Alati i radionice

Nemozes to kvalitetno odraditi sa nijednm plazmom,ona grubo sece,imas laser u ns firma se zove mikom.
 
imam ja,prvomajska TNP160 duuzina1000,kupljen za mene,prodajem ga jer sam kupio jos jednu masinu,i nemam mesta za njega...
 
Da li imamo nekog od kolega sa foruma da se bavi secenjem metala plazmom ?

I ako je neko upucen malo u cene te usluge ,koliko bi od prilike bilo secenje ovako necega , debljina materijala 10mm , precnik je oko 300mm

65485d299934d6bd0a16b24ece299004.jpg

Ja preporucujem Metalopromet Kula. Jako su povoljni i poslovni a ovo je pozicija za rezanje laserom.
 
Nisam imao naošare pri ruci a librica izubijana.Šta sam kupio video sam kad sam ga kući malo bolje pogledao.Bilo je mnogo cenkanja ,cena nije velika ali ovo je za muzej.
U rukohvatu sam našao papirić sa šemom .Neko ga je kod nas nedavno otvarao.Nije mi jasno kako se povezuje motor ,ne vidim nigde gde bih prikopčao žice ,da li nešto još nedostaje ?????













- - - - - - - - - -

Našao sam katalog delova ,ipak sa stator nije kompletan.


 
Na papiru su podaci za viklovanje statora,odnesi negde da ti urade,taj Koji je povadio namotaje je napisao sve potrebne podatke. Verovatno je vlasniku bill skupo

Послато са Lenovo A6020a40 уз помоћ Тапатока
 
Ovo ne može.Nema mesta za nosač četkica.........Verovatno može da se nabaci komplet motor od neke bušilice .
 
Svodi se na isto ,mnogo herca.Treba neki frekventni regulator,toliko sam uspeo da shvatim .
 
Možda može da se navinkluje na 220V

Ovo je trofazni motor, nema četkice. Industrijska mašina, treba ti frekventi regulator da bi radila. Vidi se i na šemi, čak i promjena smjera zamjenom mjesta dvije faze.

Mislim da bi se isplatilo probati nabudžiti neki drugi motor, vidi se na slikama da joj je čekić u odličnom stanju.

Treba ti ovako nešto da bi radio sa HF mašinama

https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s...-vlt-5001-2-st-verfuegbar-/745874219-168-8084

https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s...umwandler-frequenzumformer/596617203-241-2626

https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s...umwandler-frequenzumformer/596608037-241-2626

Na ulazu je trofazna struja, dakle 3x380V na 50Hz a na izlazu biraš šta ćeš, od 0V do 3x380V i 0Hz do 1000Hz. Inače mnogo dobra stvar taj HF alat jer su im motori neuporedivo jači spram normalnog alata iste veličine i imaju mnogo veći obrtni moment. Mana mu ej što je obično jako skup, radi se o baš krajnje profesionalnom alatu najvišeg kvaliteta. Polovni HF regulatori nisu tako skupi.
 
Poslednja izmena:
Vidim da je bilo priče o Makitinim brusilicama. Pre neki dan uzeli veliku od 2200w, bila 15000 za keš. Razmišljali smo između nje i DeWaltove iste snage ili možda čak 2000w, ona je bila 1000din skuplja. Prvo smo hteli DeWalt, ali kada smo je uzeli u ruku deluje dosta lakša od Makite, što je bilo presudno da uzmemo Makitu. Da li smo se za*ebali ili ipak ne? Makita je valjda ova original.
e744ef4e30ba33b2247e94bcc3c9f10e.jpg
2f099fa51d89b8febfa7180038fccfa8.jpg


Послато са SM-G386F уз помоћ Тапатока
 
Ja se isto pitam koliko je sigurno i relevantno da je ono što piše na nalepnici baš to što mislimo da jeste ?!?

Ja sam nedavno kupovao bušilicu..... i rekoh sebi neću zeleni bosch nego za relativno malu razliku u ceni kupiću plavu-profi.....

Sve super.... cena odgovara.... garancija 3 godine.... automatska glava sa zaključavanjem........itd

I kada sam došao kući i lepo raspakovao iz kutije i onda vidim da na plavoj bošovoj bušilici piše made in russia... :osmeh: ali ipak joj verujem

jer je plava..... a PLAVA boja je, boja za DEČAKE.....:haha:
 
Nema veze sta pise na njoj ako si je uspesno registrovao na bosch-ovom sajtu onda je original. Proizvode se i u Rusiji i u Kini i u jos par zemalja...
 
Imam istu takvu Makitu GA9020. Mašina je odlična. Nema šanse da se preoptereti. Ja sam moju kupio u Tehnoalatu u Valjevu.
Imam i malu Makitu GA4530 od 720W. I ona dobro radi ali joj ipak fali snage.
 
SimkeVa budi bez brige originalna je. Moja dilema je bila izmedju Bosch i Makite. Bosch je bio 1000din jeftiniji i 100w jaci, ali gledajuci iskustva sa raznih foruma svi su vise dali pozitivnih ocena za Makitu. U to vreme je i predhodni model Boscha koji se radi u Rusiji imao fabricku gresku sa zatezacem ploce. Tako da je definitivno presudila Rumunka. Za ovih god. dana kako je kod mene mislim da nisam pogresio.
 
Nazad
Vrh