Alati i radionice

Danas pazarena bruslica Makita 2200w, o kojoj sam se raspitivao na predhodnim stranama. Bice slika kasnije. :ppozdrav:

- - - - - - - - - -






1_186115315_IMG_7832.jpg






1_186115315_IMG_7834.jpg
 
Dobra je ,radimo sa takvom od 2013.

- - - - - - - - - -

Kad smo kod brusilica,danas sam kompletirao Feinovu od 1800 w kupljenu jesenas.Nije imala nosač ploče i maticu za stezanje .



Namešteno,sastavljeno.





Ovaj model ima specifičanu kočnicu, koja se koristi kada se menja rezna ploča.



Kupio sam je za 500 dinara.Verovatno su mislili da je ne ispravna ,pošto ima odložen start ,koji je, možda i duži nego je predvidjeno.
Na snimku se vidi koliko je vremena treba da krene .

 
Ova je od 230mm?
Ja sam skoro uzeo Fein-ovu od 180mm, za 12,5 evra doduše ispravnu i kompletnu :osmeh:. Zanimljivo da ima mekši start od male brusilice. Kad već o tome tupimo i brusimo, postaviću slike ovde:



Uz nju sam uzeo i malu plavu Bosch brusilicu, za koju mi treba štitnik od 125mm i ručica. Ako neko od forumaša ima i ne koristi neka mi se javi. Primam poklone :osmeh:
 
@ichbinmilan
Da ,nosi ploču od 230 .
@sova,
originalni kabal je dug 5 m ,prilično debeo.Takav i treba pošto je rotor kao turbina na Đerdapu.:osmeh:
 
Znam, ima zenin otac ovakvu nagorjelu, ali nesto nije rad da mi je pokloni pa da se ja mucim sa njom.
 
Sovo, ako mene pitaš za kabal (jer je moj deblji od kirajevog, bar na osnovu slika :osmeh:), da, fabrički je ali je malo ispucala izolacija na mestima. Brusilica je baš teška ali prede kad radi.

Kvalitet. Twice as Fein in half the time. :osmeh:


Jedna obdukcija novije Fein brusilice. Ako neko ne prati, ovaj lik je genijalan :osmeh:
 
Milane imam rukohvat viska, ali je od velike, sutra cu premeriti navoj pa ti javljam. Mozda I bude odgovaralo.
Daj neku karakteristiku te fein brusilice, posebno me Zanima koliko je teska, jer je cela od Al.
 
Na koji fazon se steze ploca na ovoj brusilici?


forum image hosting

Kada je preklopnik otvoren ,brusilica je zakočena, ploča nije stegnuta.Matica koja steže ploču se lako odvrne.Kada se stavi ploča ,matica koja steže ploču se zavrne do kraja .Prilikom vraćanja preklopnika u normalan položaj opružne platne ,dotežu maticu i ploču.
 
Milane u pravu si za debljinu (kabla) .Na ovoj nije originalan ali imam jednu sa originalnim kablom.



Teška je 7 kg .

@Zoran Kostović
Možda treba promenuti deo koji reguliše startnu struju .Na njega piše max 3 sekunde.


forum image hosting
 
Poslednja izmena:
Vladj, kad budem u selu baš ću je izmeriti i staviti podatke sa pločice. Ona je zapravo 178mm i mislim da je teža od kirajeve koja ima plastično kućište. U pravu si, Al kućište.

Na ovoj Bosch-ovoj, navoj u koji se uvrće ručka je čudan, veći je od svih brusilica koje imam. Mislim da je M8 ili M10, proveriću i to. Jednu ručku koju sam imao sam slomio pokušavajući da izvadim šraf a imam i dva štitnika od 115mm, ako nekome trebaju.

- - - - - - - - - -

Ovih dana uzeo ovaj set nasadnih kljuceva BGS, navodno nesto u kvalitetu proxona , oko 160E bez poreza , trazio proxon ali u trgovini imali proxon nasadne ali su mi navodno rekli da ovakve od 3/4 prihvata vise ne radi, u setu ima od 19 mm do 50mm. Racna ima 50cm i set nije bas za nosanje okolo ima to dosta kila zeljeza.

http://www.bgstechnic.com/products/detail/94

Moram se ispraviti, Proxxon ima od garnituru od 3/4''. Zanimljivo da je u njihovom katalogu iz 2014. nema a na internetu sam našao. Cena je oko 190e.

PROXXON23300.png
 
Na ovoj Bosch-ovoj, navoj u koji se uvrće ručka je čudan, veći je od svih brusilica koje imam. Mislim da je M8 ili M10, proveriću i to. Jednu ručku koju sam imao sam slomio pokušavajući da izvadim šraf a imam i dva štitnika od 115mm, ako nekome trebaju.

Nisam pronasao rucku, glavu brusilice jesam i navoj je M12, standardni korak. Javi ako odg navoj da se bacim u detaljniju pretragu.:ppozdrav:
 
Uf lep ovaj Proxxon set. Rekao bi da je alat veoma dobrog kvaliteta. Jedion sto racna kod ovih 1/4 cim dodje u kontakt sa vlagom pocne da glavi, no WD 40 ili nsto slicno i problem resen.
Nego je li izvodljivo napraviti roda dizalicu od klipa i pumpe od kamionske trambus kabine? Gledam na ovim kineskim klip nista nije jaci nego na kabinama a na kraju ruke dizu 200kg.
 
U utorak kada sam kupovao u Woby hausu veliku brusilicu porucio sam i dizalicu 4t jer nisu imali na stanju i danas otisao po nju i naletim na akciju povodom proslave 10 god postojanja ili tako nesto komplet brusilica i busilica Womax sa popustom na njihovu karticu kosta 30e. Nisam mogao odoleti. Kinez jeste ali nisu oni najgori. Brusilica bice koriscena samo za brusenje, a busilica ide za visinske radove oko gradjevine gde je alat sklon padanju. Taman da ne raubujem kvalitetniji alat a na ovo ide i 2 god garancije. Dobio sam i rezervni par cetkica a to im je verovatno i radni vek. :osmeh: Za ove novce i nije lose.



IMG_7836_zpsos52tyn9.jpg~original





IMG_7837_zpsikmqqsh7.jpg~original
 
Placena je malo manje od 15e. Pored nje imam jos 2 tako da ce ova biti samo povremeno koriscena za neke lakse poslove. :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh