Alati i radionice

Bojim se da nije kopija ili Rumunka.Inace moja je kupljena u Austriji pre par god i Made in Japan.A,sada je na vecitom pomenu.Inace bih istu uzeo.Skoro sam radio sa Milwoki slicnih karakteristika ali,nisam nesto zadovoljan.

Druze,kakvih 100e?takve male makite kostaju oko 7500.imam ih 5 i jednu veliku .sve su napravjene u rumuniji,najstarija ima 6 godina,svaki dan je "jasena"i ni na jednoj nisam imao kvara,osim kablova,
 
Evo neka sličica za Kiraja.
b93c1e71e81f407a5c9131c3e56e6f90.jpg
dd3c11241f68773f6d6591e25e41e3c2.jpg
e6c02f83f300e3f5b6973fa8cfe5d3cd.jpg
4736bd2e0aa11ff36a7118b8b2ee672b.jpg


Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 



Nisam uzimao alat od tog prodavca ali ako ciljas na ovu brusilicu ona nije original. Ovakav model sam kupio pocetkom prosle godine i placena je oko 17000 din. Na njoj pise made in Romania. Kupovinom dobijas 2 god garancije i registracijom na sajtu Makita i unosenjem serijskog broja sa nalepnice na masini dobijas jos jednu god garancije sto je ujedno i dokaz da kupljena masina nije kopija vec original. Ova sa linka je identicna originalu samo je razlika u zemlji porekla sa nalepnice i osetno je laksa u rukama od originala.
 
Einhel i kinezi nemogu ni da prismrde ovoj makiti,to su dva razlicita sveta,nisam mislio na ovu brusilicu sa linka na kp.to se sa slika vidi da nije original,a i cena sve govori..
 
Ostaje pitanje za ovakav alat. Da li je bolji od kineza ili einhela?

Imao sam davno plavu einhelovu brusilicu 2000w. Jednostavno za neke ozbiljnije poslove je igracka. Meka lako gubi obrtaje. Nisam je ni nesto profi koristio jer tada nisam imao toliko posla za nju. Nova je placena oko 6000 din. kada je izasla iz garancije stradali su zupcanici u glavi. Zamenjeni su pa je ne dugo posle otisao rotor. Ako ne planiras davati mnogo novca bolje se odluci za neku stariju polovnu sa imenom. Inace sa Makitom sam zadovoljan, laka je za rad ima dosta snage i kada se optereti ne gubi obrtaje. Zbog manje tezine pretezno je koristim za brusenje dok Iskra ide za secenje.
 
I ja sam za polovno i kupujem polovno a provereno. Imao priliku da vidim na buvljaku starom baš ovakve makite pa pitam da vidim ima li iko iskustva sa ovim kopijama. Elekteicna testera nova 50 evra a polovne strane 60 evra. Moju Black Decker sam spalio i mislio se o kupovini druge, jer prodavca od kojeg sam kupio nisam mogao nahvatati, a on bas radi i prodaju i servis. Kada sam ga na kraju nasao uradio mi servis za 2000 dinara i sada je kao metak. Dobila i drugi rotor i zupčanike.
 
Makita iz Rumunije je dobra .Za Evropsko tržište su verovatno sve proizvedene u Rumuniji.Ova makita sa sajta kupujem ptodajem mi deluje kao neka kopija Rumunske makite..Ne bih je kupovao .Ovo su "rumunke"



- - - - - - - - - -

Sada sam primetio da je nalepnica ,znatno manja od ležišta ,koje je predviđeno za nalepnicu.

 
Nisam uzimao alat od tog prodavca ali ako ciljas na ovu brusilicu ona nije original. Ovakav model sam kupio pocetkom prosle godine i placena je oko 17000 din. Na njoj pise made in Romania. Kupovinom dobijas 2 god garancije i registracijom na sajtu Makita i unosenjem serijskog broja sa nalepnice na masini dobijas jos jednu god garancije sto je ujedno i dokaz da kupljena masina nije kopija vec original. Ova sa linka je identicna originalu samo je razlika u zemlji porekla sa nalepnice i osetno je laksa u rukama od originala.

Evo malo pre kolega Kiraj vido o cemu se radi kod navedene Makite.
Cim on tako nesto nesto ima znaci da su i one druge stvari sumnjive sto ima Hilti itd.
Imao je Stihl HS82R i ja sam je narucio kod njega.... Do kraja nedelje znacu sta sam uradio
 
@ Kiraj slika librice
@Ichbinmilan jeste taj je broj samo vidim na netu da ima HNR i HNRG,e sad u čemu je razlija ne znam.
Sad sam izvadio iz kofera sve ,ima 5 reznih ploča standardnih,jedna tanka za inox,1 brusna i jedna za beton.
cd45e3a7243f318f3bdf738612c3dacd.jpg
9c39c0db433e1880b54675e1f8416aba.jpg


Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Druze,kakvih 100e?takve male makite kostaju oko 7500.imam ih 5 i jednu veliku .sve su napravjene u rumuniji,najstarija ima 6 godina,svaki dan je "jasena"i ni na jednoj nisam imao kvara,osim kablova,
Ima ali kolko wati i koji kamen?Obicno male idu za kamen 115 mm dok ova moja i kao sto je kupio Talijanu 125mm.
 
