Alati i radionice

Konacno je stigao lezaj za busilicu o kojoj je pisano par stranica ranije. Elem zaboravio sam da slikam u toku rada ali evo jedna fotka popravljene alatke:

2e304ev.jpg
Nije ista ali je iz iste serije plavog boša.
Zanimljiv stator .Do sada sam samo kod nekih Metabo bušilica video ovakav stator.






 
Nije ista ali je iz iste serije plavog boša.
Zanimljiv stator .Do sada sam samo kod nekih Metabo bušilica video ovakav stator.

Na slici u onom crnom kucistu se vide lezajevi koje sam ja menjao.
Kod mene je ostecen mesingani zupcanik druge brzine, kao posledica koristenja sa neispravnim iglicastim lezajem. Tako je stigla busilica kod mene...
 
Nisam ništa menjao,oprao sam sve delove ,stavio novu mast ,sklopio ,probao....Ko zna kada ću je koristiti?Možda je ponekad uključim da ne zarđa ponovo.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav forumasi. Imam jedan problem sa mesalicom. Naime crko mi je prekidac koji sluzi za paljenje i gasenje mesalice. Obisao sam se elektro radnje u gradu neko ne zna kako se zove. Kad se pali taster se pritiska a gasenje se vrsi okretanjem dugmeta... da li znate kako se zove prekidac strucno?
70e58f8deffc6bdb004f64c40af812f1.jpg
476c3f67acedd607f36af6ac2315b884.jpg
6d75d69fb153f166fb68f69d312d73a9.jpg
c9fe97cca9ce2316460ca24410b5d472.jpg
ac8e787720055bf594d71168995fb91b.jpg
fb4ba843c4da238f8323ae1b0a16aca2.jpg


Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
To je sigurnostni stop okretni taster. Kada se pritisne on drzi i ne vraca se. Ja sam ga sretao kao sigurnostni, cak i na njemu pise emergency stop. Tako ces ga lakse peonaci, u sustini mozes da ga povezes kako zelis.
 
Takvi prekidaci se koriste za strugove,bormasine stubne itd.Ima ih na oglasima''kupujem-prodajem'',udji u deo industrijska oprema i prelistaj malo.Skoro sam trazio sklopku neku za masinu pa sam video,inace zovu ga i nuzni stop ili tako nekako.Uglavnom na oglasima postoji a ima ga i na bubanj potoku u Bg.
 
Pozdrav forumasi. Imam jedan problem sa mesalicom. Naime crko mi je prekidac koji sluzi za paljenje i gasenje mesalice. Obisao sam se elektro radnje u gradu neko ne zna kako se zove. Kad se pali taster se pritiska a gasenje se vrsi okretanjem dugmeta... da li znate kako se zove prekidac strucno?


Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
inprovizacija
 
зваћу сутра елктричара да то погледа...

послато са gt-i9506 уз помоћ тапатока
 
Nazad
Vrh