Alati i radionice

koliko se isplati i koliko je sigurno kupiti brenere za autogeno zavarivanje komplet ceo što se nude po oglasima sa i bez manometra više bih ga koristio za zagrevanje i prebacio na plin
 
Evo malo prevrcemo motorcic DM33
8074408751488ad9666fd02eb2b6702e.jpg
4874f2e3ba64450cf9e79fa51eb9c5ab.jpg
7c3020e7f07a30df6c8e5c44c3265369.jpg


Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
koliko se isplati i koliko je sigurno kupiti brenere za autogeno zavarivanje komplet ceo što se nude po oglasima sa i bez manometra više bih ga koristio za zagrevanje i prebacio na plin

Tu bas i nema sta da crkne osim ako nisu ulubljeni ili fizicki tesko osteceni. Dizne mogu biti prljave ali to je to po buvljacima mozes kupovati brenera koliko hoces jer to slabo ko koristi i kupuje. Za 50-100din kupis koji hoces
 
Autogeni aparat je super stvar moze jeftino da se nabavi, a kad ga kupis neznas kako si ziveo bez njega!!
A sto se komsiluka I prijatelja tice svi navale da im nesto ugrejes ili hatlertujes. Moj savet je tri boce
Dve koseonik I jedna acetilen a uzmes I regulator za butan pa radis cime hoces samo dizne menjas komplet brenera mozes naci za 50-100e KOMETA TELEOPTIK
A ako ti sluzi za sebe dosta ti je 3_4 komada
Jedna 2 za varenje mesingom
Jedna 6 za deblja varenja I grejanje
Jedna 8 za grejanje
Jedan dupli za secenje
Samo stavi nove sigurnosne ventile na rukohvat a rucku I regulator e uzmes KOMETA ILI ONAJ OD PRIVATNIKA ( IVANIC_ IVANCIC)ZA NJIH IMAS SETOVE ZA REPARACIJU!!!

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Cale koristi mali autogeni aparat prevashodno pri popravci rashladnih uredjaja. Od gasova koreisti butan-propan i kiseonik a ima i acetilen. Njemu aparat sluzi vec preko 20 g0dina. Cesto navrate komsije i prijatelji da ima zavari cev od ulja od traktora ili neke slicne stvari. Dobar je i za zagrejati neki manji zapeknut sraf ili osovinu.
 
Ja sam tri pune boce platio 60e a ostalo sam kupio sve TELEOPTIK I sve novo preko sindikata po zvanicnoj redovnoj tarifi za sanduk pive I flasu vinjaka dok sam radio u AD
Zao mi sto nisam strug trazio mozda bi mi I njega dali po redovnoj tarifi!!
Da sam radio u AIK ili PIK gde bi mi bio kraj

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Planiram da kupim neki invertorski aparat za zavarivanje za licnu upotrebu, imam nekih ozbiljnijih poslica.. Pa reko da cujem neka vasa iskustva i predloge.. malo sam razgledao po prodavnicama u Zrenjaninu jedino sto mi se svidja a sto su mi preporucivali, ne znam kakvog je kvaliteta je WALMER inverter 200 pa ako neko ima taj da cujem iskustva..
[h=1][/h]
 
Posedujem isti, kupljen u win-win, placen 28000 din, zadovoljan sam jako, jedina primedba su kablovi, slaba kvadratura, hoce da se greju
 
Kakva su misljena o delwatovim aku srafilicama ? Izgledaju lepo a nesto su bas jeftine...

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
Planiram da kupim neki invertorski aparat za zavarivanje za licnu upotrebu, imam nekih ozbiljnijih poslica.. Pa reko da cujem neka vasa iskustva i predloge.. malo sam razgledao po prodavnicama u Zrenjaninu jedino sto mi se svidja a sto su mi preporucivali, ne znam kakvog je kvaliteta je WALMER inverter 200 pa ako neko ima taj da cujem iskustva..

Jel si gledao Jasic?
 
Ja imam Jasic kupio u zrenjaninu nov pre godinu tako nesto,vari ubija samo hoce precizno da se podesi amperaza inace przi,mozda bi ga i prodo pa da uzmem co2.
 
hvala kolege na obaveštenju i na šta treba obratiti pažnju i šta kupiti i od kog prozvođaca ,za varenje cevi mi lako imam u komšiluku komšija radi belutehniku i klime nego dosadno stalni ici kod njega a desi se nije tu na poslu je jeste da ne košta ništa njegov rad sve dobija od firme bar meni ne naplacuje ali zato kad treba pomoc tu sam nego nije to to lakše je kad se ima svoje radiš kad hoceš. da samo za mene kolega lovac luka mada uvek ce neko da dođe da se nešto ugreje i odradi , naravno da se ventili sigurnosni podrazumevaju novi više bi mi pogodovala kombinacija kiseonik - butan .dali može sa butanom da se vari mesing- gvožđe secenje i odgrevanje znam da ide vrlo uspešno i jeftina varijanta :ppozdrav:
 
Drugari kako prepoznati kada je baterija aku busilice zrela za reparaciju?na mojoj plavi bosch 14.4 volt jedna baterija ne daje znake zivota a kad je stavim na punjac pokazjje da se puni.
 
Da li imamo nekog od kolega sa foruma da se bavi secenjem metala plazmom ?

I ako je neko upucen malo u cene te usluge ,koliko bi od prilike bilo secenje ovako necega , debljina materijala 10mm , precnik je oko 300mm

65485d299934d6bd0a16b24ece299004.jpg
 
Imas u Zrenjaninu, firma se zove Evrobrod
@mims Nisam, a sad citao malo u vezi njega, hvale ga.. imas ga ti?
 
Nazad
Vrh