Da li na malim Makitama, mislim na brusilice, postoji mogucnost ugradnje filtera za prasinu? Ja imam Makitu od 2000W i na njoj se ne mogu ugraditi filteri, ali kada sam je kupovao postojao je model od 2200W na kojem su se mogli ugraditi. Kada se sece kamen ili crep mislim da vredi dati novac za te filtere.
 
Izgleda da cu cele godine kupovati odbacene starudije sa zapada, posto sam se za Bozic time bavio. :osmeh:
23rwqvs.jpg

jrb8rd.jpg

29m7iih.jpg

Austrijska marka, made in PRC za zapadno trziste. Za 1m20s puni 50l na 8 bari.
Petre imam veoma slican Gude,tako dvoklipni,samo sto je 100 litara i 10 bari propisani pritisak...ovaj deluje fino,ali onaj nas je stalno umazan od ulja spolja,pa cak gura i pomalo ulja u sistem...nisam bas zadovoljan.koliko je bio?
 
Da li na malim Makitama, mislim na brusilice, postoji mogucnost ugradnje filtera za prasinu? Ja imam Makitu od 2000W i na njoj se ne mogu ugraditi filteri, ali kada sam je kupovao postojao je model od 2200W na kojem su se mogli ugraditi. Kada se sece kamen ili crep mislim da vredi dati novac za te filtere.

Evo ti specifikacije sa sajta brusilice od 2200w koju imam.

[FONT=&quot]MAKITA ugaona brusilica GA9020 promišljene konstrukcije za zaštitu od prašine. Cik-cak oslojavanje rotora i praškasta izolacija statora omogućavaju najveća opterećenja mašine. Lavirintski zaptivni prsten štiti kuglične ležajeve od brusne prašine. Sinterovani zupčanici za dug vek trajanja. Gumirana mekana drška omogućava veću kontrolu i smanjeni umor. Ugaona brusilica GA9020 poseduje trajan, visoko kvalitetan motor sa visokom toplotnom stabilnošću kao i povećano zaptivanje od isticanja masti, zahvaljujući gumenom O-prstenu koji je čvrsto ugrađen u kućište reduktor[/FONT][FONT=&quot]a. [/FONT]
 
Koliko je to malo ulja?
Ne mogu da kazem u kakvom je stanju ovaj moj, osim da puni do 8 bari za vreme za koje je punio kad je bio nov. Malo sam ga probao samo, par puta napunio i ispraznio bocu i odvio onaj dole stopli i ispustio malo vode sto je bilo. Voda je bila rdjava, ali ne i masna. Sta znam, videcu.
Nervira me sto nema filtera za vazduh, skinuti su sa obe glave. Da li zna neko gde mogu da ih nabavim?
Platio sam ga 110e. Ima i plasticnu haubu, skinuo sam je zato sto je pukla, hocu da je sredim malo.

Послато са HTC Desire 825 уз помоћ Тапатока
 
Petre kompresor lepo izgleda a 2 cilindra su mu velika prednost. Ako nisi dobio zastitu propelera pozadi probaj napasovati od necega. Jer dovoljno je da ti ispadne kljuc iz ruke na propeler dok se vrti pa da dodje do njegovog ostecenja.

- - - - - - - - - -

sad procitah da imas .
 
Koliko je to malo ulja?
Ne mogu da kazem u kakvom je stanju ovaj moj, osim da puni do 8 bari za vreme za koje je punio kad je bio nov. Malo sam ga probao samo, par puta napunio i ispraznio bocu i odvio onaj dole stopli i ispustio malo vode sto je bilo. Voda je bila rdjava, ali ne i masna. Sta znam, videcu.
Nervira me sto nema filtera za vazduh, skinuti su sa obe glave. Da li zna neko gde mogu da ih nabavim?
Platio sam ga 110e. Ima i plasticnu haubu, skinuo sam je zato sto je pukla, hocu da je sredim malo.

Послато са HTC Desire 825 уз помоћ Тапатока
Toliko da bez dobrog filtera na izlazu ne mogu da farbam kvalitetno...filtera ima na KP,oko 500-1000 dinara komad su.meni je jedan pukao takodje,jako su mekani.
 
Nazad
Vrh