Alati i radionice

Koja masina buši rupe kvadratnog oblika u metalu?
Konkretno,interesuje me dimenzija 16 x 16 mm u plocevini debljine 4-5 mm.
 
Erozimat ne raqdi te stvari...zavisi gde se radi taj otvor,moze na dubilici,provlakacici,probijacici,ekscentar presi,a po meni mislim da je najbrze na laseru,jeerza ostale treba imati odgovarajuci alat...probojac,provlakac itd..
 
Erozimat ne raqdi te stvari...zavisi gde se radi taj otvor,moze na dubilici,provlakacici,probijacici,ekscentar presi,a po meni mislim da je najbrze na laseru,jeerza ostale treba imati odgovarajuci alat...probojac,provlakac itd..
Zasto mislis da erozimat ne radi te stvari? Kakav god je oblik ili profil elektrode on ce uraditi. Mozda je malo skuplje, ali sigurno moze da uradi.
 
U L profilu 40 x 40 bi trebalo izbusiti te rupe. Prvo cu pitati coveka koji ima plazmu da li to moze da se odradi,a ako ne moze, onda cu tražiti dalje.
Hvala na odgovorima! :ppozdrav:
 
Kovači kada prave raonik, prvo izbuše rupe za šarafe pa ih onda sa posebnim alatom "iskuju" u četvrtaste otvore......
Razmišljaj i u tom pravcu.....:ppozdrav:
 
Ja sam to pravio za sebe kada sam remontovao drljacu, falilo je par komada... Postupak kojim sam ja pravio je busilica-ubodna (testerica za metal), kao sto rece kolega gore! I one u sredini (90°) i one na krajevima (45°)

 
Ma nazovi laser feriti(nekada jeep komerc)na pancevackom putu,kupi od njih kutiju,i oni ce ti na laseru izrezati sta god zelis i gde god zelis.ovako nesto

- - - - - - - - - -

[video=youtube_share;MkHZd1Exm7Q]https://youtu.be/MkHZd1Exm7Q[/video]
 
Nazad
Vrh