Alati i radionice

Da Speedglass,made in Sweden
Mnogo dobra maska,pogotovo za heftanje
jq0rk0.jpg
 
Poslednja izmena:
forumaši šta kažete na ovaj češki ALFAIN inventor aparat,multifunkcionalan je i može da vari i sa običnom elektorodom MMA i MIG MAG I TIG ,raspitivao sam se košta oko 750 evra + dodaci crevo pistolj žica i boca i izadje oko 1000evra, ima li neko sličan ovome i vredi li to uzimati za kucne majstorije i za zavarivanje svega i svačega
http://www.alfain.eu/cs/produkty/sv...l?zobraz_filtry=ne&order=poradi&vypis=galerie
 
Za te novce mozeš uzeti kao što imam ja "CITRONIX" 250 A. Jedino što je ogroman težak za prenositi, sve zavisi za šta Vam treba aparat možda bi dobar odgovor mogao da da član "jbrtka", i ima neka firma što uvozi neke aparate kod nas, vlasnik se preziva Zabuna
 
Taj aparat kosta 1270eu,to je alfain pegas 160 mig syn,i ekstra je aparat ali mislim da je skup za povremeno koriscenje.pre oko godinu dana taj isti aparat sa svom opremom je kostao oko 850eu a sad je cena jaako skocila.
 
@j brtka, reci mi dali je isplativije uzeti inventer MMA aparat onaj mali 160A za 300e i variti njime umesto co2 mig mag? ovo je previse para davati za tako skup aparat, a meni ce trebati za opravku mehanizacije,i muci me dali on moze variti limove na maloj amperazi ?
 
Ako se kupuje samo za kucne potrebe onda ne vredi, al ako se kupuje radi sela da se jede onda vredi.
 
a naprimer ovaj aparat? http://www.alatiimasine.com/proizvod/aparat-za-varenje-migmag-varmig-190-varstroj/ nije skup, samo me zanima do koje debljine vari? dali može da vari šasije na prikolicama i stranice,?
Ovaj liči na moj 1700, samo je malko jači. Mog utisak je da od ovoga što oni napišu za snagu, slobodno oduzmi bar 20% i dobiješ neku realnu snagu sa kojom možeš da radiš. I moj je isto monofazno-trofazni, pa na najjačem nije ni blizu ranije pomenutom monofaznom običnom končaru 160A.

---------- Poruka napisana u 10:30 ---------- Prethodna poruka je at 10:23 ----------

Ja CO2 koristim za fine poslove, i za prvi var, a za grube radove običan Končar 160A i 3,25 elektrode, za neke baš zahtevne, debele varove, ručno rađeni "Smederevac" od nekih 250A, koji je ujedno i starter. Samo sa ovim "Smederevcem" moram da pazim, jer lako izleću osigurači, spaljuje monofazne kablove i utičnice, inače jede malu decu :osmeh:.
 
pitao bi iskusne majstore i forumaše, koji aparat za zavarivanje invertorski do 180A preporčujete a da košta oko 300 evra, koji aparati valjaju i koja marka je proverena na nasem trzištu?
 
ima otprilike 3 god. a stari vlasnik je potrosio za to vreme 20 kg. zice
hteo sam da kupim novi,ali je 120000 pa sam ipak uzeo polovan
 
Nazad
Vrh