Alati i radionice

Juče pazario ovu spravicu.
12112011642.jpg
Kupljena kompletna.Urađen servis.Završni račun 250 eura.Ne bi je dao ni za kakve pare.
 
Ne znam,možda i jeste.Na pumpi se nalazi jedna pločica na kojoj je utisnuto Potisje a da li su oni samo namestili pločicu ne bih znao.
 
@kosjerac hvala na linku, jos sakupljam ideje, sve su one koliko sam video na isi sistem s 3 valjka, kad sam video prvu odmah mi je laknulo, jer nije previse komplikovana napraviti. Vecinu stvari odradi metalostrugar, moje ce biti malo varenja i farbanje.

@jbrtka pokusajte cev od 6 metara, profila 30x30 mm saviti pa cete videti o cemu je rec, samo ako malo zapnete vec je kriva, ovde se radi o ravnomernom savijanju duz cele duzine, i naravno o mnogo vecoj sili. kao sto se vidi cev se i postepeno savija, ne odjednom.
 
@mucobieno pokusajte vi,ja jesam dosta puta,i zato kaze da nema sanse da okrece jednom rukom a jos tako kratku polugu...treba dobra poluga i da se zapne...
 
Bavim se ovim poslom već dugo i imam dosta iskustva.@mucobieno je u pravu cev se postepeno savija do željenog radijusa odnosno luka jer se posle svakog prohoda dizalicom podiže jedan valjak za par milimetara i menja radijus,a to je toliko malo da se na poluzi maltene i neoseti.
@jbrtka moram vas razočarati cev je metalna,ali verovatno je malo tanjih zidova.A i vidi se na snimku neokreće se baš tako lako
Odličan alat za hobi majstore koji može svaki majstor za sebe da napravi
 
Duki ja sam takav force 195 vratio pre 10dana nazad,na 1i po elektrode 3.25 on se pregreje.moj savet ti je da to vratis dok mozes jer to su bacene pare.posle sam uzeo Telwin technology 175HD.Taj vec lici...
 
Ima na aparatu tablica sa koliko ampera koliko moze da radu u vremenskom intervalu od 10 minuta. Ikljuci ga termostat jel se pregreje.
 
Nazad
Vrh