Alati i radionice

To je sigurno ali ovo nije privatna prepiska gde se svi poznaju... sta treba da misli neko ko prvi put cita ovo. Treba paziti sta se pise...
 
У свакој шали, више од пола је истина

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
Evo malo pre kolega Kiraj vido o cemu se radi kod navedene Makite.
Cim on tako nesto nesto ima znaci da su i one druge stvari sumnjive sto ima Hilti itd.
Imao je Stihl HS82R i ja sam je narucio kod njega.... Do kraja nedelje znacu sta sam uradio
Da li je stigla mašina koju si naručio ?
 
Da li je stigla mašina koju si naručio ?
Jeste druze, zaboravio sam da kazem.

Sve je u redu, pali i radi kako treba. Podmazao sam makaze jer su od trave i nekakve smole bile ulepene i izservisirao je malo i ostavio da ceka poso u prolece.

Brinuo sam se dal nije vruca.. pisao sam predstavnistu i rekli mi da nemaju je na listi.

b50a39448196dc84c1c45d3e90404523.jpg


389443ba14311f5a9b272378fb78c5cb.jpg


Tek sad pogledao sam ponovo. Nije je skinuo sa KP'a
Iako je masina kod mene.

https://www.kupujemprodajem.com/STI...a-80cm-55116699-oglas.htm?filter_id=170902317
 
Poslednja izmena:
Danas u otpadu naidjem na pneumatski pistolj 1/2" uzmem ga reko 50din kg a nije tezak 2-3kg dodjem kuci ocistim ga od blata ono CHIKAGO PNEUMATIC Ali nece da radi I kocka ostecena otvorim ga ono lamelice zalepile od malko masnoce I prasine operem u nafti I skontam da imam jedan polomljen no name sto ga buraz pogazio SCANIOM upasujem osovinu od toga rashodovanog a lamele popakujem I radi bez greske


Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Danas sam se "prinudno" ponovio...
Juče mi crkla (definitivno) mala brusilica Einhell od 500w proizvedena u Decembru 2009. a kupio sam je u Martu 2010. i trajala je eto, skoro pa 9 godina....
Izgoreo rotor....
Kupio sam je novu za 15 eura, i isplatila se višestruko,sekla i brusila i što može i što ne treba....
I odem juče do komšije da pozajmim, aaaa mi nemamo, crkla, odem kod drugog, nije kod kuće, idi kod onog pa traži....
Ja tamo, aaaa, mi smo vratili....
Popizdeo sam, i jutros u auto pa popreko za Rumu, "prašnjavkom", bilo tvrdo, zamrznuto, i isto tako natrag. I kupim NOVU istu ko što sam imao (Einhell 500w) za 3.300 dinara....
Nek traje upola kao stara i biću prezadovoljan....
Na staroj je odmah crkao kabal, i više puta sam menjao ležajeve, četkice, jednom kondenzator, prekidač nije držao sam, nego podbacim dinar pod onaj jezičak i drži...
Dve godine garancije...
Evo stare i nove, slika za "arhivu", uspomenu i dugo (lepo) sećanje....

20180125_093607.jpg
 
A sta ti je crklo na staroj brusilici? Rotor ili stator?
Ne tvrdim da se isplati viklovati, ali ako je cena 10-15€, mozda i nije tako strasno.
Za taj Einhen elektricni alat kazu da su sa dobrim elektromotorima.
 
Auuuu, nije valjda da sam baš toliko providan...
Zaista mi je to bila namera...:ppozdrav:
Taman sam na staroj promenio četkice, gornji ležaj i onu bronzanu, bakarnu piksnu u glavi...Zategnuta ko praćka....
Na staroj je konusno tanjirasti još uvek dobar a to ume da crkne na drugim, tako mi je otišla DeWalt mala....
Mirosti, nisi me izgleda razumeo, staru sam platio novu 15 eura, ne znam koliko košta viklovanje rotora stare, ne verujem da je ispod 1500 dinara a možda i više, ali neću da ga nosim na opravku, ima nova i nek' radi....
 
Da tako je....
Model stare je BT-AG 500 i platio sam je 15 eura a ova nova je TC-AG 115 i platio sam je 3.299 dinara....
Ovako na oko su identične ali nova je 130 grama teža od stare ako taj podatak nešto znači i plastika drugačije leži u ruci. ...
Drugačije i zvuči, kad uključim prekidač kao sa nekom malom zadrškom krene dok je stara odmah maksimum obrtaja...
 
Kupis polovan plavi BOSCH za 10-20e I miran doveka
Bar je moje iskustvo takvo
Moj burazer kupuje te hobi alate I uvek cacka oko njih ali on se samo igra u garazi u gradu
Svako ima svoj izbor I to postujem ja sam malko sirov i kratkih zivaca I definitivno dajem glas za profesionalni alat makar I polovan

Inace danas mi pukne cev od vode, ustvari je istrulila u betonu da bih uvukao novu instalaciju moram izbusiti 8 zidova od stare cigle a zidano beomalom I jednu betonsku plocu 25cm debelu

Upalim HILTI 72 placen 60e polovan 30-40godina star CEO METALNI I gas izbusim sve burgijom 20mm medjutim cev je 25mm
Drugar donese svog kineza ima I burgiju 28mm koja ne pasuje u moj Hilti busio jednu rupu I kinez se usijao , nadjem u selu burgiju za Hilti 36mm donesem I baba HILTI sve zavrsi bez muke,
A zidovi debeli negde cigla negde cigla ipo Al ide Hilti ko zmaj A kinez na hladjenje

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Slikaću sutra i ovde postaviti sliku kolekcije RASTURENIH "brendiranih" malih brusilica...
Bosch, DeWalt, Black&Decker, Skil...
Napustio sam odavno taj sistem, samo "brendirano", i ništa drugo...
To je Lovac, zaista moglo nekada davno, pre 20 i kusur godina, ALI danas više ne...
Da mi je neko rekao da ću da hvalim P.R.C. Kina električni alat, opizdio bih ga masnom krpom po glavi...
Po mom iskustvu, i "no name" alat ume da (prijatno) iznenadi i za uloženi novac dosta vrati kroz ono koliko traje i služi...
 
Imam suprotno iskustvo imao sam dve gajbe od jabuka PRC brusilica a cak I onih malih iskra ero black decker GALEB I ostalih produkata PRC
PO MENI SAMO PROFESIONAL
MAKITA
PLAVI BOSCH
FEIN
METABO
HILTI
E HITACHI nisam probao a mnogi ga hvale

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
po meni su plava bosch i black & decker crvena prva liga brusilice, al isto tako imam pored njih ih i matrix od 2000w i womax malu (ne znam tacno koliko vati al je znatno slabija), vidi se da su slabijeg kvaliteta al ne posustaju nakon dosta godina. Dosta su jeftinije al vredi i njih uzeti.
 
Hitachi sam kupio 11te mala busilica FDV16 i radio prilicno sa njom sitne stvari ali losa je. Futer se prvi razljebio, pa umesto njega stavim Rohm i od tada bolje ali im i prekidac nikakav, prebacivanje udarac/bez je los, kabli los.
Tako da sam je izbacio iz upotrebe.
Kod mene je Hitachi pojeo leba vise ne kupujem tu marku.
 
Nazad
Vrh