao da u bure ubacim ručnu pumpu kojom napumpam naftu do rotacione i to funkcioniše, ali potom pretakanje ide jaakoooo sporo pošto je sama ručna pumpa onda prepreka. Npr. 50l sam sipao 20-30 minuta. Kao opcija mi stoji da na ulaz pumpe stavim neki "T" član preko kojeg ću zalivati pumpu, ali tu će garant biti i prosipanja koje bih hteo da izbegnem.
 
Mogu se naći jeftino pneumatske pumpe za bure
Koriste se za ulja a i naftu mogu sipati
Ja ih koristim i za ulje i naftu kapacitet oko 10l u minuti
Sama povlači i tera je kompresor 2 glave 100l


Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Ne znam koliki postoji najveći špric,može s njim.Mogao bi i neki veliki špric za torte.Ja lično obično odsečem flašu od koka kole i u nju nabijem crevo željene dužine od 3/4 ,pasuje tačno da ne curi i samo dignem malo višlje tu bocu.Ulje ode prirodnim padom.
 
Nije losa pumpica ona na busilicu, imam je koristio za naftu.
Kosta 1000din.
Sad razmisljam, moze se namestiti ruckica umesto busilice da se okrece rucno.
Ulje je gusto, ima da ide a i stavicu manja creva, ulaz i izlaz mislim da su pola cola.
Nije lose kad se sipa u bocne reduktore i menjac gde je nepristupacno.
I ja sam do sad na flajku,crevo, prirodnim padom.
Sporo je, gusto ulje, pogotovo zimi.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Ja sam naso resenje u vidu stare mehanicke pumpe za gorivo. Tu idu tanka creva pa je prakticno i za nepristupacna mesta i za male otvore. Jes treba da se druka, ali za dolivanja ulja po 2-3 litra nikakav problem.
 
Može plastični točir sa providnim silikonskim crevom kao nastavkom a brzina sipanja zavisi od gustine ulja.
Može i ovako,
93845504_929467170807444_2197830057802596352_n.jpg
 
Naruci kruznu testeru za metal. Zakon je i za metal i za plastiku. Ja imam i bas ovakve kao sto je Kiraj postavio, ali su plitke i mogu da probuse materijal debljine do 5-6 mm. Imam i MAKITA koje sam narucivao preko KP i one buse do 40 mm debljine i mogu reci da su dobre.
 
A kako biste rešili da povučete naftu iz bureta do rotacione pumpe koja stoji na buretu i ne može sama da povuče naftu? Kad jednom nafta (na neki način) dođe do nje onda dalje pumpa radi posao jer na dnu usisnog creva u buretu postoji nepovratni ventil sa sitom. Ja sam pokušao da u bure ubacim ručnu pumpu kojom napumpam naftu do rotacione i to funkcioniše, ali potom pretakanje ide jaakoooo sporo pošto je sama ručna pumpa onda prepreka. Npr. 50l sam sipao 20-30 minuta. Kao opcija mi stoji da na ulaz pumpe stavim neki "T" član preko kojeg ću zalivati pumpu, ali tu će garant biti i prosipanja koje bih hteo da izbegnem.

Napravio sam ipak izvod da zalijem rotacionu pumpu. Sad je brzina pretakanja 10l za 1min 55 sec. Može da prođe i ovako - svakako je brže od ručne pumpe, al' bi bilo bolje da je još malo brže. Preostaje mi samo da zamenim onu tanku cev na izlazu iz pištolja za neku deblju. A i crevo od pumpe do pištolja bi takođe moglo biti neko deblje (sad je pola cola), imao sam ovaj komad od 5m, a ne kupuje mi se drugo... A možda je i do pumpe, ipak je to mala i slaba pumpa...

 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh