Alati i radionice

Ne pomera se ništa, podešavanje je potenciometrom.... a naj noviji modeli nemaju ništa da se podešava, nego imaju ugrađen senzor i sama se podesi u zavisnosti od količine zračenja svetlosti...
 
@ mims imas u Zrenjaninu firmu "veldgas" prodaju opremu za zavarivanje izmedju ostalog i foto-grej maske sa podesavajucim zasenima od 9-13.Cene su od 30e pa na gore. Ja imam "techmen" neka oznaka 300 za rel je ok ali za mig bas i nije pa sam danas uzeo od njih na najlonu neku shain, koliko sm danas probao deluje sasvin ok.
 
Ja sam kupio CO2Viladjer ima 3-4 godine jedva sam se priviko da varim njime zvao sam upomoc drugara koji radi auto limariju misleci da aparat iako je nov nevalja morao sam da dam litar vina i vode . Majstor je majstor nastelovao je brzinu zice ,brzina mora da da ti ne gura ruku kad udara u lim a nesme da bude ni spora da brzo izgori i zavari za diznu naravno sve zavisi od amperaze gas nasteluj samo da susti netreba veliki pritisak i sto je najvaznije varis sa kratkim prekidima,posebno ide staklo za masku zaCO2.Varenje je sasvim suprotno od elektricnog aparata i vecinom svi koriste zicu 0.8 malo vezbanja dok uhvatis ruku posle ide samo ja sad ine koristim masku jer varis s prekidima inace KINEz je solidan za svoje potrebe.
 
Te maske od 30-60evra ne valjaju ni jedna jer sve kasne sa zatamljenjem,mozda se ne primeti odmah,ali kod duzeg heftanja peku oci,provereno,moj savet je ako vec hocete fotogrej masku onda kupiti optrel,speedglas ili esab,mozda su skupe ali zapitajte se koliko vam vrede oci
 
Ja sam kupio CO2Viladjer ima 3-4 godine jedva sam se priviko da varim njime zvao sam upomoc drugara koji radi auto limariju misleci da aparat iako je nov nevalja morao sam da dam litar vina i vode . Majstor je majstor nastelovao je brzinu zice ,brzina mora da da ti ne gura ruku kad udara u lim a nesme da bude ni spora da brzo izgori i zavari za diznu naravno sve zavisi od amperaze gas nasteluj samo da susti netreba veliki pritisak i sto je najvaznije varis sa kratkim prekidima,posebno ide staklo za masku zaCO2.Varenje je sasvim suprotno od elektricnog aparata i vecinom svi koriste zicu 0.8 malo vezbanja dok uhvatis ruku posle ide samo ja sad ine koristim masku jer varis s prekidima inace KINEz je solidan za svoje potrebe.
Kad bi sve bilo tako prosto kao što si tu objasnio svaka budala bi bila varioc...
 
Od tih jeftiniji maski vredi samo alfa-in kosta 61e a prodaju je u B.Petrovcu firma Proficut.i varstroj je na kinesku masku nalepio samo svoju nalepnicu.a ta brzina zatamnjivanja sto pise,to samo pise,al to nije tako jer kasni sa zatvaranjem.
 
Imam ja stari varstroj 115A ali vec je prilično star ,pa bi ga zamenio novim, ovaj put bi uzeo varstroj Migmag aparat tipa varmig 180, košta oko 500 evra, i naravnno ima li neko vec iskustvo s ovim aparatima , dali vredi to uzimati?

 
Moja maska,skupa ko djavo ali vredi svaku paru
zwi1kj.jpg

16jlqvl.jpg

vwq103.jpg
 
Imam ja stari varstroj 115A ali vec je prilično star ,pa bi ga zamenio novim, ovaj put bi uzeo varstroj Migmag aparat tipa varmig 180, košta oko 500 evra, i naravnno ima li neko vec iskustvo s ovim aparatima , dali vredi to uzimati?


Malo probazaj po internetu ,pa se informiši nisam baš čuo pohvale za varstroj co2 aparate ,ovi elektro su im bili vrhunski ali co2 baš i nisu, tako sam ja bar čuo kad sam sebi kupovao.Ja sam sebi kupio Gude nemački od 190 A ,i radi kao sat imam ga već 3 godine ,i dosad nisam imao ni jedan kvar a baš sam dosta radio sa njim.
 
Ja imam Varmig 1700 sa evro priključkom, i onim poluprofi kablom (unutra je trafo sa bakarnom žicom, i montažne, one jače diode (čuo sam da ima i sa alu žicom, i diode su one male fiksirane)), i mogu reći da nije baš nešto, ali radi odlično do nekih 140-150A, a na većoj amperaži je sranje. Trafo u njemu i jeste za neku struju do 140A, a ostalo je farbanje. Za razliku od ovog, stari običan Končar od 160A je MAMA za ovog po jačini, a i po težini.
 
a sta kažete na telwin mig mag aparate,ili koje vredi uzeti do jedno 500 600 evra do 160-180A ?

Za njih baš nisam čuo a vidim da im je aparat od 180 A monofazan ,cena nije mala 600 Evra, a monofazan aparat ne treba nikom pogotovo ako ćeš variti nešto deblje,moj aparat je i monofazan i trofazan i sve deblje od 4 mm je poželjno variti sa trofaznom strujom.Govorim na duže staze, znači ja kad sam pravio prikolicu radim var od 30 cm materijal debeo 6mm ,varim bez prestanka sa 170 Ampera ,e tu aparat treba da se pokaže.Govorim za ono što meni treba ako ćeš variti samo kutije do 3mm onda ti je za to dovoljan i neki slabiji.
 
Nazad
Vrh