Alati i radionice

Имам ја овај стари од 250А код мене је већ 40 година, одради све што мени треба.Аутогени највише користим кад треба нешто угрејати да се избије чаура,свуче лежај,понешто хартлетује итд..
А овај сам мислио само понекад нешто заварити по дворишту да не извлачим овај велики или да неморам утеривати машину у радионицу.

15b426e90bdeb45621d40be6997ef296.jpg
 
Znaci tezi je od onog sa ''300A'' za 1,5kg. nije to malo kad se veras po binderima i varis! Naime trebamo izgraditi halu 40x16 u sopstvenoj reziji pa treba da se odabere aparat za tu namenu. Hteo sam neki od Jasic-a a vidim da su ljudi dosta zadovoljni sa ovim Kzubr-om, pa ce mozda pasti odluka na njega :osmeh: nije tako ni skup da bi nesto mnogo reskiro.
 
I nije neki rizik raditi sa "noname" uređajima, 100€ i život sve je to jeftinije od 300€ :)
Ovo nije Einhel, ovo je noname uređaj, bez ikakvog testa i sertifikata.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Taj je baba roga. Ima ga drugar, profi auto limar.
Uporedi samo karakteristike i pronađi laž. Taj radi na 3 faze sa po 20A tromih osigurača za 350A max, a onaj na jednoj fazi. Maximum mreže je 25A pa izračunaj koliko može da ima ampera.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja imam takav ali jos iz propale drzave , ali je onda imao oznaku 250 a ne 350, ali vidim da je sve isto pa i tezina (105kg) isti raspored potenciometara i ista intermitenca. Odlicno vari , ako rade kako su nekad radili , neces imati problema ali sumnjam da je jeftin:)
 
108991f1064c4473b4e4668475fbf612.jpg

Ja imam isti ovakav (ovo je slika sa neta). Varim i aluminijum sa njim

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока
 
Колега Кирај а како се раставља овај футер. Прескаче кључ када се стеже бургија, удаљио се озубљени венац од рупе за кључ. ( Мајсторијом са претходне стране си ми дао вољу да се и сам упустим у поправак футера)


Хвала.
 
Znaci tezi je od onog sa ''300A'' za 1,5kg. nije to malo kad se veras po binderima i varis! Naime trebamo izgraditi halu 40x16 u sopstvenoj reziji pa treba da se odabere aparat za tu namenu. Hteo sam neki od Jasic-a a vidim da su ljudi dosta zadovoljni sa ovim Kzubr-om, pa ce mozda pasti odluka na njega :osmeh: nije tako ni skup da bi nesto mnogo reskiro.

Ja sam sa KZUBR-om vec napravio par krovnih konstrukcija i zadovoljan sam sa njim, meni zavrsava posao. Ima i on zastitu od pregrevanja, i sa 3.25 elektrodom se nikad nije ukljucivala....
Sa 5mm elektrodom se ukljucila zastita posle trece elektrode...
 
Sad sam i ja u dilemi. Ovaj Jasic (Jasic Arc 200) ne izgleda loše, ima dosta podataka na netu o njemu.



Ili ovaj Walmer 200A



Koji izabrati?


Kolega, samo pogledom na aparate sa slika je dovoljno ustvrditi da se netko potrudio oko ovog Jasic aparata da bude i oku privlacan i nekako mi vise uljeva povjerenje nego ovaj drugi koji i sa slike izgleda duplo manji od prvog... Jasic jos ima i TIG nacin rada koji vjerovatno neces nikad koristiti al opet, znaci da je ozbiljniji aparat cim ima vise mogucnosti...

Ovo razmisljam, onako, samo na bazi onog sto vidim sa slika.
 
Колега Кирај а како се раставља овај футер. Прескаче кључ када се стеже бургија, удаљио се озубљени венац од рупе за кључ. ( Мајсторијом са претходне стране си ми дао вољу да се и сам упустим у поправак футера)


Хвала.
Ovde moraš sa nekim tankim sekačem (samo polako) da ga svučeš sa venca ,koji je dvodelni.Posle toga će ti sve biti jasno.Moraš pažljivo da odvajaš,sa svih strana po malo.

forum image hosting
 
Isao sam pre neki dan da potrazim elektrode za tvrdo navarivanje, pitam prodavce po ovim gvozdjarama, ljudi su bukvalno rekli da ne znaju sta je to, cak ne znaju sta je bazicna elektroda .
Trazio sam po tipovima (jesenice abradur na primer), ali nemaju.
Naleteo sam na INOX i Prohromske elektrode , i rekli su mi da sa njima moze da se radi navarivanje delova podloznim habanju.
Kolika je tvrdoca njihovog vara , da li moze posluziti ?
 
Odlicne su,ja ih koristim,doduse nisam ih kupovao odavde vec mi ih donosi rodjak iz Ch Oerlikon 3.5mm.Svasta nesto sam vario s njima gde je potreban jaci var i drzi odlicno.Inace iznenadilo me ali jako se lepo s njom moze variti gus i slicne legure.
 
Covjek ne trazi jacinu zavara nego pita koliko je taj zavar otporan na habanje... Dakle elektorda za navarivanje povrsina podloznim trosenju (kasike na bagerima, svrdla za zemlju, djelovi na poljoprivrednim strojevima preko kojih klizi zemlja...)
 
Nazad
Vrh