Alati i radionice

Taj aparat moze da vuce 0.6 i 0.8 zicu,i sa njim nemozes da varis nista deblje,imas u Temerinu na otpadu Varmig300 kupi taj i varis i limove i sine a moze i Rel...
 
Ovi novi(kinezi)ne valjaju,al taj je starije proizvodnje,i taj je dobar.ja imam takav od 400A,78 god,kod mene je oko 2god.a samo kod mene je izvario 15-20 velikih kotura zice i bez kvara.a pre toga je radio u Poljostroju Odzaci,bog zna koliko je tamo radio,a nije stajao 80-ih.jeste da je malo tezi(350kg)al za to radi.
 
Neki od nasih aparata
Kemppi master 2200
6sqex5.jpg

kamq6b.jpg


I danasnji pazar SELCO GENEZIS 282 od 340 ampera
1690zlk.jpg

etbs6g.jpg
 
Nisam koristio takav, ali ovako po izgledu mislim da je taj namenjen uglavnom za skidanje remenica i zupčanika razvodnog mehanizma motora. U svakom slučaju za neke konkretnije primene je suviše mali po dimenzijama.
 
video sam kroz razne teme do sad da na forumu ima par ljudi sa presama za izbijanje lezajeva i slicno. ako moze da mi posalju detaljne slike, hteo bi jednu da napravim, ili ako naidje neka da kupim, ali bi mi slike za pocetak puno znacile, od cega koristi se pumpa koja ju tera?

I da li ima neko masinu ili spravu (kako ju vec nazvati) za savjanje cevi? ako ima isto mogu slike, hvala.
 
video sam kroz razne teme do sad da na forumu ima par ljudi sa presama za izbijanje lezajeva i slicno. ako moze da mi posalju detaljne slike, hteo bi jednu da napravim, ili ako naidje neka da kupim, ali bi mi slike za pocetak puno znacile, od cega koristi se pumpa koja ju tera?

I da li ima neko masinu ili spravu (kako ju vec nazvati) za savjanje cevi? ako ima isto mogu slike, hvala.
Ako moze sve na tacnu....2.strana ove teme,ako hoces da pravis,a ako kupujes,onda je drugo.

http://poljoinfo.com/showthread.php?1627-Alati-i-radionice/page2
 
@ kishrobert video sam to, ali nisam hteo da budem nametljiv da trazim da slikas ju iz vise uglova, vec kom se prvo da da to uradi. a time bih mozda dobio i dve tri prese da vidim i snimim sve varijante. Na prvih par strana ima samo tvoja presa, i naravno clana koji vise nije aktivan, njega bih prvog pitao da ju slika, ali nije ovde. pa ako tebi nije tesko i kad uhvatis vremena da mi slikas malo detaljnije presu. i zanima me pumpa, da li je rucno, video sam negde na netu i takvu (lici na malu mazalicu) ili je na struju.


@goran IHC takvom presom se moze cev saviti samo na jednom mestu, meni treba cela cev ili ako je kraca al da je savijena podjednako celom duzinom, tj da dobijem luk od nje, nasao sam na Youtube-u jedan klip, okacicu malo kasnije.
 
@ kishrobert video sam to, ali nisam hteo da budem nametljiv da trazim da slikas ju iz vise uglova, vec kom se prvo da da to uradi. a time bih mozda dobio i dve tri prese da vidim i snimim sve varijante. Na prvih par strana ima samo tvoja presa, i naravno clana koji vise nije aktivan, njega bih prvog pitao da ju slika, ali nije ovde. pa ako tebi nije tesko i kad uhvatis vremena da mi slikas malo detaljnije presu. i zanima me pumpa, da li je rucno, video sam negde na netu i takvu (lici na malu mazalicu) ili je na struju.
Slike sutra,a pumpa je od kip prikolice.Mislim da je cak od zmajevke,takav ceo komplet na vasarima se krece oko 100e.
 
Da upravo na to, nisam znao da se tako zove, pa sam to zvao masina za savijanje cevi.


evo jedan video, kao sto sam obecao, tako nesto mi je u planu napraviti, naravno ako pre svega odlucim praviti ono za cega mi trebaju tako krive cevi.

 
meni bi trebala dizalica RODA ili kako je već zovu,nešto ih ne viđam u oglasima,rešavao sam da pravim ali pre bi je kupio polovnu tj. gotovu...
zna li neko kako im se kreće cena
 
Nazad
Vrh