Alati i radionice

Mozda se nisam lepo izjasnio u predhodnom postu,ima i jacinu i otpotniji je var na habanje od standardne elektrode,recimo konkretno smo navarivali neke zglobove i pokretne delove,na silo kombajnu i evo vec 5-u godinu gura jos nije dobio lufta sto s obicnim varom nije bio slucaj.:ppozdrav:
 
Do sada se nisam susreo sa Feinovim aku alatom.
Šteta što nema punjač da napunim bateriju.Probao sam je na stari akumulator ,mašina je ispravna.


 
Iz ličnog iskustva smatram da je Fein u samom vrhu što se električnog alata tiče. Malo ko može da mu stane uz rame. Jedine marke kod kojih sam naišao na sličan ili čak i bolji kvalitet (do sada) su Baier i Duss, od obje marke posjedujem po jednu bušilicu. Od Baier imam dvoručnu bušilicu za metal a od Duss imam betonjaru. Obje sam detaljno rasklapao, čistio i sredio i to je ista škola kao i Fein. Kranje jednostavan dizajn, vrlo lagan za održavanje i naravno maksimalan kvalitet.

Kad sam već tu, da se iskukam. Naišao sam na Bosch trofaznu malu ručnu bušilicu od 800W (115mm ploče), nažalost predvidjenu za rad na 300Hz, sa originalnim kablom. Tek tu da vidite šta znači kada je nešto baš baš baš "PROFI". Bila je vrlo povoljna ali nažalost neupotrebljiva bez trafoa za dizanje frekvencije i smanjenje napona i struje. Nevjerovatno da tako jaka mašina vuče samo 1.4A struje.
 
Frekvencijom se moze manipulisati na nekoliko nacina ali ne trafoom. Nije to bas tako jednostavno.
 
Jaroslave možeš li malo pobliže da slikaš onaj stalak gde ti stoji ona iskrina brusilica?! Pretpostavljam da ti služi za ugaono sečenje profila i cevi
 
Mislis da se nisam malo obrazovao o tome kada sam naisao na tu brusilicu?Jel bas moram da navedem da mi fali mehanicki pretvarac ili frekventni regulator da bih mogao koristiti tu brusilicu?

Gesendet von meinem HTC Sensation Z710e mit Tapatalk
 
Nedavno sam je otvarao ali nisam primetio da baterija može da se postavi na dva mesta.Ne znam da li može da radi sa dve baterije istovremeno.:sta:



Ne verujem da ću naći originalni punjač te sam nešto improvizovao.Baterija ima tri kontakta + - i još jedan koji ne znam čemu služi.Sama šrafilica ima samo dva kontakta.



Momentalno punim bateriju sa ovim adapterom , ali ne znam koliko dugo treba da je punim ?

 
Treci kontakt je senzor temperature baterije. Sluzi da punjac ne pregreje bateriju prilikom punjenja.

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
Imam makitin punjač koji puni od 7,2 do 14,4 v.Na punjaču pored + ,- ima još 3 pipka a baterija koja ide na taj punjač ima +, - i još dva pipka .Kako da nadjem koji je za temperaturu ?
 
Poslednja izmena:
Imam pitanje, sa cime probušiti rupu na limu veliku 110 millimetara. Lim je 2mm debljine

Poslano sa mog HummerLE koristeći Tapatalk
 
Nazad
Vrh